МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Європі є необхідним більше пошанування створіння

03/10/2009 | ugccua
Всі Церкви Європи мають зробити свій автентичний внесок для збереження природного довкілля, переконані члени спільного Комітету CCEE та KEK, засідання якого відбулося наприкінці лютого, цього року, у Венгрії.

Люди мають навчитися дивитися на себе як захисників а не експлуататорів створіння – це одне із основних послань, які представники різних християнських Церков хочуть передати своїм вірянам. Попри те досвід показує, що турбота про дієве пошанування створіння є тісно пов’язана з турботою про справедливість у світі. „Європейці покликані розвивати почуття солідарності до найбідніших людей цього світу, оскільки вони першими стають жертвою нашого зневажливого ставлення та безвідповідальності до створіння”, повідомляється у спільному комюніке KEK та CCEE опісля екуменічної зусрічі, яка відбулася в конференційному залі св. Адальберта в Естергомі.
Тема пошанування створіння є дуже актуальною в екуменічному русі і піднімалась зокрема на європейських екуменічних асамблеях в Базелі, Граці, та Сібіу, все ж поряд з тим, у християнських Церквах по всій Європі є необхідним широкомаштабне „позеленіння” свідомості. Церкви в Європі мусять вчитися брати на себе відповідальність і „бути охоронцями створіння”.
„В рамках дискусії спільним комітетом (CCEE та KEK) було пікреслено, що кризу екологічної політики можна трактувати як ознаку глибокої духовної кризи”, говориться у прес-комюніке секретаріату CCEE про екуменічне засідання в Естергомі. „В цьому сенсі всі учасники поділяють слова його Святості папи Бенедикта XVI: зовнішні пустині Землі поширюються, тому що дуже широкою постала внутрішня порожнеча”.
„З нагоди 20-ї річниці Послання його Святості, екуменічного патріарха Димітріуса, в якому вперше було запропоновано впровадити День створіння у всіх Церквах Європи і цілого світу, спільний Комітет підхопив пропозицію 3-го Екуменічного європейського собору, щоб час з 1 (14) вересня до 4 жовтня в особливий спосіб використовувати для споглядання та святкування Божої доброти в створінні і його догляду”.

Під час екуменічної зустрічі в Естергомі було також представлено спільну заяву секретаріатів CCEE і KEK щодо III Європейської екуменічної Асамблеї в Сібіу, акти якої планують опублікувати наприкінці травня цього року.

Що стосується майбутньої співпраці CCEE та KEK, то акцент буде покладено на більш інтенсивне студіювання Святого Письма в Європі. Попри те заплановані спільні проекти у сфері пошанування створіння, у сфері міграції та у сфері збереження миру.

Довідка
Конференція Європейських Церков (КЕК), складається з 125 православних, протестантських, англіканської та старо-католицьких Церков в різних країнах європейського континенту, а також 40 асоційованих організацій. КЕК була заснована в січні 1959 року, і сьогодні має свої бюро в Женеві, Брюселі та Страсбурзі.
До Ради єпископських конференцій Європи (ССЕЕ) належать 33 Конференції (Синоди) римо-католицьких єпископів Європи, представлені своїми предстоятелями, а також архієпископами Люксембургу та князівства Монако і єпископом Кишинівським (Молдавія). Головою ССЕЕ є кардинал Péter Erdö, архиєпископ Естергомсько-Будапештський, примас Венгрії. Секретаріат знаходиться в Сант Галені (Швейцарія).
Інформаційна служба
Бюро УГКЦ із питань екології


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".