МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Уряд дав відповідь на вимогу Президента щодо аверсу (/)

05/06/2009 | observеr
http://www.rbc.ua/rus/newsline/2009/05/06/539842.shtml
Ю.Продан: Ни одна компания не вырализа заинтересованности в запуске Одесса – Броды в аверсном режиме.

РБК-Украина, 06.05.2009, Киев 10:16

Министр топлива и энергетики Юрий Продан не видит компании, которые были бы заинтересованы в запуске нефтепровода Одесса - Броды в аверсном режиме. Об этом он сообщил сегодня журналистам перед началом заседания правительства, передает корреспондент РБК-Украина. "К сожалению, на сегодняшний день нет того владельца нефти, который бы осуществил соответствующие мероприятия, и покупателя нефти нет в западном направлении... Мы направили предложения ведущим организациям, предприятиям, которые заинтересованы или в получении соответствующей нефти, или имеют свою нефть. К сожалению, никто не отозвался. Мы обращались непосредственно к "производственникам" - к тем, кто имеет свою собственную нефть, к тем, кто эту нефть перерабатывает на соответствующих заводах в западной Европе", - отметил министр.

Он добавил, что правительство будет искать средства на реализацию этого проекта вместе с заинтересованными организациями, если таковы будут. По его словам, стоимость реализации проекта будет зависеть от предложенных объемов нефти. "Конечно, та цена, которая будет предложена, мы не должны на сегодняшний день терять от этой транспортной работы, которую выполняет "Укртранснафта", - заявил министр.

Также он сообщил, что в 2009 г. запланирована транспортировка 10-11 млн т нефти в направлении Броды - Одесса.

Відповіді

 • 2009.05.06 | Sean

  феєрія

  observеr пише:
  > http://www.rbc.ua/rus/newsline/2009/05/06/539842.shtml
  > Ю.Продан: Ни одна компания не вырализа
  Не вираліза, то й не вираліза. РБК не знає не те що української, але і не читає, що пише російською

  > заинтересованности в запуске Одесса – Броды в аверсном режиме.
  1. А що ж "виралізовувати", якщо уряд країни, де має реалізовуватися "виралізовуване" сам не "виралізовує"? Але енівей
  2. А чи так насправді?


  > РБК-Украина, 06.05.2009, Киев 10:16
  >
  > Министр топлива и энергетики Юрий Продан не видит компании
  Так це він не бачить. Що зовсім не те, що "не вираліза".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.06 | Мартинюк

   Експерти таку поведінку Тимошенко і прогнозували(/).

   Кабмін блокуватиме рішення В.Ющенка про терміновий перехід "Одеса-Броди" в аверсний режим, - експерт.

   05.05.2009 16:37

   Кабінет Міністрів блокуватиме рішення Президента Віктора Ющенка про терміновий перехід нафтопроводу "Одеса-Броди" в аверсний режим роботи. Таку думку РБК-Україна висловив експерт центру "Номос" Михайло Гончар.

   "Думаю, що буде так як і минулого року. Уряд саботуватиме роботу президентської вертикалі і нічого не пропонуватиме", - сказав М.Гончар.

   Він назвав пропозиції Кабміну Російській Федерації про спільне використання "Одеса-Броди" "смішними, наївними і безглуздими". Експерт додав, що раніше такі пропозиції Україна неодноразово робила, але не отримала відповіді від РФ.

   М.Гончар відзначив, В.Ющенко поспішає з аверсом нафтопроводу "Одеса-Броди" через можливе зниження інтересу європейських нафтопереробних заводів до українського маршруту транспортування каспійської нафти.

   "Загальна ситуація протягом останніх трьох років нагадувала біг по колу. Попри численні заклики почати роботу в аверсному режимі, нічого не мінялося. Після візиту Президента в Баку, його розмов з польськими партнерами вималювалася ситуація, коли аверс "Одеса-Броди" для Євросоюзу може стати просто нецікавим", - сказав Михайло Гончар.

   На його думку, багаторічні суперечки в Україні про вигоди аверсу і реверсу "Одеса-Броди" створили наший країні репутацію ненадійного партнера.

   Він додав, що якщо робота в аверсному режимі не почнеться найближчим часом, необхідність в "Одесса-Броди" виникне тільки після запланованого Росією на 2012 р. запуску другої черги Балтійської трубопровідної системи.

   М.Гончар сказав, що робота "Одеса - Броди" в реверсном режимі є економічно невигідною, оскільки його завантаження для роботи в реверсному режимі відбулося за рахунок скорочення транспортування по Придніпровських магістральних нафтопроводах.
 • 2009.05.06 | Микола Гудкович

  Кому продан?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.06 | Scubo

   Криші з бубликом він ПроданCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua