МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Президент вимагає аверсу

05/05/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Президент України Віктор Ющенко провів нараду з питань практичної реалізації Євро-Азійського нафтотранспортного коридору на базі нафтопроводу «Одеса - Броди». Участь у ній взяли керівники профільних міністерств та відомств.

Головна мета наради - обговорення подальшого ефективного просування проекту ЄАНТК на Захід.

Глава держави відзначає виняткову важливість реалізації проекту ЄАНТК у контексті забезпечення альтернативних поставок каспійської нафти до країн Євросоюзу. Президент переконаний: це дасть можливість реально оздоровити українську нафтопереробну галузь, а відтак - і наш внутрішній ринок нафтопродуктів. Крім того, варто відзначити, що реалізація проекту ЄАНТК є одним з ключових моментів виконання Україною своїх міжнародних зобов'язань із забезпечення транспортування каспійської нафти до країн Європейського Союзу.

Президент нагадав, що 24 квітня 2009 року у Варшаві на Загальних зборах акціонерів 5-стороннього Міжнародного нафтотранспортного підприємства «Сарматія» було затверджено Техніко-економічне обґрунтування ЄАНТК. За його словами, ТЕО підтвердило перспективність і комерційну вигідність проекту та довело, що він враховує інтереси всіх зацікавлених сторін: постачальників, транзитерів та споживачів каспійської нафти. «Важливо підкреслити, що ТЕО підтвердило наявність достатніх обсягів нафти», - зауважив В.Ющенко.

Він додав, що за висновками ТЕО, видобуток нафти в каспійському регіоні до 2015 року має зрости на 100 млн. т на рік, а в період до 2025 року - на 150 млн. т на рік. Отже, на маршруті ЄАНТК попит на легку нафту з Каспійського регіону складатиме не менше 30 млн. т на рік.

Як наголосив Президент, техніко-економічне обґрунтування ЄАНТК підтверджує економічну доцільність, технічну можливість, комерційну та інвестиційну привабливість реалізації проекту ЄАНТК у кілька етапів за трьома напрямками: західним, північним і східним. Початковий етап передбачає транспортування від 5 до 10 млн. тонн каспійської нафти на рік до українських, австрійського, польського НПЗ без значних додаткових капіталовкладень.

Другий і третій етапи передбачають поступове будівництво нових елементів інфраструктури на всіх маршрутах ЄАНТК для поетапного збільшення обсягів транспортування нафти загалом до 20, 30 та понад 40 млн. тонн на рік. Обсяг інвестицій на цій стадії складатиме від 2 до 8 млрд. доларів США - залежно від транзитних потужностей і потреб.

В.Ющенко наголосив, що ТЕО ЄАНТК повинно бути представлено на одному із засідань Європейської Комісії. За словами Президента, 7 травня має розпочатись діалог, у тому числі з президентом Єврокомісії, щодо визначення конкретної дати такої презентації.

Президент також заявив, що вимагає невідкладного прийняття урядом України рішення про переведення нафтопроводу «Одеса - Броди» в проектний режим його використання - аверсний. «Я розумію, які там політичні підтексти були в уряді й залишаються, щоб блокувати таке рішення, але сьогодні я звертаюсь до здорового глузду і до національних інтересів. Я переконаний, що в уряду знайдеться мужність і мудрість прийняти відповідні рішення», - сказав Глава держави.

Віктор Ющенко в цьому контексті зауважив, що 9 квітня 2009 року Президент Азербайджану вкотре заявив про готовність азербайджанської сторони здійснювати поставки каспійської нафти для потреб українського і європейського ринків, в тому числі і про готовність надати нафту для технологічних потреб по запуску нафтопроводу в аверсному режимі.

http://www.president.gov.ua/news/13681.html

sean

Відповіді

 • 2009.05.05 | Микола Гудкович

  «Аверс — злочин проти народу!»

 • 2009.05.05 | Isoлято

  За чьто оні так Расєюшку-то нілюбют? ДОКОЛЄ???

 • 2009.05.05 | Чучхе

  Тимошенко маэ негайно засудити цы витывки Балогану

 • 2009.05.05 | GreyWraith

  Куди дивиться Київський окружний адміністративний суд?

 • 2009.05.05 | samopal

  Шо, оп'ять?!

 • 2009.05.05 | Сергій Кабуд

  1тона=7.33 барелів. Світ потребує 80 міл барелів на день

  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua