МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Транзитний шантажист, який одночасно шантажує Росію і Європу"

03/31/2009 | keymaster
Україна і Росія на рівні міністрів енергетики і керівництва ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" під час зустрічі в Москві 30 березня обговорили питання, що хвилюють обидві сторони, стосовно планів з модернізації української газотранспортної системи (ГТС). Як повідомив міністр палива і енергетики України Юрій Продан, обидві сторони висловили свої позиції з цього приводу, передає УНІАН.

Зокрема, зазначив він, російську сторону цікавило питання власності газотранспортної системи.

У відповідь українська сторона наголосила, що нині обговорюється питання технічної модернізації ГТС і залучення кредитів для цих цілей. "Ми сказали, що це будуть кредити, які оформлятимуться відповідними договорами", - сказав Продан.

Він зазначив, що українська делегація не ставила за мету переконувати Росію, наскільки ґрунтовні їх побоювання щодо модернізації ГТС.

"Ми деталізували нашу позицію з цього питання. Ми заявили про те, що російські компанії, якщо вони виявлять бажання, зможуть брати участь на рівних умовах з іншими компаніями в проекті з модернізації ГТС, у всіх тендерах. Ми сказали, що запрошуємо їх до співпраці, і зазначили, що модернізацію ГТС планується проводити за принципами загальноєвропейського формування ринків", - сказав Продан.

Він також висловив надію, що інформація, одержана російською стороною, буде передана керівництву російської держави.

В той самий час ВАТ "Газпром" закликає керівництво Європейського Союзу ретельно розслідувати причини газового конфлікту між Україною і Росією, який в січні 2009 року призвів до двотижневої перерви транзиту російського газу через українську газотранспортну систему. Про це сьогодні заявив заступник голови правління ВАТ "Газпром" Олександр Медведєв, виступаючи на конференції "Проект "Північний потік". Парламентське вимірювання" в Петербурзі.

"Газпром" називають ненадійним постачальником, при цьому наводяться як приклад газові конфлікти з Україною в 2006 і в 2009 роках. Останній призвів до зупинки транзиту на два тижні. Ми так і не почули оцінки від керівництва ЄС і Енергетичної хартії. У 2006 році керівництво ЄС, мабуть боячись зіпсувати відносини з "помаранчевим" урядом, просто усунулося від такої оцінки. Аналогічно воно вчинило і в 2009 році", - сказав Медведєв.

Він припустив, що якщо керівництво ЄС проведе ретельне розслідування причин газового конфлікту в січні 2009 року, членство України в ЄС опиниться під питанням.

"Транзитний шантажист, який одночасно шантажує Росію і Європу, мабуть, не кращий кандидат на членство в ЄС. Подібне розслідування одночасно показало б повну надійність "Газпрому" як постачальника газу", - сказав Медведєв.

Нагадаємо, 23 березня уряд України, Європейська комісія, Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) і Світовий банк (СБ) підписали спільну декларацію за підсумками міжнародної донорської конференції щодо модернізації української газотранспортної системи.

Відповіді

  • 2009.03.31 | Koala

    Цей форум - про українську політику

    а не про психопатологію...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.31 | keymaster

      Ви вмієте легко відділити укрполітику від психопатології?

  • 2009.04.01 | Южпотк

    Re: "Транзитний шантажист, який одночасно шантажує Росію і Європу"

    Щоб добратись до грошей на нови потоки (пивничний, пивденний) вони будуть взривати, як от трапилось у Приднистровьи. И мисце вибрали швидко.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".