МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українців Перемишля зрадили (/)

04/06/2009 | klekit

Відповіді

  • 2009.04.06 | Bestt

    Re: хіба тільки їх

    і хіба тільки у Польщі
  • 2009.04.06 | Мартинюк

    Це краще аніж Перемишль без Українського народного дому.

    Бо інтереси поляків і так дуже добре забезпечуються римокатолицькою церковю. Українські церкви звісно такої діяльності у Пермишлі не ведуть, бо православним "не дотого", а греко-католикам "папа не велить" лізти у чужу дієцезію( католицьку). Те що там є не підлягає ні Львову(Святому Юру) , ні Києву.

    Тому ваші ламентування дивні - напевно вас якісь вороги назюзькують...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.07 | klekit

      Так ніхто ж не заперечує, що українській громаді у Перемишлі

      потрібен Народний дім. Питання лише в тому, що передати його є святим обов"язком польської держави. І рішення про це вже давно є. Але дуже вже хочеться спекульнути та наварити на цьому щось (а саме Польський дім у Львові). Врешті, полякам я не дивуюсь - вони систематично відстоюють свої інтереси. Я дивуюсь львівським депутатам які ведуться на такі понти. Чи може хочуть для седе "Карту поляка"?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.04.10 | klekit

        Браво, Свобода!

        Львів може запропонувати полякам приміщення під Польський народний дім хіба у Перемишлянах або Бібрці

        http://www.zik.com.ua/ua/news/2009/04/10/176817
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.04.11 | Pavlo Z.

          Якби "Свобода" була ріелтерською конторою - я б з Вами погодився

          "...українська громада просить владу Перемишля віддати їм український будинок. Натомість поляки просять взамін приміщення для Польського дому культури у Львові. «Але це неможна ніяк порівнювати, враховуючи скільки коштує нерухомість у Львові і Перемишлі. Якщо вони такі спритні ділки, то їм треба запропонувати будинок чи в Перемишлянах, чи в Бібрці, чи в Жидачеві...".
        • 2009.04.13 | Мартинюк

          І як це прискорить відкриття Народного дому в Перемишлі?

          "Героїчна" бездіяльність ...
  • 2009.04.10 | Pavlo Z.

    Які проблеми? Передайте полякам будинок у Львові в такому самому

    стані. А потім відремонтуйте будинок у Перемишлі, а поляки хай ремонтують той будинок у Львові. І ВШЬО - всі задоволені, розпили Хортицю і Виборову, готуємося до ЕВРО-2012!:)..
    От я тащуся від тяги галичан влаштовувати абсолютно непродуктивні шкандалі там, де з посмішкою можна досягти і своєї цілі, і порозуміння.
    Альтернатива нормальним стосункам одна: потицяйте дулі полякам, а вони вам - Лубянка вам пряника купить, "с вєлікім удавольствієм".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.10 | klekit

      Дуже примітивна позиція в стилі

      давай бухнем і ноу проблем. Справа в тому, що поляки готові купити весь Львів і викинути українців на вулицю
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.04.10 | Max

        Проблема все ж по нашому боці

        klekit пише:
        > давай бухнем і ноу проблем. Справа в тому, що поляки готові купити весь Львів і викинути українців на вулицю
        "Поляки готові купити весь Львів", каже пан? А ми не готові "купити весь Перемишль" (який значно менший)? Мабуть не готові, але чому?

        Пропоную ся застановити над тим, аж отримає пан satori :)

        (Підказка: бідному завжди вітер в очі).
      • 2009.04.10 | Pavlo Z.

        Тому що питання примітивне: обмінятися одним (одним!!) будинком.

        І не треба ускладнювати, екстраполювати, фантазувати, голосити. Прості питання треба вирішувати просто, швидко і радісно.
        P.S.Підозрюючи після першого Вашого допису можливий хід Ваших думок зараз - застерігаю, що поняття "рідість" і "алкоголь" далеко не взаємовипливаючі.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.04.11 | klekit

          Зверніть увагу:

          Її підсумували слова радника Моравського: «...для мене Львів не лежить за кордонами Польщі...»

          http://nslowo.pl/content/view/400/73/


          У МЕРТВІЙ хватці Міської ради Перемишля

          # Богдан Гук

          У другій половині березня в Перемишлі відбулася низка подій, які так чи інакше стосувалися того, чи Народний дім буде переданий МВСіА, що становить передбачений етап повертання будинку ОУП. У п’ятницю 20 березня візит у місто здійснив посол України в Польщі О. Моцик. На офіційному сайті міста поінформовано, що «Порушено питання, пов’язані з українською національною меншістю в Перемишлі та польською у Львові».
          Три дні після візиту та за три дні до сесії Міської ради Перемишля, яка могла прийняти постанову про передачу НД для МВСіА (оскільки зі сторони уряду всі домовленості з містом уже принаймні від двох тижнів на «так») прибув наступний гість – Т. Семоняк, віце-міністр МВСіА, уповноважений представник польського уряду у справах, пов’язаних з питаннями, про які не могли собі нічого конкретного сказати Моцик з Хомою.

          Прибув також ґенеральний консул РП у Львові Ґ. Опалінський (чим засиґналізував, що хоч представник польського уряду зустрічається з Міською радою польського міста, то справа все­таки є... міжнародна) та підкарпатський віце-воєвода М. Хомич. На офіційному сайті міста не випадково відзначено, що цей візит не був несподіванкою: «...про нього попереджали раніше».
          З’ясовування ситуації під час зустрічі з членами Міської ради Перемишля не тривало довго. Після двозначного виступу президента Хоми та однозначного слова Семоняка, почали висловлюватися радники. Представники ПіС відразу зайняли різко непоступливу позицію. Її підсумували слова радника Моравського: «...для мене Львів не лежить за кордонами Польщі...». Представники ПО після кількох спроб представляти патріотичну, а водночас прогромадянську позицію склали зброю. Панівною до кінця зустрічі залишилася концепція ПіС: будинок за будинок. Радник Стшалковський висловив це таким способом: так, але тільки якщо 5 хвилин до рішення перемиської ради або 5 хвилин після неї Міська рада Львова заґарантує тамтешнім полякам будинок. На погляд ПіС, ґарнізонний будинок не береться вже до уваги – знаходиться у поганому стані і вимагає величезних капіталовкладень у ремонт. Отож, компенсацією для Міської ради Перемишля повинен стати інший будинок – у... Львові. Будь­які рішення щодо передачі НД урядові РП Міська рада Перемишля прийматиме після того, як буде оприлюднена позиція Львівської міськради.
          Засідання Міської ради в Перемишлі відбулося 26 березня. Питання про НД у будь¬якій формі не було внесене в його порядок денний. Крім заяв частини радників про власний пат­ріотизм, ніякі важливі пропозиції не прозвучали.
          Тимчасом, на 6 квітня передбачена у Львові зустріч робочих груп міських рад Перемишля і Львова, де мали б вони підготувати план спільного засідання цих рад. Якщо таке засідання відбудеться, то, імовірно, доля НД стане виразнішою. [...]
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.04.11 | Pavlo Z.

            Re: Зверніть увагу:

            klekit пише:
            > Її підсумували слова радника Моравського: «...для мене Львів не лежить за кордонами Польщі...»
            А для мене Перемишль не лежить за кордонами України - то й що?:)) Це - слова, бла-бла-бла. Чіплятися за них - НЕ БУДЕ ПОРОЗУМІННЯ. Треба робити справу, зрозумілу для обох сторін, якщо хочемо результату, а не вічної свари.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.04.11 | klekit

              Думаю, ви погано знаєте характер поляків

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2009.04.11 | Pavlo Z.

                Дуже непогано. Як і те, що не варто грати з ідіотом

                за його правилами.
                А щодо поляків - то в масі своїй, особливо у владній верхівці, вони абсолютно прихильні до України. Хоча те саме стосується й низів - порівняно з 80-ми роками персічні мешканці Гданська, Варшави і Підляшшя (з якими розмовляв особисто)принаймні позбавилися українофобства.І не треба влазити в мотиви, а тим більше в історичні нетрі - на простягнуту руку відповідай такою ж рукою і все буде добре і для нас, і для поляків. В іншому разі - для Москви.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2009.04.13 | klekit

                  Та прочитайте ж ще раз заголовок статті у "Нашому Слові"!

                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2009.04.13 | Pavlo Z.

                    Прочитав двічі. І що?

                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2009.04.13 | klekit

                      Та те, що із Львовом розмовляють шляхом виставлення ультиматума

                      Треба знати, що питання Народного дому у Перемишлі вже давно вирішувалось шляхом передачі від міноборони Польщі Перемиській міській раді гарнізонного клубу, взамін на передачу українцям НД. Тобто, питання вирішується на внутріпольському рівні. Але тут заграли амбіції перемиських депутатів, які захотіли собі зробити піар і поставили зовсім іншу умову. Наше Слово пише, що гарнізонний клуб їх вже не цікавить!!!!

                      Почитайте матеріали
                      http://www.oup.ukraina.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=271&Itemid=136
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2009.04.13 | Pavlo Z.

                        У заголовку немає жодного ультиматимуму. Але, прочитавши

                        матеріали з Нашого слова і Газети Виборчей, подивившись відео про Народний Дім, бачу, що випадок не такий простий. Але якщо буде добра воля з того і того боку - вирішити можна. В усякому разі рішення про створення змішаної робочої групи і проведення спільної сесії міськрад - кроки у вірному напрямку.
                        У просто передачі НД колишньому власнику, як на мене, є небезпека вимоги аналогічних рішень по Львову.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2009.04.14 | klekit

                          А ось думка Голови товариства депортованих українців «Закерзоння

                          Львівська міськрада грає в ігри з владою Перемишля, забуваючи про українців у Польщі, – «Закерзоння»

                          Квітень
                          14
                          200912:15
                          Голова товариства депортованих українців «Закерзоння» Володимир Середа закликає депутатів Львівської міської ради не втягуватися у питання передачі Народного дому у Перемишлі українській громаді. Це, на його думку, не робить нашим обранцям ніякої честі. У даному випадку Львівська міська рада мала би почути не тільки думку керівництва Перемишльської міської ради, а запросити до обговорення цього питання і українську громаду у Перемишлі. Про це він сказав у коментарі ЗІКу.
                          Як розповів Володимир Середа, у передостанньому числі українського часопису у Перемишлі «Народне слово» була вміщена стаття під заголовком «Мере Львова, віддай Народний дім українцям у Перемишлі». Це, звичайно, гірка іронія. Бо такою є давня воля вищої польської влади, яка блокується керівництвом Перемишля. Для цього останнє вдається до будь-яких кроків – до руйнування будинку, не проводячи ремонту, залученням антиукраїнських організацій, і також виставленням певних умов перед міською радою Львова.

                          Володимир Середа наголошує, що теза про передачу Народного дому у Перемишлі не може бути ніяким чином узалежнена з будь-якими вимогами до львівської сторони. Передача народного дому мала відбутися до 26 лютого 2009 року. Міська рада Перемишля мала передати цей будинок зі своєї власності у власність держави. Взамін мали отримати Гарнізонний міський будинок. Ні одне, ні друге з вини міської влади не сталося. Причина в тому, що міська влада Перемишля робить все для того, аби довести Дім до повної непридатності. Президент міста Перемишля Роберт Хома нічого не зробив для передачі, а навпаки сприяв його руйнуванню.

                          Ще наприкінці листопада 2007 року Об’єднання українців у Польщі (ОУП) звернулося до Перемишльської райпрокуратури з позовом проти міської гміни про аварійний стан будівнку. Через рік, у листопаді 2008 року, прокуратура справу закрила. У свою чергу у грудні 2008 року адвокат ОУП Петро Федусьо подав обвинувальний акт до суду протии Президента міста Перемишля Роберта Хоми про те, що він від січня 2003 р. сприяв руйнуванню будинку, і знову 17 березня 2009 року на судовому засіданні суд призупинив розгляд цієї справи.

                          До кінця 2008 р. мав бути проведений тендер на ремонт будинку, однак до сьогодні він фактично не розпочався.

                          Водночас 29 січня цього року галасливі антиукраїнські так звані кресові і ветеранські організації Польщі звернулися до Роберта Хоми з вимогою не передавати Народного дому, бо це, на їхній погляд, частина польського національного майна і не можна його передавати спадкоємцям Бандери, Шухевича і Донцова (такими для них виступає ОУП).

                          Тому нічого дивного, на думку Володимира Середи, що Перемишльська міська рада звернулася до Львівської міської ради з цим питанням.

                          Голова товариства депортованих українців Володимир Середа вважає дуже прикрим той факт, що при Львівській міській раді, по суті, діють протиукраїнські сили, а депутати пішли на їхньому поводку і дали втягнути себе у таку ситуацію.

                          http://www.zik.com.ua/ua/news/2009/04/14/177261
  • 2009.04.11 | Semen

    Re: Українців Перемишля зрадили (/)

    Прем"єр-міністр Угорщини Ференц Дюрчані визнав, що його Соціалістична партія брехала виборцям з тим аби здобути перемогу на загальних виборах у квітні. http://novyny.org.ua/articles/2006/09/18/1668.html Ось би нашій Юлькі також так поступити.
  • 2009.04.22 | klekit

    А ось до Вашої уваги зміст переговорів у Львові (конфіденційно!)

    http://klekit.livejournal.com/
  • 2009.04.24 | klekit

    У справу Українського дому втрутилися антиукраїнські організаці

    http://www.galinfo.com.ua/news/politic/49315.html

    У справу Українського дому в Перемишлі та будинку «Сокола» у Львові втрутилися антиукраїнські організації – Володимир Середа

    «Узалежнення вирішення проблеми передачі українській громаді Народного дому в Перемишлі від проблем польської громади у Львові є нелогічним та неприпустимим. Дивно, що міська влада Львова не бачить цього. Про те, що повернути Народний дім українській громаді повинен уряд Польщі, було домовлено чотири роки тому, і не зрозуміло, хто уповноважив місцеву владу Перемишля брати на себе вирішення цього питання і, тим більше, ставити ультиматуми». Про це у коментарі «Гал-info» заявив голова львівського товариства «Надсяння» Володимир Середа.
    З його слів, кілька років тому було узгоджено алгоритм повернення українцям Народного дому в Перемишлі: місцева влада, на балансі якої знаходиться будинок, передає його польському Міністерству внутрішніх справ і адміністрації, у підпорядкуванні якого є діяльність нацменшин у Польщі, а Міністерство в свою чергу передає Народний дім українській громаді. Польський уряд зобов’язався компенсувати перемишльській владі таку передачу іншою відповідною будівлею. «Очевидно, що в цю справу втрутилися антиукраїнсько налаштовані кресові та ветеранські організації Польщі. Саме через їхні виступи польська сторона змінила свою позицію», - зазначив Володимир Середа.

    Він також повідомив, що будівля Українського народного дому в Перемишлі знаходиться у аварійному стані. В кінці минулого року міська рада повинна була оголосити тендер на проведення там ремонту, однак цього і досі не зроблено.

    Нагадаємо, що 6 квітня 2009 року у Львові відбулася зустріч польсько-української робочої групи з підготовки спільної сесії міських рад Львова та Перемишля. Найголовніше питання, яке було запропоновано до обговорення, – як передати українській громаді Український народний дім у Перемишлі, забезпечивши натомість польську громаду Львова приміщенням (чи ділянкою під забудову) для Дому польської культури. Поляки виступили з ініціативою передати їм будинок колишнього товариства «Сокіл» на вул. Личаківській. За словами Володимира Середи, напередодні цієї зустрічі українська громада Перемишля звернулася до міської ради Львова з прохання включити представників громади до зустрічі, однак жодної відповіді отримано не було.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".