БЮТ: «Убезпечитися від ризиків коливання долара»
04/02/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Перехід на національну валюту у взаєморозрахунках між Україною і Росією позитивно позначиться на економіці обох країн, сприятиме мінімізації наслідків світової фінансової кризи та убезпечить від ризиків коливання американського долара.
Таку думку висловила голова Комітету Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва, народний депутат від БЮТ Наталія КОРОЛЕВСЬКА на засіданні комітету.
При цьому вона зазначила, що перехід на розрахунки в національній валюті — сучасна тенденція, характерна для багатьох країн. «Неконтрольована емісія долара в США сприяє експорту інфляції в інші країни і посиленню ризиків для національних економік», — зазначила Н. КОРОЛЕВСЬКА.
Ідеальним кроком, на її думку, був би перехід на національні валюти з усіма торговими партнерами України «в обсягах не менше половини експортно-імпортних операцій».
«Ми повинні максимально стимулювати розвиток двосторонніх і багатосторонніх відносин за рахунок розрахунків у національних валютах. Ми повинні стимулювати застосування резервних регіональних валют інших країн, щоб тим самим мінімізувати втрати від превалювання долара», — підкреслила Н. КОРОЛЕВСЬКА.
УНІАН
Відповіді
2009.04.02 | Микола Гудкович
Чи є в цьому раціональне зерно?
2009.04.02 | Боббі
Якщо і є, то не її це справа
Нехай люди самі вирішують, якими грошима розраховуватись.Ну а емісія таки дійсно є, і це проблема.
2009.04.02 | Woodstock generation
Погляд неспеціаліста- для Росії - точно є.
Щоб розраховуватись за газ ми повинні буждемо купувати рос рублі - а отож сприяти стабілізації рубля.Якщо б було позитивне сальдо у торгівлі з Росією - то можна сказати, що це позитивно впливало б і на гривню.
Це чисто "на хлопський розум" - я в цьому зовсім не фахівець.
2009.04.02 | Д. А.
Re: Погляд неспеціаліста- для Росії - точно є.
Woodstock generation пише:> Щоб розраховуватись за газ ми повинні буждемо купувати рос рублі - а отож сприяти стабілізації рубля.
>
За таких умов ми будемо сприяти не стабілізації, а укріпленню рубля щодо тієї валюти, за яку ми ці рублі будемо купувати. А укріплення рубля для економіки Росії, яка є залежною від експорту, це не плюс, а великий мінус.
2009.04.02 | Koala
Цікаве питання: яку націю п. Королевська вважає своєю?
Бо перехід на гривню - я б цілком підтримав, але, боюся, Росія не погодиться. І щось мені підказує, що національною валютою п. Королевської є не гривня...Стосовно ж ризиків від долару - так, прив'язуючись до долара, ми ризикуємо, але прив'язуючись до валюти однієї з зацікавлених сторін - ризикуємо ще більше. Бо США не стануть навмисне хитати долар, щоб угоди України з Росією розірвати, а от Росія... І теза про "стабілізацію" теж виглядає сумнівно - долар емітують США, а падає гривня.
І взагалі, піднімати питання про переукладання договорів, які були укладені з такими складнощами три місяці тому, н.м.д., це провокація.
2009.04.02 | BIO
Стойко рвотная реакция на эту барби
Как то раз на "Раде" понаблюдал как королевски вела какую-то комиссию.По углю что-ли. Короче, явно широкий спец, как и прочие кабыздохи.
Теперь даже не борюсь с рефлексом - сразу клёпаю куда подальше...
2009.04.02 | Shooter
найкращий шлях - прив'язатися до євро
Спіціально для спіца - див. графік динаміки "диривлєний - Євро" та "диривлєний - долар"За пів останніх року рубль впав до євро на 25%, а долара на 35% (!)
...Україна має підтримувати російську валюту? "патрійоти", мля
2009.04.02 | Sych
А чьо не до золота?
2009.04.02 | Shooter
Прив'язуйтеся - хто Вам боронить
Можете ще до цукру там. Чи рису.2009.04.02 | Sych
"Прив'язуйтеся - хто Вам боронить"
А можна ще до зімбабвійських фантиків.2009.04.02 | Мартинюк
Надання пільг російській валюті в Україні.
Збільшення попиту на цю валюту, а отже укріплення рубля коштом української національної валюти.