МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Карпачова з'ясувала, хто такі сомалійські пірати (/)

05/05/2009 | Sean
КИЇВ, 4 травня. /УКРІНФОРМ/. За інформацією омбудсмана України, екіпаж грецького судна "Аріана" під прапором Мальти, захопленого сомалійськими піратами в ніч на 2 травня 2009 року поблизу Сейшельських островів, складають 24 громадянина України. Компанія-оператор - "Seven Seas Maritime London", зареєстрована у Великій Британії, повідомила УКРІНФОРМу прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Ніна Карпачова особисто зв'язалася з посольствами України в Кенії та Греції, з'ясовуючи обставини надзвичайної події. Зараз судно прямує в район Сомалійського Рогу. Досі пірати не висунули жодних вимог.

Як повідомив Уповноваженого з прав людини посол України в Грецькій Республіці Валерій Цибух, на борту "Аріани" є достатня кількість продуктів харчування, питної води, медикаментів та пального. Телефонний зв'язок вимкнутий судновласником через небажаний витік інформації стосовно перемовин із піратами. За прогнозом українського посла, зв'язок має бути відновлений у найближчу добу.

Нині продовжується з'ясування питань наявності в районі руху судна "Аріана" бодай одного військового корабля, а також уточнюється персональний склад екіпажу за допомогою представників Державного підприємства "Укркрюінг" (місто Одеса), яке набирало команду судна. Ніна Карпачова наголошує на тому, що ДП "Укркрюінг" має відповідально поставитися до якнайоперативнішого інформування родин моряків щодо долі їхніх близьких.

На переконання Уповноваженого з прав людини, серйозних висновків на системному рівні після драматичних випробувань із захопленими кораблями з українськими екіпажами на борту, зокрема, "Леманн Тімбер", "Капітан Стефанос", "Босфорус Продіджі" та "Фаїна", владою так і не було зроблено. Екіпажі моряків продовжують вирушати в небезпечну піратську зону абсолютно незахищеними. Як з'ясовано омбудсманом України, судновласник "Аріани" передбачливо застрахував свій корабель, при цьому нічого не зробивши для реальної безпеки екіпажу.

Ніна Карпачова також звертає увагу на те, що попри прийняті 4 резолюції Ради Безпеки ООН на політичному рівні так і не налагоджено координацію спільних дій зацікавлених сторін. Відсутня координація дій і на військовому рівні між кораблями ЄС та інших країн, які перебувають у зоні небезпеки. Належних уроків так і не було засвоєно, з прикрістю констатує омбудсман України.

У свою чергу Кенія не горить бажанням прийняти до себе захоплених у полон піратів. Проект такого міжнародного договору навіть не обговорювався в кенійському парламенті, зазначає Ніна Карпачова. Та й Міжнародний суд, який мав би проводити судове розслідування щодо піратських захоплень кораблів, досі так і не створено.

Як наслідок, сомалійські пірати залишаються практично безкарними виконавцями у великій грі транснаціональної злочинності, наголошує омбудсман України.

Відповіді

 • 2009.05.05 | Микола Гудкович

  Прибрати її звідти! Нехай вбивцю Чайки захищає, це їй належить!

  Я молитимуся, щоби некомпетентне втручання цієї нездари не зашкодило ані заручникам, ні Україні в цілому. І, зрештою, за те, щоби її прибрали геть з омбудсменів, бо вона є постійною ганьбою Україні. Жахний сон — поставити омбудсменом Дмитра Табачника або Олеся Бузину; але й ці діячі навряд чи буде гіршими за Карпачову.

  * * *

  Пам'ятаю, як Карпачова пояснювала, що сомалійські пірати — це нещасні жертви обставин, і таким, мовляв, чином, вони заробляють собі копійчину на бодай якусь їжу. Сироти гірки! А тепер — «уроків не засвоєно». Лицемірна негідниця.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.05 | GreyWraith

   А хтось ще зуперечував мою тезу...

   ... що коли цивілізовані країни таки наважаться всерйоз покладати край цій пошесті, то Росія верещатиме і корчитиметься в істериці.

   Он подивіться на поведінку русофільної нечисті - і все стане ясно...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.05 | АБВГ

    З часів соціалістичної Сомалі СССР братерськи озброював і вчив

    воювати молодшого брата.
    Це після того, як доклав свіх зусиль щоб "звільнити" Африку від капіталізму. В результаті отримали всеафриканську смуту.
    Спадок холодної війни - піратство.
 • 2009.05.05 | Чучхе

  Певен, що вона тепер знову "допоможе" екіпажу залишитись в полон

  Певен, що вона тепер знову "допоможе" екіпажу залишитись в полоні місяці на три.

  Карпачова - це, певно, єдиний у світі омбудсмен, що веде перемовини з піратами, ще й каже їм "джамбо!"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua