МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

МВС витлумачила "перл" Луценка

04/11/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Раніше ми повідомляли (https://maidanua.org/static/news/2009/1239171644.html ) про дивне висловлювання міністра внутрішніх справ п. Ю.Луценка, який в ефірі ICTV заявив, що блокування роботи ВРУ нардепуками – то, мовляв, "їхнє право". Повідомляли там саме і про запит до Луценка з проханням пояснити співгромадянам, що б це значило.
Міністерство внутрішніх справ оперативно відреагувало, надіславши електронною поштою нижченаведеного текста. І хоча такий спосіб відповіді не надто узгоджується з вимогами Закону України "Про інформацію", але у цьому випадку варто взяти до уваги швидкість відповіді і зглянутися на особливу складність питань. Віддамо належне мужнім співробітникам МВС, змушеним інтерпретувати балакучого п.Юрія.

Інтернет - видання «Майдан»
Олександру Северину


Шановний пане Олександре!
В МВС України розглянуто Ваш запит. Виходячи із зазначених у запиті запитань, повідомляємо наступне:
1. Вираз «це їхнє право» застосувався не щодо права народних депутатів блокувати роботу парламенту, а стосовно права на організацію ними відповідних акцій, а також права громадян, які підтримують окремі політичні сили, на участь у мирних зібраннях, як засобів реалізації права на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, закріпленого статтею 34 Конституції України.
На сьогодні ніхто не наділений правом блокувати роботу ВРУ. Статтею 341 КК України передбачена кримінальна відповідальності за захоплення державних або громадських будівель чи споруд, з метою перешкоджання нормальній роботі підприємств, установ та організацій.
Кваліфікація відповідних дій народних депутатів України, а також досудове слідство у справах про злочини, вчинені ними, відповідно до статті 112 КПК України належить до компетенції органів прокуратури, для яких проблема полягає у отриманні згоди Верховної Ради України на притягнення народного депутата України до кримінальної відповідальності.
2. У випадку наявності ознак складу злочину (ст. 341 КК України), питання про притягнення до кримінальної відповідальності вирішується відповідно до чинного законодавства, з урахуванням підслідності та процедури притягнення народних депутатів до кримінальної відповідальності.
При вчиненні відповідних дій громадянами України - досудове слідство провадиться слідчими органів внутрішніх справ, у порядку передбаченому кримінально-процесуальним законодавством.
У разі вчинення таких дій службовими особами, які займають особливо відповідальне становище, зокрема народними депутатами, досудове слідство провадиться слідчими прокуратури за наявності згоди Верховної Ради України на притягнення до кримінальної відповідальності, передумовою отримання якої є внесення до парламенту відповідного подання Генерального прокурора України.
Оскільки порушені питання належать до компетенції відповідно МВС України та Генеральної прокуратури України, окремої позиції МВС з порушеного питання не може бути, оскільки порядок дій державних органів та посадових осіб у цьому випадку чітко врегульовано чинним законодавством.
Крім того, дотримання дисципліни та норм етики на пленарних засіданнях парламенту є предметом регулювання Регламенту Верховної Ради України, наслідком порушення якого є, зокрема, зобов’язання покинути пленарне засідання. Таке рішення може бути прийнято головуючим або за підтримки однієї третини народних депутатів.
Міністерство внутрішніх справ України



Олександр Северин

Відповіді

  • 2009.04.13 | Микола Гудкович

    МВС знає смак у мовознавстві

    Ну що ж, мудреця послухали, прочитаємо мідраш.

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > Шановний пане Олександре!
    > В МВС України розглянуто Ваш запит. Виходячи із зазначених у запиті запитань, повідомляємо наступне:
    > 1. Вираз «це їхнє право» застосувався не щодо права народних депутатів блокувати роботу парламенту, а стосовно права на організацію ними відповідних акцій, а також права громадян, які підтримують окремі політичні сили, на участь у мирних зібраннях, як засобів реалізації права на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, закріпленого статтею 34 Конституції України.

    А щодо права народних депутатів який вираз стосувався?
    Як бути, коли народні депутати, здійснюючи своє конституційне право організовувати акції, перейшли певну межу і порушили закон?

    > На сьогодні ніхто не наділений правом блокувати роботу ВРУ.

    Та невже? :) Невже депутат-інвалід Журавко та ті, що з ним, вчинили щось протиправне?

    > Статтею 341 КК України передбачена кримінальна відповідальності за захоплення державних або громадських будівель чи споруд, з метою перешкоджання нормальній роботі підприємств, установ та організацій.

    То які строки чекають на блокувальників?

    > Кваліфікація відповідних дій народних депутатів України, а також досудове слідство у справах про злочини, вчинені ними, відповідно до статті 112 КПК України належить до компетенції органів прокуратури,

    Пане Олександре, але ж до прокуратури, здається, вже писали?

    > для яких проблема полягає у отриманні згоди Верховної Ради України на притягнення народного депутата України до кримінальної відповідальності.

    Та йой. А вони буцім відкрили хоч одну кримінальну справу.

    > 2. У випадку наявності ознак складу злочину (ст. 341 КК України), питання про притягнення до кримінальної відповідальності вирішується відповідно до чинного законодавства, з урахуванням підслідності та процедури притягнення народних депутатів до кримінальної відповідальності.

    Неправда. Очевидно, що питання не вирішується.

    > При вчиненні відповідних дій громадянами України - досудове слідство провадиться слідчими органів внутрішніх справ, у порядку передбаченому кримінально-процесуальним законодавством.

    Де все це відбувається? В якому паралельному світі?

    > У разі вчинення таких дій службовими особами, які займають особливо відповідальне становище, зокрема народними депутатами, досудове слідство провадиться слідчими прокуратури за наявності згоди Верховної Ради України на притягнення до кримінальної відповідальності, передумовою отримання якої є внесення до парламенту відповідного подання Генерального прокурора України.

    Він уносив?

    > Оскільки порушені питання належать до компетенції відповідно МВС України та Генеральної прокуратури України, окремої позиції МВС з порушеного питання не може бути, оскільки порядок дій державних органів та посадових осіб у цьому випадку чітко врегульовано чинним законодавством.

    І що, ці дії вже в процесі? Чому ні?

    > Крім того, дотримання дисципліни та норм етики на пленарних засіданнях парламенту є предметом регулювання Регламенту Верховної Ради України, наслідком порушення якого є, зокрема, зобов’язання покинути пленарне засідання.

    :-\

    > Таке рішення може бути прийнято головуючим або за підтримки однієї третини народних депутатів.
    > Міністерство внутрішніх справ України

    Яке їхало, таке і здибало, одним словом.

    Луценко — ганьба системи МВС. Щошвидше він піде геть, то краще буде і для МВС і для України в цілому.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.13 | Sean

      Re: МВС знає смак у мовознавстві

      Микола Гудкович пише:
      > > > Кваліфікація відповідних дій народних депутатів України, а також досудове слідство у справах про злочини, вчинені ними, відповідно до статті 112 КПК України належить до компетенції органів прокуратури,
      >
      > Пане Олександре, але ж до прокуратури, здається, вже писали?
      Писав до СБУ, СБУ переслала до ГПУ (як я і планував), ГПУ відмовилася вирішити питання про порушення кримінальної справи, я подав до суду, суд задовільнив мого позова, ГПУ подала апеляційну скаргу, котра вже мабуть рік на розгляді.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".