МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нові штрафи ПДР не допомагають: водії порушують ще більше

05/06/2009 | Майдан-ІНФОРМ
З приходом весни на дорогах з'явилося не тільки більше автомобілів, а й стало більше порушень правил дорожнього руху. За даними департаменту ДАІ, за січень-квітень оштрафовано правопорушників на 550 млн грн, пише "Сегодня".

Цікаво, що серед 2,3 млн порушників майже чверть (492 тис осіб, або 22%) - це власники престижних іномарок, яких максимум 5% (менше півмільйона) від усього автопарку країни. Цікаво виходить: 100% "крутих" - порушники.

Основна провина - перевищення швидкості і проїзд на червоний. Штрафів водіями сплачено з початку року на 286 млн (52%), зокрема в квітні - майже 100 млн, повідомляє прес-служба Держскарбниці.

Майже половина з них - за перевищення швидкості, при цьому любителів проїхатися з вітерцем стало більше на 1,4%, або на 20 тис осіб.

Способи "лову" стають дедалі витонченішими. Водії розповідають, що інспектори з "Візирами" або "Фарами" часто чергують на в'їзді або виїзді з населеного пункту і фіксують швидкість авто у момент його проїзду, біля таблички з назвою, коли багато водіїв або ще не встигли пригальмувати на в'їзді до формальних 80 км/год, або на виїзді вже розігналися вище за цю швидкість.

"Я виїжджав з села, а прилад зафіксував 83 км/год, довелося викласти 300 грн штрафу", - скаржиться водій. У департаменті ДАІ вважають, що інспектори діють правильно, оскільки формальне порушення було.

У прес-службі департаменту ДАІ повідомили, що з початку дії нових штрафів їх загальна сума сягнула майже 717 млн грн, зокрема вже сплачено 360 млн - тобто близько половини впродовж півроку.

Решта штрафів або оспорюються в судах, або порушники їх ігнорують. Що стосується статистики за видами порушень, то, за даними керівника прес-служби ДАІ Ніни Хмельовської, вона з введенням нових штрафів змінилася мало.

"Менше стало грубих порушень, за які загрожує вилучення прав або великі штрафи - це пияцтво за кермом, проїзд на червоне світло. А швидкість перевищують, як і раніше", - говорить вона.

newsru.ua/ukraine

Відповіді

  • 2009.05.07 | Koala

    Бо права за кілька порушень поспіль слід вилучати

  • 2009.05.07 | Pavlo

    Некоректний заголовок ! Більше порушень фіксується, бо використ

    Більше порушень фіксується, бо використання візіря унеможливлює "вирішення питання" порушником на місті з інспектором ДАІ без складання протоколу.
    Тобто, маємо вивід з тіні частини хабарів, а не збільшення правопорушень !


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua