МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

30 років тому у Британії почалася епоха Тетчер

05/02/2009 | Майдан-ІНФОРМ
КИЇВ, 2 травня. (УКРІНФОРМ). 4 травня 2009 року виповнюється 30 років від дня обрання Маргарет Тетчер прем'єр-міністром Великої Британії, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на Бі-Бі-Сі.

В області внутрішньої політики її передвиборна програма була покликана покласти кінець тому, що сама Тетчер називала занепадом колись великої нації.

1970-і роки були у Великій Британії періодом економічних і політичних потрясінь, що вилилися у так звану "зиму невдоволення", коли страйки досягли такого рівня, що Трафальгарська площа столиці втонула у купах сміття, і навіть померлих відмовлялися хоронити.

Тетчер вірила - щоб справитися з кризою, країні потрібні радикальні зміни. Їй вдалося приборкувати профспілки, прийнявши найжорстокіше по західних мірках законодавство про страйки. Комунальні служби було приватизовано.

Держава значно послабила регулювання ринку, що спровокувало занепад у видобувної і обробної галузей, однак сповістило про початок нової ери в економіці, заснованій на виробництві не товарів, а послуг.

Тетчер залишається фігурою історичного масштабу. У Східній Європі її досі називають "Залізна леді".

Маргарет Тетчер тісно співпрацювала з президентом США Рональдом Рейганом у першій половині 1980-х, під час особливо напруженого періоду "холодної війни".

Маргарет Тетчер була одним із перших західних лідерів, що зустрілися з Михайлом Горбачовим та його дружиною Раїсою, у ході їхнього офіційного візиту до Лондона наприкінці 1984 року. Досі нерідко цитують її слова, сказані на адресу майбутнього радянського лідера, якого вона охарактеризувала як "людину, з якою я змогла б мати справу".

Вона гаряче підтримала реформи Горбачова всередині країни, залишаючись при цьому непохитною у зовнішній політиці, особливо у питаннях безпеки.

Зокрема, вона категорично відмовлялася обговорювати ідею відмови Британії від системи ядерної заборони. І, за її власним визнанням, і подумати не могла, що національне питання у кінцевому результаті приведе до розпаду СРСР.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=804326

sean

Відповіді

  • 2009.05.02 | Историк

    Maggie & Gorby

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > Маргарет Тетчер була одним із перших західних лідерів, що зустрілися з Михайлом Горбачовим та його дружиною Раїсою, у ході їхнього офіційного візиту до Лондона наприкінці 1984 року. Досі нерідко цитують її слова, сказані на адресу майбутнього радянського лідера, якого вона охарактеризувала як "людину, з якою я змогла б мати справу".
    Горби приехал к ней на смотрины и попытался сперва в своем коронном стиле, эмоционально и пустословно очаровать - наговорил всякого, типа за мир и против войны. Однако через Гордиевского, которого англичане, разогнав резидентуру, сделали посредником (а Крючков потом отпустил из-под ареста), оба были заточены на deal. Она потребовала от него взамен за британское ОК две вещи: прекратить поддержку бастовавших тогда шахтеров и выпускать побольше евреев. Он, понятно, согласился: "я тебе шахтеров с евреями, ты мне голос Громыки при голосовании". Остались друг другом довольны (отсюда ее знаменитая фраза). Под вечер Горби с помощником кое-как сварганили отчет для П/б (за мир и против войны - "историческая программа перестройки"). Громыко, прочитав, только и сказал : "и какой же м...к писал эту итоговую телеграмму...". Но за Горби через пару месяцев проголосовал...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.05.05 | Сергій Кабуд

      горбачов коли почув що британский офіцер назвав його совком

      підійшов і вьєбенив офіцеру під дих

      потім всі зробили вигляд що нічого не було
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.05.05 | GreyWraith

        Тю, а за що ж ображався?

        Радянська людина, тим більше генеральний секретар ЦК КПСС, має носити це звання із гордістю. :) Але ладно. Цікаво, що справляння Єльциним малої фізіологічної проблеми на колесо літака і стукання Хрущовим годинником по трибуні - це, схоже, не винятки а правило. Росія/СРСР ще цікавіші внески у історію світової дипломатії зробила. Наприклад, коли на початку 40-их років СРСР звільнив своє посольство у Парижі, то там було знайдено, окрім усього іншого, ще й повністю обладнану інструментами та устаткуванням камеру для тортур.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.05.05 | Сергій Кабуд

          жах! гебісти мучали полонених прямо в совячому посольстві!

          історія про удар в подих зводитєся до того що Горбатий тоді мав 'продати' заходу ідею фальшованих реформ

          те що офіцер(з яким дружив мій друг і від кого я це знаю) прокоментував Горбі як советску людину -

          для Горбі це був привід нервуватися через те що західні політики могли б його роскусити

          тим більше що розвідданих про організацію тимчасового НЕПу було достатньо і так


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".