МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Скасування виборів на Тернопіллі - банкрутство БЮТ

03/11/2009 | Popovych
Голови Івано-Франківської та Тернопільської обласних організацій ВО «Свобода» Олександр Сич та Олег Сиротюк назвали антиконституційною та недемократичною постанову Верховної Ради, щодо відміни виборів на Тернопіллі. «Свобода» вже розпочала відповідні судові дії щодо оскарження рішення парламенту. Основною причиною такого рішення свободівці вважають різке падіння рейтингів БЮТу, який за останні місяці втратив понад 2/3 електоральних симпатій тернополян.
Характеризуючи події 3 березня у парламенті, Олександр Сич назвав постанову про відміну виборів до Тернопільської обласної ради антиконституційною та недемократичною. Посилаючись на ст. 85 Конституції України голова обласної «Свободи» зауважив, що до компетенції вищого законодавчого органу влади входить призначення чергових та позачергових виборів. Проте головний закон держави не передбачає, що Верховна Рада може їх відмінити. Тому ця постанова прийнята всупереч Конституції. Крім того рішення прийняте 3-го березня порушує Закон України «Про місцеве самоврядування», стаття 78 якого передбачає, що вибори можуть бути визнані недійсними, або такими що не відбулися через суд, або за рішенням відповідної виборчої комісії. Таким чином, законодавча влада бере на себе повноваження судової гілки влади. Це, за переконання націоналістів, порушує принцип розподілу влади, що є невід’ємною умовою демократії. Свободівці розцінюють такий крок як спробу узурпації влади БЮТом, який виступив ініціатором прийняття відповідної постанови. «Демократія – це влада народу. Народ обирає владу і має право змінити її, якщо вона діє не ефективно. У даному випадку тернополянам не дали можливості обрати дієву владу» – запевняє Олександр Сич.
Керівники ВО «Свобода» назвали абсурдною та нелогічною формальні причини прийняття незаконного рішення.
Перша з них це фінансова криза, яка нібито не дає фінансової можливості проведення виборів. Олександр Сич зауважив, що 15 березня, коли мало б відбутись волевиявлення на Тернопіллі, відбувається ще понад 80 виборів у різних куточках України. «Вибори і далі призначаються. Крім того 2/3 необхідної суми, а це 7,5 млн. грн., вже витрачено, оскільки працюють виборчі комісії, надруковані бюлетені. Абсолютно нелогічним є також те, що сьогодні БЮТ пікетує Київську міську Раду з вимогою проведення позачергових виборів та неодноразово заявляє про можливість дострокових Президентських виборів, у той же час незаконно відміняючи їх в Тернопільській області».
Голова Тернопільської обласної організації ВО «Свобода» Олег Сиротюк, коментуючи другу формальну причину прийняття постанови, буцімто населення не хоче виборів зауважив, що понад 60% тернополян готові прийти на виборчі дільниці та обрати дієву обласну владу.
«Рейтинг «Свободи» на Тернопіллі, за даними соцопитувань, зріс вже до 26-30%. Це свідчить про те, що тернопільська громада втомилася терпіти суперечки між політичними партіями та бездіяльність своїх обранців у обласній раді. Люди готові прийти на вибори, щоб змінити цю владу і припинити той розпад, який вона спричинила у всіх галузях життєдіяльності Тернопілля. Суспільний спротив не дозволить „кишеньковим” політиканам і надалі грабувати нашу землю” – підкреслив голова тернопільських свободівців.
Справжньою причиною свободівці вважають надзвичайно стрімке падіння рейтингу БЮТу, який знизився з 52% до 16 %. «Блок Юлії Тимошенко збанкуртувався при владі, і як банкрот чіпляється за неї, вживаючи незаконні дії» - переконують націоналісти.
Олег Сиротюк розповів журналістам про акцію протесту, яка відбулась у Тернополі 8 березня участь в якій прийняли понад 4 тисячі мешканців міста та області, а також про хід судової справи за позовом ВО «Свобода», щодо неправомірності постанови Верховної Ради.
Крім внутрішніх причин Олександр Сич виокремив і зовнішні чинники прийняття рішення 3 березня. Свободівці вбачають в цьому «руку Кремля». Про це свідчить і той факт, що за відміну виборів разом з БЮТом проголосувала Партія регіонів, що є відверто проросійською політичною силою. Характеризуючи мету Москви Олександр Сич зауважив: «Кардинально іншим буде справжній націоналізм у владі. Боячись цього контрасту сьогоднішні політичні «лицедії» зубами тримаються за свої крісла відверто працюючи на Москву, порушуючи інтереси української нації. Для чого їй це потрібно? Справа в тому, що центральна влада не зможе діяти в інтересах Росії, якщо місцева базова влада буде здоровою, національною. Їй такого здорового національного фундаменту не потрібно».

Відповіді

  • 2009.03.11 | yes

    Re: Скасування виборів на Тернопіллі - банкрутство БЮТ

    Popovych пише:
    > ... Посилаючись на ст. 85 Конституції України голова обласної «Свободи» зауважив, що до компетенції вищого законодавчого органу влади входить призначення чергових та позачергових виборів. Проте головний закон держави не передбачає, що Верховна Рада може їх відмінити. Тому ця постанова прийнята всупереч Конституції.

    Це дуже цікаве місце.

    Але чому вони тоді не подавали до КС? Адже там однозначний виграш у суду на боці Свободи
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.11 | Чучхе

      Чому не подавали до КС

      Та тому що туди може подавати тільки верховний суд, президент, та не менше 40 парламентарів

      Жодного із цього у розпорядженні "Свободи" немає
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.11 | yes

        Re: Чому не подавали до КС

        Чучхе пише:
        > Та тому що туди може подавати тільки верховний суд, президент, та не менше 40 парламентарів
        >
        > Жодного із цього у розпорядженні "Свободи" немає
        Ясно, але хіба було важко піти з чолобитною до Ющенка?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.03.12 | Михайло Свистович

          Re: Чому не подавали до КС

          yes пише:
          > Чучхе пише:
          > > Та тому що туди може подавати тільки верховний суд, президент, та не менше 40 парламентарів
          > >
          > > Жодного із цього у розпорядженні "Свободи" немає
          > Ясно, але хіба було важко піти з чолобитною до Ющенка?

          КС розглядатиме це довго і нудно, а вибори вже. Тому треба їхати, а не шашечки (рішення постфактум, коли термін виборів вже минув).
  • 2009.03.11 | Змій

    Re: Скасування виборів на Тернопіллі - банкрутство БЮТ

    Складається враження, що чим більші парламентські сили, тим менше їх цікавить те, що діється у малих містах, селищах і селах. Їм там не цікаво. Там немає чого ділити. А щоденної роботи – непочатий край.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.12 | bazillio

    Re: Скасування виборів на Тернопіллі - банкрутство БЮТ

    Да БЮТ не хотят пролететь как фанера над парижом! Они знают что у них нет шансов!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".