МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тернопіль. Перезавантаженння мислевірусів

03/19/2009 | Володимир Ханас


Стара Тернопільська обласна рада була паралізована по кількох напрямках. Цьому сприяли політична міжпартійна гризня, неадекватні управлінські рішення, непрозорість дій та популізм і риторика. Оскільки очолював цей процес місцевий БЮТ на чолі з В. Деревляним, то і найбільші втрати на виборах 15 березня він і поніс . Результат не був би таким провальним, якби не намагання відмінити вибори, http://maidanua.org/static/news/2009/1236937850.html
та ексцеси з бюлетенями біля видавництва «Збруч». http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1236976011&first=&last=
Про «моральність» та «фаховість» колись найрейтинговішої сили у Тернополі можна прочитати у памфлеті Ярослава Демидася http://maidanua.org/static/lvivmai/1236775494.html. Він добре знає цю структуру зсередини.

Для мене очевидним є наступний факт – УСІ представлені раніше у Тернопільській обласній раді політичні сили зазнали поразки. Якщо для БЮТ, НУНС та УНП поразка виглядає у падінні рейтингів і низьких результатах, то СПУ та КУН взагалі не подолали 3-х відсотковий бар’єр, а НРУ навіть не зміг взяти участь у передвиборчій кампанії. Натомість більшість голосів на виборах 15 березня отримали три партії, котрі не були представлені у обласній раді- «Свобода», ЄЦ і ПР. Крім того зміг перейти рятівну відмітку Блок Литвина. Підкреслюю – це очевидний загальний результат, який тупо оскаржувати у судах, а пояснювати радикалізмом, ксенофобією тернопільських виборців, тотальними махінаціями при підрахунку з боку адмінресурсу ЄЦ, чи масовою скупкою голосів з боку ПРУ принаймні недалекоглядно. Тернополяни висловили недовіру тим політичним силам, за котрі радо віддавали безплатно голоси на попередніх виборах, зокрема на виборах депутатів обласної ради 2006 року.Недовіру тим силам, котрі змагались виключно за посади і вправлялись у публічних обливаннях брудом опонентів.
Другий факт – передвиборчі програми більшості політичних сил стали приземленішими і включали чимало позицій, котрі стосувалися локальних тернопільських проблем. Більше того, у програмах вперше зазвучали пропозиції висловлені та опрацювані громадськими організаціями.
Третій факт – такі результати були в цілому прогнозовані наперед місцевими експертами. Зокрема Ярославом Чорнозубом. Звичайно, цифри не всі співпали, зате усі тенденції співпали майже стовідсотково. Щодо немісцевих експертів, то найбільші претензій учасники перегонів можуть висловити Віктору Пушкарю, оскільки він не передав місцевим осередкам політичних партій своє дослідження [Віктор Пушкар. Соціально-психологічне дослідження побутових уявлень про права людини / Харків, Харківська правозахисна група, 2009, ISBN 978-966-8919-57-2.] і не переконав їх зробити відповідні висновки.
Четвертий факт засвідчив повне банкрутство української політичної системи і на місцевому рівні.
І п’ятий факт. Представники громадських організацій Тернопільщини у своїй більшості були однодумцями : Вибори мають відбутися. http://tema.te.ua/2009/03/14/volodymyr-hanas-ternopillya-skladaje-ispyty-na-zrilist/, а позиція адмінҐрупи сайту "Майдан": Захистимо право на вибір! http://maidanua.org/static/mai/1236884895.html знайшла розуміння та підтримку ще й в усіх (за винятком однієї) політичних сил. У той же час чітко вказувалося на четвертий факт, котрий усуває виборців від контролю. Що призвело до дещо дивних результатів. Нагадаю , що 6 березня 76, 6 відсотків опитаних Тернополя вважали можливими фальсифікації на виборах до обласної ради.

Тепер обіцяні коментарі щодо результатів.
За повідомленням голови Тернопільської обласної територіальної комісії Наталії Чуйко, ВО «Свобода» отримала 50 мандатів, Єдиний Центр - 20, Партія регіонів - 14, БЮТ - 12, Блок УНП - 11, НСНУ - 8, Блок Литвина – 5 (загалом 120 мандатів).
Конфігурації до кольору і до вибору. Але у того ж БЮТ несподівано виявилась «золота» акція. Теоретично «Свободу» можна було би «перевести» у статус опозиції. Без БЮТу такий фінт неможливий. Але, повторюю, єдиною незрозумілою комбінацією для мене був би блок ВО «Свобода» та БЮТ. Всі решти конфігурації мають логічне обґрунтування та пояснення. Може й незрозуміле мешканцям Конотопа , Сєвєродонецька, Калуша чи Києва, але тим не менше.
Ще одне застереження щодо намагань повного мавпування тернопільської ситуації деінде.
Отже деякі ремарки за схемою А) діяльність політичної сили в допередвиборчий період ( від часу обрання попередньої обласної ради), Б) передвиборча кампанія ( деякі особливості) В) додаткові зауваги
За ВО “Свободу” проголосувало 154 тис. 325 виборців ( 34, 7 %),
А) «Свобода» була всюди і її було багато. Регулярна критика деструктиву в Тернопільській обласні раді, масові заходи та активні дії фракцій у місцевих радах попри не завжди демократичну риторику малювали виборцям світлий образ справді української політичної сили. Крім того у хаосі взаємозвинувачувань влади маслом на рани виглядали обіцянки «навести порядок».
Б) недешево, але сердито. Сучасні бігбордні технології та агітаційні палатки вміло доповнювалися персональною агітацією у максимальній кількості населених пунктів та об’єктів. Комадна була мобільною, а кавалерійські наскоки конкурентів щодо передвиборчого списку чи обсягів фінансування були далекими від досконалості , а іноді й просто здорового глузду. Симпатична в цілому передвиборча програма http://www.polepravdy.te.ua/?page=pravo&pravoid=88&sub=, котра частинами чітко доносилася до цільових аудиторій.
Після сумнозвісної постанови ВРУ свободівці використали єдиновірний шлях вирішення питань через суд. Що автоматично добавляло прихильності у виборців, котрі переживали за радикалізм «Свободи». Перемога на судових засіданнях, надала «Свободі» більше ефірного часу, аніж могли проплатити найбагатші спонсори, а використаний інцидент біля «Збруча» з вивозом бюлетенів – може у майбутньому стати класичним. «Свобода» показала ЯК потрібно діяти політичній силі в аналогічних ситуаціях – фізична шарпанина з «захоплювачами» бюлетнів плюс оперативна апеляція до правоохоронних органів. Окремо заслуговує на увагу чітка робота пресовиків.
В) Здобута перемога, але несподіванкою вона стала і для «Свободи». У першій 50-ці списку чимало осіб далеких від уявлення про майбутню роботу депутата обласної ради, котрий самостійно і вирішити багатьох питань не може. А виборці нехай із під брів, але спостерігатимуть. Вже не кажу про опонентів. Якщо помиляться з кандидатурою на пост голови облради і не докажуть власного адміністративного вміння (політична риторика це добре, але …) – на наступних виборах їх чекатиме питання актуальне для БЮТ ( а хто стане новим Деревляним)

за “Єдиний центр” – 63 тис. 207,(14,2 %)

А) Небезпідставна критика бездіяльності обласної ради. Певна невідомість партії ( більше слухів аніж знань). Розбудова місцевих осередків. Позитивні пропозиції та ініціативи.
В) Технологічно чітко і виважено. Вдале використання наявних адміністративних важелів впливу завдяки якому не розбіглись дільничні комісії. Коштів витрачено немало, але не на бідних натрапили. Не дуже проглядалася, але чітко вираховувалась підтримка київського центру. У списку багато відомих у своїх районах осіб. «Вмєняємая» передвиборча програма http://www.polepravdy.te.ua/?page=pravo&pravoid=79&sub=
і її супровід.

Г) Список очолював голова Тернопільської ОДА з особистим високим рейтингом. Відповідно для депутатів місцевого ЄЦу це автоматична відповідальність плюс мінімум варіантів для самостійного плавання.
Наявність крупних бізнесменів дозволяла ЄЦ не перейматися проблемами фінансування передвиборчої кампанії, але тепер вони під обстрілом опонентів. Мало хто з незележних спостерігачів вірить у те, що всі бюлетені за ЄЦ були без «позначок». Але прокуратура мовчить.Як і учасники виборчого процесу.
за Партію регіонів – 43 тис. 616. (9,8%)
А) постійні нагадування виборцям про свою присутність і можливість вливати на тернопільські процеси позитивно.
Б) «Nihil nova sub sola». У нас презумпцію невиновності ніхто не скасовував. Я особисто розмовляв з людьми, котрі бачили «цікаві» бюлетні. Але ж …»Буде суд і буде пісня». ПР не дуже зловживала і не козиряла коштами, але намагалась бути постійно присутньою в інформаційному полі. Адекватна в цілому програма http://www.polepravdy.te.ua/?page=pravo&pravoid=87&sub=
В) взяли значно більше, аніж прогнозувалося. Щось робити самостійно у облраді їм не вдасться, але Орест Муц на всі сто відсотків зреалізує можливості депутатського мандату. А значить, перспективи на майбутнє є.

за БЮТ 36 тис. 067 (8, 1%)
А) Місцевим лідерам БЮТу надзвичайно імпонувала власна безкарність і безвідповідальність, що межували з нахабністю.
Оголошена Василем Деревляним «війна всіх проти всіх» обернулась війною всіх проти БЮТ. Транжирення субвенцій з державного бюджету, піарні, але економічно безвідповідальні ходи. Невміння і небажання йти на співпрацю будь з ким у будь якому форматі. Абсолютна закритість та кастовість. Один з депутатів Тернопільської обласної ради від БЮТ зауважив після радіоінтерв’ю, де я відзначив його діяльність: « Краще ти би того не робив, а то я ж ні з ким не узгоджував свою позицію». Словом не хочеться мені ображати сектантів, порівнюючи з ними БЮТ.
Б) Це бачила вся Україна. Коментувати нічого. Реально БЮТ міг взяти і 20 і 25 відсотків.Але під час передвиборчої кампанії правдивими були лише прізвища очільників БЮТ ( та й тут проблема з Кириком-Мещеряковим). Пона дезорієнтація навіть прихильників. Наявний адмінресурс використано для...зриву виборів. Програма як і попередні дії в обласній раді популістська. До речі і посилання можу дати на стару http://www.polepravdy.te.ua/?page=pravo&pravoid=44&sub=. Крім того, саме БЮТ несе відповідальність за можливі "вкидання", бо забезпечити чіткість і прозорість виборів тернопільські бютівці могли.
Г) зараз ідуть пошуки «нового» Деревляного. Але прогнозувати дії БЮТ я не ризикую. Простіше знайти логіку у діях Чавеса. Спроби відмінити результати виборів місцевих бютівців не врятують. Хоча, на моє переконання , сьогодні кількість тернополян , хто ще вірить у риторику БЮТ вищий, аніж 8 відсотків. Думаю не менше 15-ти.

блок Української народної партії – 35 тис. 544 (8 %)
А) УНП так і не змогла чітко позиціонувати себе самостійною силою
Б) передвиборча кампанія була активною і недешевою. Симпатичним видавалося гасло «Купуй українське». http://www.polepravdy.te.ua/?page=pravo&pravoid=77&sub=
Але відчувалась якась надобережність. Крім того блок ніс відповідальність і за дії ОДА, оскільки чільну десятку здебільшого представляли керівники виконавчих структур різного рівня.
В) адекватність та обережність можуть зіграти недобрий жарт і в майбутньому.

партія “Народний Союз Наша Україна” – 24 тис. 599 ( 5,5%),
А) повні асоціації з партією влади зіграли недобрий жарт. НУНС дивним чином чітко позиціонував себе з не найкращими своїми представниками у владних структурах у той же час не відчувалось системності у роботі з виборцями. Попри цікаві пропозиції «Молодіжки» в обласному центрі на районному рівні якось все мляво нівелювалось.
Б) Не могли чи не хотіли чітко себе позиціонувати для мене залишилося загадкою. http://www.polepravdy.te.ua/?page=pravo&pravoid=86&sub=Від виборів дивно самоусунулись.
В) про перспективи можна говорити хіба за умов внутрішньої люстрації, або повного переформатування. Публічно не хочу висловлювати окремих спостережень, бо вони направду вартують грошей) хоч і не матимуть впливу на загальноукраїнські тенденції.
Блок Литвина – 16 тис. 026 (3,6%),
А) Всі симпатії лише за рахунок Володимира Литвина. Як місцева організація не позиціонували себе ніяк. Хоча кількість представників у місцевих радах був неабиякий.
Б) Блідо і невиразно. http://www.polepravdy.te.ua/?page=pravo&pravoid=80&sub=
Маючи достатні ресурси (структуру ветеринарної медицини та лісового господарства, вплив ректора медакадемії Ковальчука і вишколені залишки НДП) запам’яталась лише суттєво вищим передвиборчим рейтингом та …російськомовними агітаторами. До цього часу не можу втямити де їх у Тернополі взяли?
В) Сплачусь, якщо у Тернопільській обласній раді вони себе яскраво проявлять. Хіба би клімат помінявся.

Вони не пройшли.
За Соціалістичну партію України проголосувало 9 тис. 258 (2 %), партію “Пора” – 6 тис. 260 (1,4%), Конгрес українських націоналістів – 5 тис. 370 (1,2%), блок “Народної самооборони” “Нескорені” – 2 тис. 898 (0,65), Комуністичну партію України – 2 тис. 295(0,5%), партію “Велика Україна” – 2 тис. 087 (0,4), Аграрну партію України – 1 тис. 907(0,4), партію “Нова демократія” – 1 тис. 335 (0,3%), партію “Нова політика” – 1 тис. 114(0,2%).
Реально запам’яталася «Пора» з досить сучасною креативною кампанією. Але їх виборці ( міська молодь) на вибори не спішили йти. Чергові втрати у кількісному вимірі понесли комуністи. Лише програмою відзначилася «Нова політика». http://www.polepravdy.te.ua/?page=pravo&pravoid=85&sub= , котру чітко позиціонують сателітом ПР.
Неоднозначні гасла «Нескорених»: «Відпетрушимо владу" "Стався до влади як вона до тебе" не знайшли поки що відгуку у тернополян.


Загалом у голосуванні взяли участь 444 882 мешканців Тернопільщини. Не підтримали нікого 30 190 виборців.(а це не набаго менше від кількості голосів отриманих БЮТ) Кількість бюлетенів, визнаних недійсними - 8 784 теж не сприймається однозначно. Що ж стільки наплутали?

І ще два кольорові висновки: «Червоне то любов, а чорне – то журба».
Веселий і червонястий . На політичному полі Тернопільщини ( і, можливо, всієї України) появились нові політичні гравці. І командні, і індивідуальні. Це добре, і це весело, і це правильно.
Сумний і чорний. Новообрана обласна рада успадкувала всі недоліки попередньої виборчої системи. Знову виборець голосував за кота в мішку, знову безпартійні (а це більшість населення)не мали реальної можливості впливати на політичні процеси. І поява нових гравців завтра чи післязавтра за умов старих правил гри не покращить якісь останньої.
Майже оптимістично.
Матриця мусить перезавантажитися знов. Можливо при перезавантаженні проявляться нові мислевіруси.

Відповіді

  • 2009.03.19 | Oksana

    Re: Тернопіль. Перезавантаженння мислевірусів

    А які були прогнози перед вибоами у тернопільських експертів?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.19 | vkhanas

      Re: Тернопіль. Перезавантаженння мислевірусів

      Один з прогнозів
      Свобода -25, БЮТ 15, ПР- 6, ЄЦ -4, УНП -7,Блок Литвина - 4, Пора -3, НСНУ -5. Проти всіх - 9. Не визнчились 9% Решти ділили інші учаники перегонів
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.20 | Oksana

        Прогнози не справдилися

        Так що це за прогнози такі дивні, що абсолютно неспівпадають з результатами? Звідки такий ріст ЄЦ, ПР, Свободи і падіння БЮТ?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.03.23 | vkhanas

          Re: Прогнози не справдилися

          Бютівці заплутали своїх виборців і більша частина не прийшла на вибори.
          За ПР голосували частково принципово " в пику всім", а частково мав місце фактор "додаткового заробітку", про котрий всі чули, але ніде ніхто не зафіксував.
          ЄЦ - найпростіше пояснюють вкиданням додаткових бюлетнів, але знову ж таки не наводячи ніяких документальних підтверджень.
  • 2009.03.19 | kapitan2r

    Ентропія зросте

    Тернопільські вибори є одночасно дзеркалом настроїв у суспільстві і прикладом для інших. Щось подібне можна очікувати і на сході України. Звичайно, там успіх чекатиме не "Свободу", а інші маргінальні досі партії (наприклад, партію зелених), але це означатиме, що кількість активних політичних сил в цілому зросте, що не може не тривожити, бо хаос у державі тільки побільшиться.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.19 | Михайло Свистович

      Re: Ентропія зросте

      kapitan2r пише:
      > Тернопільські вибори є одночасно дзеркалом настроїв у суспільстві і прикладом для інших. Щось подібне можна очікувати і на сході України. Звичайно, там успіх чекатиме не "Свободу", а інші маргінальні досі партії (наприклад, партію зелених)

      Боюсь, що партію зелених ніщо не очікує. Всі ніші на сході зайняті. Хіба що вітрянка могла б на щось сподіватися, але в неї "ліцо скушнає, єй нікто дєнєг нє даст".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.19 | kapitan2r

        Re: Ентропія зросте

        Михайло Свистович пише:

        > Боюсь, що партію зелених ніщо не очікує.

        Через те, що грошей нема? (у зелених). Суспільство недозріле. 5-6% мали би набирати, як у цивілізованих країнах.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.03.19 | Михайло Свистович

          Re: Ентропія зросте

          kapitan2r пише:
          > Михайло Свистович пише:
          >
          > > Боюсь, що партію зелених ніщо не очікує.
          >
          > Через те, що грошей нема? (у зелених)

          У вітрянки. А зеленим і "зелені" не допоможуть.

          >
          > Суспільство недозріле. 5-6% мали би набирати, як у цивілізованих країнах.

          Дозріле. Бо в цивілізованих країнах набирають зелені, а не "зелені".
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.03.19 | kapitan2r

            Re: Ентропія зросте

            Взагалі зелене нважається недозрілим. Наше суспільстве не злене, значить дозріле. Приходиться погодитися.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.03.19 | vkhanas

              Наше суспільство усяке

              і зелене у тому числі. Перечитайте ще раз замітки.
        • 2009.03.20 | vkhanas

          Re: Ентропія зросте

          kapitan2r пише:

          >
          > Через те, що грошей нема? (у зелених). Суспільство недозріле. 5-6% мали би набирати, як у цивілізованих країнах.

          Так, Вам потрібно прочитати Віктора Пушкаря про "недозріле суспільство". У нас політикум недозрілий.
    • 2009.03.19 | keymaster

      радикальне зменшення ентропії гарантує тільки БЮТівський закон

      про парламентські вибори в два тури за партійними списками, коли переможець отримує все :)

      В Італії є партії, які мають в парламенті одного депутата, але нічого, на ентропію не дуже скаржаться, і не шукають способів усунути маргіналів. Демократія-с
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.19 | vkhanas

        Re: радикальне зменшення ентропії гарантує тільки БЮТівський закон

        БЮту все. Керівна та спрямовуюча сила
    • 2009.03.19 | vkhanas

      Re: Ентропія зросте

      Ніяк не можу переконати Віктора Пушкаря зробити короткий виклад своїх досліджень. Він теж помітив таку тенденцію
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.19 | Абу

        я теж його книжку рекламую скрізь де можна

        дуже цікава робота вийшла
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.03.19 | vkhanas

          Re: я теж його книжку рекламую скрізь де можна

          Та ще би наші політичні дятли такі книжки читали і висновки робили. ( Я не про депутатів, а про їх пліттехнологів)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.03.19 | Абу

            у нас навіть політтехнологи занадто пихаті

            щоб книжки читати. принаймні більшість з них.

            уявити якогось Романенка ака бібігона за її читанням - воно ж ні слова не зрозуміє, або Єрмолаєва - в того відсутність слова "геополітика" поставить в ступор.

            Хіба Тарас Березовець міг би і прочитати і навіть зрозуміти...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.03.19 | vkhanas

              Re: у нас навіть політтехнологи занадто пихаті

              Березовець пробував "розрулити" тернопільську ситуацію перед виборами. І мав рацію, принаймні я точно знаю про його в цілому правильні рекомендації.
              Але місцеві БЮТбожки не послухались порад. Хоч і намагаються позиціонувати себе мало не націоналістами, а діють відповідно "Головокруженій от успєхов"
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2009.03.19 | Абу

                зато всіх собак зараз напевно повісять на того ж Березовця

                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2009.03.19 | Михайло Свистович

                  Так йому і треба. Нєфіг продавати душу.

                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2009.03.19 | vkhanas

                  Re: зато всіх собак зараз напевно повісять на того ж Березовця

                  Цілком можливо. У мене таке враження, що Вася Деревляний непотопляєм, хоча і йдуть пошуки "Нового Деревляного". Про гвалтівника Кирика - лідера фракції БЮТ у Тернопільській міськраді знають всі очільники в БЮТі і лічно Юлія Володимирівна. Але Вася його відстоює. Але когось винним мали би зробити. То чого не Тараса?
            • 2009.03.20 | Shooter

              Re: у нас навіть політтехнологи занадто пихаті

              Абу пише:
              > щоб книжки читати. принаймні більшість з них.
              >
              > уявити якогось Романенка ака бібігона за її читанням - воно ж ні слова не зрозуміє, або Єрмолаєва - в того відсутність слова "геополітика" поставить в ступор.
              >
              > Хіба Тарас Березовець міг би і прочитати і навіть зрозуміти...

              Пардон, але після того як Березовець як доказ спіпраці Фірташа та Яценюка виставив фотографію, де Фірташ та Яценюк між собою розмовляють на ефірі Інтеру - "топорних дєлов" він майстер, не більше.

              Та й взагалі, він принаймі харакетром та способом дій абсолютно органічно вписується в групку дятлів Рейдерюші, які, як Ви сам влучно написали, чи ненайбільше дослужилися до відчутного падіння рейтингу тов. Ю.В.Кучми.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2009.03.20 | vkhanas

                Цікаві аналогії

                "Дятли", Березовець, Деревляний...
      • 2009.03.19 | ziggy_freud

        ентропія зросте і це нормально

        загалом, що поганого у зростанні кількості можливих станів системи? Краще непевно знати, що буде завтра. Ніж напевне знати, що завтра винесуть ногами вперед.

        навіть як припустити таку дивну річ, що партії дійсно репрезентують інтереси основних суспільних груп (наприклад, комуністи - партія пролетаріїв, а далі мені просто бракує фантазії), цих груп більше ніж 5 чи 6.

        зокрема, моїх інтересів поки жодна партія не представляє. Хоч в Раді, а хоч і поза нею. І я взагалі сумніваюсь, чи саме політична партія це має робити...

        vkhanas пише:
        > Ніяк не можу переконати Віктора Пушкаря зробити короткий виклад своїх досліджень. Він теж помітив таку тенденцію

        так, робота написана грамотно, але коротка версія буде корисною.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.03.19 | vkhanas

          Про роботу В. Пушкаря

          Зіггі, а ти не будеш його часом бачити? Сам розумієш наскільки це актуально.
        • 2009.03.20 | Oksana

          А де цю книжку можна купити?

          У магазинах її немає.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.03.23 | vkhanas

            Re: А де цю книжку можна купити?

            Вона й не буде продаватися.Вам треба звернутись до когось з експертів, або в ХПГ, або безпосередньо до автора.
  • 2009.03.19 | omela

    про результат УНП

    Володимир Ханас пише:
    > Якщо для БЮТ, НУНС та УНП поразка виглядає у падінні рейтингів і низьких результатах, то СПУ та КУН взагалі не подолали 3-х відсотковий бар’єр, а НРУ навіть не зміг взяти участь у передвиборчій кампанії.

    УНП порівняно з БЮТ і НУНС майже нічого не втратила. Здається, раніше вони мали 11%, а тепер мають 8%. Крім того, ідейно для УНП Свобода є конкурентом, надто вже близькі. Якщо раніше хтось міг голосувати за УНП з міркувань що Свобода не пройде, тепер є інакше.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.19 | vkhanas

      Re: про результат УНП

      Те, що УНП втратила найменше - це правда. Але ж вони і кампанію вели масштабну. Що власне багуто у чому їх і врятувало
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.19 | omela

        так

        vkhanas пише:
        > Те, що УНП втратила найменше - це правда. Але ж вони і кампанію вели масштабну. Що власне багуто у чому їх і врятувало

        Це правда. Інакше мали б вдвічі менше. Проте, тільки сьогодні врятувало.

        В перспективі за присутности на електоральному полі потужнішої Свободи, УНП нічого не світить. Хіба якщо Свобода проґавить усе.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.03.20 | vkhanas

          Re: так

          omela пише:
          >
          > Це правда. Інакше мали б вдвічі менше. Проте, тільки сьогодні врятувало.
          >
          > В перспективі за присутности на електоральному полі потужнішої Свободи, УНП нічого не світить. Хіба якщо Свобода проґавить усе.
          Кадровий потенціал УНП непоганий. Насправді тут буде питання - хто більше скурвиться
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.03.20 | omela

            Re: так

            vkhanas пише:
            > Кадровий потенціал УНП непоганий.

            Не заперечую, тільки популярність УНП, попри цей потенціал, падає - поступово, але невпинно. І якщо нічого не зміниться, причому не на місцевому рівні у них, впаде до повного нуля.

            > Насправді тут буде питання - хто більше скурвиться

            Про те й мова. Свобода ще не встигла себе показати. Наразі вони мають тільки шанс, і цей шанс не супер, бо облрада то начебто ціла обласна рада, а мало що вирішує реально.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.03.20 | vkhanas

              Re: так

              omela пише:

              >
              > Не заперечую, тільки популярність УНП, попри цей потенціал, падає - поступово, але невпинно. І якщо нічого не зміниться, причому не на місцевому рівні у них, впаде до повного нуля.
              Падає, бо вони вмонтовані у владу і дуже обережні
              >
              > Про те й мова. Свобода ще не встигла себе показати. Наразі вони мають тільки шанс, і цей шанс не супер, бо облрада то начебто ціла обласна рада, а мало що вирішує реально.

              Облрада насправді ділить бюджет, а це немало. Показово, що під БЮТокерівництвом одні райони отримували відносно непогані субвенції, а інші, як той же Хомінець (тепер депутат від "Свободи") - копійки.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.03.23 | Vic

            Re: так

            Насправді, кадровий потенціал УНП - поганий. Заєць сам скаржився пару років тому у приватній розмові...
    • 2009.03.20 | Oksana

      Ще: про результат УНП

      Так за УНП голосували здебільшого інтелігенція та підприємці, а вони на вибори не прийшли. Особливо у Тернополі.
    • 2009.03.20 | Оксана

      Re: про результат УНП

      УНП набагато більш компетентніші і спокійніші.
  • 2009.03.20 | vkhanas

    Виявлена суттєва помилка!. Перезавантаженння мислевірусів

    Бдітєльні читателі вказали на суттєву помилку. Причому у заголівку!!!!
    Перезавантаження пишеться з двома "Н", а я втулив аж три.:lol:
  • 2009.03.20 | vkhanas

    Frankfurter Rundschau: украинский народ сыт по горло киевскими с

    Региональные выборы в Тернопольской области Украины - тема материала, публикуемого сегодня в Frankfurter Rundschau. Данные выборы примечательны тем, что на них сокрушительное поражение потерпела партия премьер-министра Юлии Тимошенко. Победу же одержала партия "Свобода" молодого политика Олега Тянибока, который известен, главным образом, ультранационалистическими и антисемитскими высказываниями.
    Недовольство украинцев своими столичными политиками известно, пишет корреспондент издания Кнут Корн. Согласно опросам, рейтинги популярности премьер-министра Тимошенко и президента Виктора Ющенко упали ниже 10%. Однако, "несмотря на экономический кризис, они продолжают свою частную войну и блокируют крайне необходимые реформы". Сейчас в Тернополе украинский народ впервые показал, что "сыт по горло киевскими спектаклями".
    Тревогу у автора публикации вызывает тот факт, что поведение героев "оранжевой революции" отрицательно сказывается на отношении населения к демократии, ведь еще в начале года в ходе одного из опросов подавляющее большинство граждан высказалось за "сильную руку", которая выведет государство из кризиса
    http://h.ua/story/182237/
  • 2009.03.21 | vkhanas

    Тернопіль після виборів

    Тернопіль після виборів
    Соціологічна група "Рейтинг" провела дослідження електоральних настроїв мешканців м.Тернополя після виборів до облради. Результати опитування дозволяють пильніше придивитися до цієї резонансної політичної події
    http://www.vgolos.com.ua/events/21.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.21 | Горицвіт

      значить, 40% сумніваються в чесності і демократичності

      > 58,3% всіх опитаних у Тернополі впевнені, що вибори пройшли чесно і демократично
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.21 | vkhanas

        Re: значить, 40% сумніваються в чесності і демократичності

        Тут цікава тенденція
        "З-поміж тих, хто 15 березня прийшли на виборчі дільниці, 71,1% переконані, що вибори були чесними і демократичними"
        відповідно з тих хто голосував сумніваються трохи менше 20%.
        Але тут така річ. Я ходив на дільницю разом з дружиною, десь під вечір. Я не знаю за кого вона голосувала, і чи не мала зайвого бюлетня :crazy:А , відповідно, можу висловити сумнів у демократичності виборів
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.03.21 | Горицвіт

          ну все-таки чогось же сумніваються

          Цікаво порівняти такі опитування по роках, якщо робилися, і по всій Україні.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.03.21 | vkhanas

            Re: ну все-таки чогось же сумніваються

            Не сумніваються лише , перепрошую, ідіоти. А щодо таких порівнянь, то вони якщо і є не дуже коректні. Взагалі шкода, що Пушкар так і не напише популярної статті про свої дослідження.
            А Тернопілля завжди славилося своїми парадоксальними голосуваннями.
            У 1999 році саме Тернопілля дало найбільше голосів Кучмі, а за часів "бабці" Австрії не підтримало кандидатуру Франка.
  • 2009.03.21 | Irma

    Re: Тернопіль. Перезавантаженння мислевірусів

    Очевидна поразка БЮТ на Тернопільщині – хай би що казали його представники – показує, що часи переможної електоральної ходи Юлії Тимошенко завершуються.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.21 | vkhanas

      Я би не був такий оптимістичний

      скажімо так: хода сповільнилася суттєво...
  • 2009.03.22 | Irma

    Re: Тернопіль. Перезавантаженння мислевірусів

    Тимошенко не працювала і не працюватиме! Юля, пора тобі сказати правду, доки не пізно!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.22 | vkhanas

      Це ви з приводу чого?

      на ваш погляд таким би мав бути підсумковий результат виборів у Тернополі?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".