МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

За ними - Москва

04/28/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Янукович повернувся з Кремля з підтримкою, але тепер туди їде Тимошенко
Зоряна КРІТ
http://umoloda.kiev.ua/number/1398/180/49256/

Переговори між Блоком Тимошенко і Партією регіонів, які вже більше року домовляються злитися в єдиному коаліційному пориві і змінити Конституцію, знову забуксували. Насамперед через те, що значна частина «Регіонів» — зокрема група Фірташа—Льовочкіна, Володимир Рибак, Олександр Єфремов тощо — виступають категорично проти єднання з БЮТ. Що не може не турбувати ідейного «куратора» такого союзу — Кремль. За інформацією «УМ», днями лідер ПР Віктор Янукович відвідав з украй неофіційним візитом Москву, де відбулася його зустріч із головою Держдуми Російської Федерації, одним із лідерів партії «Єдина Росія» Борисом Гризловим. З’ясувавши, що шанси на створення коаліції «Регіонів» із БЮТ знову стрімко тануть, Москва вустами «єдинороса» наполегливо порекомендувала Януковичу створити з Юлією Тимошенко бодай ситуативний союз. Тобто спільно голосувати за «потрібні» питання й не сваритися. Для заохочення головному «регіоналу» пообіцяли: якщо зміни до Конституції ухвалені не будуть, підтримку Кремля на загальнонародних виборах Президента отримає саме він. Втім, це ще не кінець: завтра до Білокам’яної приїде Юлія Тимошенко, яка, не виключено, завдяки жіночим чарам зможе вибити з маленьких, але маскулінних правителів РФ інші обіцянки.



Можливо, комусь прагнення прив’язати україн­ські політичні домовленості до російсь­кого керівництва видасться манією переслідування. Але, хоч як це прикро, роль Москви у подіях уже майже 18 років незалежної України залишається більш ніж значущою. І, судячи з «кулуарної» інформації, саме від Кремля, зокрема, залежить, чи будуть внесені зміни до Конститу­ції України в редакції Тимошенко—Януковича (читай Медведчука, якого сусідня держава уповноважила модерувати цей процес).

Як пише «Українська правда», безпосередньо тему української Конс­титуції веде Владислав Сурков — перший заступник голови адміністрації президента Росії. Москва запропонувала підконтрольним їй Тимошенко і Януковичу зручний для обох варіант: Юля залишається Прем’єр–міністром, Вітя за її підтримки стає обраним у парламенті Президентом. За інформацією «УП», нещодавнє пожвавлення переговорів між БЮТ і ПР відбулося з ініціативи Москви, яку стурбувало стрімке зростання рейтингу Арсенія Яценюка. Яценюк — кандидат для Кремля небажаний, позаяк поки що «не вивчений» і «не приручений», а отже — й неочікуваний.

За останні два тижні Прем’єрка принаймні двічі зустрічалася з очільниками ПР щодо спільних змін до Конституції. Як повідомляє «УП», Тимошенко погодилася на обрання Президента в парламенті, проти чого раніше виступала, побоюючись народного гніву. Тепер її рейтинги впали так низько, що думку народу можна й знехтувати — тут аби хоч у якомусь кріслі втриматися. Із Януковичем, який не погоджувався на звуження повноважень глави дер­жави, вдалося досягти компромісу: за останніми даними з «кімнати переговорів» сторони погодилися, що обраний у ВР Президент збереже за собою право вносити кандидатури голови Нацбанку і Генпрокурора «впродовж терміну повноважень Верховної Ради 6–го і 7–го скликання». А вже з 8–го скликання ці посади мала б затверджувати коаліція. Натомість за наполяганням БЮТ «регіонали» погодилися на норму, згідно з якою після перемоги на двотурових парламентських виборах їх переможець автоматично отримує у ВР більшість із 226 голосів.

За даними «УП», у першій декаді квітня Юлія Тимошенко провела закриту зустріч із послами США, Франції, Німеччини та Великої Британії. Визнавши падіння свого рейтингу, ЮВТ повідомила, що вагається між двома сценаріями: або включатися у виборчу кампанію і пустити процеси в економіці на відкуп стихії, або зосередитися на змінах до Конституції. Дипломати, як і слід було очікувати, від рекомендацій усунулися, зауваживши, що це — внутрішня справа України.

Також лідерка БЮТ у захищеній від прослуховування кімнаті в Кабміні зустрілася з «демократичною» частиною своєї фракції, яка неохоче сприймає перспективу єднання з «Регіонами». Оскільки виборці Західної України вочевидь не сприймуть союзу з Партією регіонів, було вирішено відправити туди Юлію Володимирівну з «ударним» виборчим туром. Але поки що у неї в програмі — Москва. І не виключено, що доля української Конституції вирішиться саме там.

sean

Відповіді

  • 2009.04.28 | Историк

    Типа отступать некуда?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.28 | Микола Гудкович

      Доречі, цікавий парадокс


      У Лебедєва на сайті читаємо (про Алмати):

      «В центре города стоит памятник героям-панфиловцам с подписью „Велика Россия, а отступать некуда. Позади Москва“.

      Как известно, политрук Клочков произнес эти слова незадолго до собственной гибели. Все остальные панфиловцы полегли в том же бою. Кто при этом услышал и записал цитату не уточняется.»


      А й дійсно, звідки стало відомо про цю, поза сумнівом, красиву та величну фразу? :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.04.28 | GreyWraith

        Почитайте на цю тему (л)

        http://www.novayagazeta.ru/data/2009/040/17.html
      • 2009.04.29 | Isoлято

        Доречі, я б не сильно опирався...

        ...якби ту "Мааскву" хтось узяв та й переніс кудись "пазаді" Алмати. Десь оце там вона і мусить бути!
    • 2009.04.28 | Адвокат ...

      Ні. Тіпо мона ніц робити, бо крембляді усьо влаштують.



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".