Першоквітневий жарт щодо зміни влади в Україні
ГРОМАДЯНСЬКА АСАМБЛЕЯ УКРАЇНИ
прес-реліз
1 квітня 2009 р.
м. Київ УНІАН
Першоквітневий жарт щодо зміни влади в Україні
скоро може стати реальністю
- Відсторонити від влади Президента, Верховну Раду та Кабінет міністрі, а також визнати всі їхні рішення такими, що втратили чинність.
- Призначити єдиним легітимним органом державної влади в Україні Тимчасовий Уряд, сформований на основі Оргкомітету Громадянської Асамблеї України.
- Призначити 1 квітня державним професійним святом українського політику му та влади
Ці надзвичайні рішення ухвалила 29 березня 2009 р. Третя Громадянська Асамблея України у складі 350 делегатів з усіх регіонів України .
Саме з такого першоквітневого жарту розпочалася прес-конференція за результатами Третьої Громадянської Асамблеї України “Дія громадянського суспільства в умовах державної кризи”.
На жаль, як зазначила Алла Тютюнник, у цьому жарті є лише доля жарту: “В цьому жарті смішного мало. Те що зараз роблять наші політики чи політичні угрупування нічим не відрізняється від цього жарту. Правова система держави цілком зруйнована.
Якщо ж оцінювати настрій Третьої Асамблеї, то її учасники були настроєні радикально і неодноразово лунали заклики до активних прямих дій.”
Були озвучені основні вимоги Громадянської Асамблеї щодо термінового припинення політичних протистоянь, зосередження на питаннях державотворення та суспільного розвитку, відмови від популізму, забезпечення прозорості, підзвітності та відповідальності органів влади та місцевого самоврядування, забезпечення умов самоорганізації громадян для спільного вирішення проблем та подолання кризових явищ.
Як зазначив Анатолій Пінчук: “необхідно терміново запровадити механізми прозорості та підконтрольності влади громадянам: інформування громадян про процедуру ухвалення рішень, витрачання бюджетних коштів, сформувати при органах влади консультативно-дорадчі органи за участі представників громадськості на основі критеріально-виборчого принципу, реформувати виборче законодавство на основі “відкритих” списків, зробити прозорою діяльність політичних партій, запровадити декларування витрат політиків і чиновників. Вимоги Асамблеї — це останнє, данайське попередження від громадськості владі.”
У разі чергового ігнорування вимог, громадські організації погрожують самостійно ініціювати установчий процес — укладання між громадянами відповідної суспільної угоди, своєрідної протоконституції через наступну легітимізацію збором підписів або на референдумі прямої дії. Активна громадськість готова застосувати інші засоби прямої демократії від судових процесів до вуличних акцій.
“Оцінюючи ініціативи з реформи Конституції, ми змушені із сумом констатувати, що всі пропоновані редакції Основного закону мають на меті закріплення влади сучасного політикуму, і навіть не намагаються підготувати адекватний текст. Людського в цій множині редакцій мінімум.” — сказав Віктор Гарбар.
Конституційна реформа можлива лише за умови реалізації громадянами установчої влади, тобто ухвалення нової Конституції України органом установчої влади — Конституційною Асамблеєю.
На завершення прес-конференції, Андрій Когут звернувся до всіх об’єднань громадян незалежно від характеру їх діяльності та спрямованості із пропозицією об’єднатися заради вирішення спільних проблем і в першу чергу заради спільних дій для виходу із кризи побудови держави, яка забезпечить кожному громадянину можливості повноцінної самореалізації та гідне життя.
* * *
Громадянська Асамблея України є ініціативою, спрямованою на створення національного та регіональних майданчиків для обговорення, консолідації та висловлення позицій представників громадських організацій щодо стратегічних проблем українського суспільства.
В основі діяльності ГАУ лежать принципи відповідальності, відкритості, об’єктивності, солідарності та незалежності від політичних позицій учасників. Організаційну та фінансову підтримку діяльності Громадянської Асамблеї України надає Міжнародний фонд «Відродження».
За детальнішою інформацією звертайтеся до Андрія Когута:
тел.: (044) 461-9709, моб.: +380636179705, e-mail: assembly@gau.org.ua
Відповіді
2009.04.02 | Горицвіт
Треба було писати строк
> У разі чергового ігнорування вимог [до якого часу?], громадські організації погрожують самостійно ініціювати установчий процес — укладання між громадянами відповідної суспільної угоди, своєрідної протоконституції через наступну легітимізацію збором підписів або на референдумі прямої дії.Крім того, почати хоча б розробляти проект угоди (що мається на увазі, до речі?).