МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тимошенко щойно прочитала (чи зрозуміла) власне рішення?

05/08/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні ухвалив рішення скасувати платні послуги для студентів у вищих навчальних закладах. Такий проект рішення був внесений особисто Прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко, повідомляє урядовий портал. За її словами, вона була обурена, коли дізналася про трактування ухваленого напередодні рішення щодо дозволу для навчальних закладів брати кошти за додаткові послуги: «Якщо він (студент) вже поступив, склав іспити, він вчиться – ну як можна, щоб він на кожному кроці щось платив? Це недопустимо», - заявила Юлія Тимошенко.

В.о. Міністра фінансів Ігор Уманський нагадав, що логіка попереднього урядового рішення полягала не в тому, щоб дозволити вузам брати гроші зі студентів, а в тому, щоб дозволити навчальним закладам заробляти, здаючи в оренду, наприклад, територію тенісних кортів у вільний від навчання час.

Постанова про скасування платних послуг для студентів має бути підписана Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко та Міністром освіти і науки Іваном Вакарчуком, повідомляє урядовий Інтернет-ресурс.

Нагадаємо, що скандально відома постанова уряду № 369 від 14 квітня 2009 р., зі скаргою на яку студентські організації дійшли до Ющенка, з’явилася на урядовому порталі саме за підписом Юлії Тимошенко. Цей документ, який містить перелік платних послуг, що можуть надаватися вузами, й досі можна знайти на офіційному сайті уряду.

До речі, найскандальніші пункти, такі як платня за “складання студентами іспитів та заліків при ліквідації академічної заборгованості, що виникла під час проведення основної сесії, та в разі їх переведення з одного вищого навчального закладу до іншого — академічної заборгованості, що виникла внаслідок відмінностей у навчальних планах”, та платні послуги “пов’язані з підготовкою до захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата або доктора наук та його проведенням” досі лишаються у тексті документу. Як і підпис прем’єра під ним...

http://www.unian.net/ukr/news/news-314691.html

sean

Відповіді

 • 2009.05.08 | igorg

  Отакої! 200% популізму.

  Як можна говорити про якість освіти й при цьому скорочувати фінансування, збільшувати навантаження на викладачів та стимулювати пропуски занять. Візьміть статистику по пропусках, нині вони доходять до 30% в середньому.
  Парадокс, але за рахунок держави можуть вчитися й ті хто сесію здає з третього заходу, а гарні студенти в той же час мають оплачувати й своє навчання й навчання бюджетників. Й таких очевидних речей ні уряд ні МОН бачити не хочуть. Бо не популярно.
 • 2009.05.08 | Микола Гудкович

  «Тимошенко захистила студентів»

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні ухвалив рішення скасувати платні послуги для студентів у вищих навчальних закладах.

  Купи козу. Продай козу.

  > Такий проект рішення був внесений особисто Прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко, повідомляє урядовий портал. За її словами, вона була обурена, коли дізналася про трактування ухваленого напередодні рішення щодо дозволу для навчальних закладів брати кошти за додаткові послуги: «Якщо він (студент) вже поступив, склав іспити, він вчиться – ну як можна, щоб він на кожному кроці щось платив? Це недопустимо», - заявила Юлія Тимошенко.

  Вона обурена! «Це недопустимо»! «Руки геть від студентів»!

  Нам у школі розповідали, що Ленін теж обурювався, що його накази розстрілювати куркулів, священників та професорів трактували настільки зловісно, що — уявіть! — брали та й справді розстрілювали.

  > В.о. Міністра фінансів Ігор Уманський нагадав, що логіка попереднього урядового рішення полягала не в тому, щоб дозволити вузам брати гроші зі студентів, а в тому, щоб дозволити навчальним закладам заробляти, здаючи в оренду, наприклад, територію тенісних кортів у вільний від навчання час.

  Талмуд хороший — Мішна налажала.

  > Постанова про скасування платних послуг для студентів має бути підписана Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко та Міністром освіти і науки Іваном Вакарчуком, повідомляє урядовий Інтернет-ресурс.
  > Нагадаємо, що скандально відома постанова уряду № 369 від 14 квітня 2009 р., зі скаргою на яку студентські організації дійшли до Ющенка, з’явилася на урядовому порталі саме за підписом Юлії Тимошенко. Цей документ, який містить перелік платних послуг, що можуть надаватися вузами, й досі можна знайти на офіційному сайті уряду.

  Перелік? Як можна «трактувати» перелік?

  > До речі, найскандальніші пункти, такі як платня за “складання студентами іспитів та заліків при ліквідації академічної заборгованості, що виникла під час проведення основної сесії, та в разі їх переведення з одного вищого навчального закладу до іншого — академічної заборгованості, що виникла внаслідок відмінностей у навчальних планах”, та платні послуги “пов’язані з підготовкою до захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата або доктора наук та його проведенням” досі лишаються у тексті документу. Як і підпис прем’єра під ним...

  «…логіка попереднього урядового рішення полягала не в тому, щоб дозволити вузам брати гроші зі студентів»!
 • 2009.05.08 | Koala

  Успішно долаємо власноруч створені труднощі! Ура, товарищі!

 • 2009.05.08 | nick2

  Re: Тимошенко щойно прочитала (чи зрозуміла) власне рішення?

  Премьер-министр - очень занятый человек, поэтому в некоторых вопросах вынуждена доверяться людям, готовящим документы. Она просто физически не успеет вникнуть во все детали. А те, кто готовит проекты решений, могут этим подло воспользоваться. Что до ее подписи под постановлением - она просто ОБЯЗАНА подписывать постановления Кабмина в качестве должностного лица. Можно, конечно, сказать, что обязана и вникнуть в каждую деталь того, что подписывает. Формально это так; но реализовать не сможет ни один Премьер.

  Кстати, другие трактовки означают только одно: Тимошенко - законченная дура. Пусть это "логичное" объяснение греет души ее многочисленных ненавистников; но многие из них в душе понимают, что на самом деле она гораздо умнее их самих. И от всей души ненавидят ее именно за это!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.08 | Микола Гудкович

   Ви це серйозно?

   nick2 пише:
   > Премьер-министр - очень занятый человек, поэтому в некоторых вопросах вынуждена доверяться людям, готовящим документы.

   І вони покарані? Щось я не чув. Вона обурилася була так, ніби вперше бачила цей документ.

   > Она просто физически не успеет вникнуть во все детали.

   У всі деталі ніхто і не просить.

   > А те, кто готовит проекты решений, могут этим подло воспользоваться.

   Так що, ці негідники покарані? Їхні імена названі?

   > Что до ее подписи под постановлением - она просто ОБЯЗАНА подписывать постановления Кабмина в качестве должностного лица.

   Наприклад: постанова розстріляти всіх двієчників. А потім: «ой, лишенько, що ж це робиться!», «логіка була не в тому!».

   > Можно, конечно, сказать, что обязана и вникнуть в каждую деталь того, что подписывает.

   Тоді вона мала так і сказати, замість театрального обурення.

   > Формально это так; но реализовать не сможет ни один Премьер.

   Але в Тимошенко нереалізація цього поки що виходить щоякнайкраще…

   > Кстати, другие трактовки означают только одно: Тимошенко - законченная дура.

   Ні. Вона не дурепа. Вона — солідаристка, соціалістка, маніпулятор, але не дурепа.

   > Пусть это "логичное" объяснение греет души ее многочисленных ненавистников; но многие из них в душе понимают, что на самом деле она гораздо умнее их самих. И от всей души ненавидят ее именно за это!

   Вам допоможе «Персен». Ви що, вирішили, шо на УП коментар пишете чи УНІАНІ?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.08 | nick2

    Re: Ви це серйозно?

    Микола Гудкович пише:
    > nick2 пише:
    > > Премьер-министр - очень занятый человек, поэтому в некоторых вопросах вынуждена доверяться людям, готовящим документы.
    >
    > І вони покарані? Щось я не чу,в. Вона обурилася була так, ніби вперше бачила цей документ.

    Выводы, надеюсь, сделают. Только Вы едва ли что-то услышите: формально никто ничего не нарушал.

    > > Она просто физически не успеет вникнуть во все детали.
    >
    > У всі деталі ніхто і не просить.

    А без этого подобные ляпы практически неизбежны.

    > > А те, кто готовит проекты решений, могут этим подло воспользоваться.
    >
    > Так що, ці негідники покарані? Їхні імена названі?

    Это чтобы они в суд за оскорбление чести и деловой репутации подали?! Еще раз повторяю: ФОРМАЛЬНО они ничего не нарушали.

    > > Что до ее подписи под постановлением - она просто ОБЯЗАНА подписывать постановления Кабмина в качестве должностного лица.
    >
    > Наприклад: постанова розстріляти всіх двієчників. А потім: «ой, лишенько, що ж це робиться!», «логіка була не в тому!».

    Не надо утрировать.

    > > Можно, конечно, сказать, что обязана и вникнуть в каждую деталь того, что подписывает.
    >
    > Тоді вона мала так і сказати, замість театрального обурення.

    Театральности там немного, если вообще есть. А явно расписаться в невыполнении своих обязанностей (даже если все понимают, что это невыполнимо) едва ли кто решится.

    > > Формально это так; но реализовать не сможет ни один Премьер.
    >
    > Але в Тимошенко нереалізація цього поки що виходить щоякнайкраще…

    Не факт. Впрочем, если бы она сама выбирала всех министров, проколов было бы меньше.

    > > Кстати, другие трактовки означают только одно: Тимошенко - законченная дура.
    >
    > Ні. Вона не дурепа. Вона — солідаристка, соціалістка, маніпулятор, але не дурепа.

    Сознательно отрицать то, что вчера сознательно лоббировал, может только глупец. Исключение - появление новых обстоятельств; но в данном случае их нет.

    > > Пусть это "логичное" объяснение греет души ее многочисленных ненавистников; но многие из них в душе понимают, что на самом деле она гораздо умнее их самих. И от всей души ненавидят ее именно за это!
    >
    > Вам допоможе «Персен». Ви що, вирішили, шо на УП коментар пишете чи УНІАНІ?

    Давайте без перехода на личности.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.05.08 | Микола Гудкович

     Бачу, серйозно

     nick2 пише:
     > Микола Гудкович пише:
     > > nick2 пише:
     > > > Премьер-министр - очень занятый человек, поэтому в некоторых вопросах вынуждена доверяться людям, готовящим документы.
     > >
     > > І вони покарані? Щось я не чу,в. Вона обурилася була так, ніби вперше бачила цей документ.
     >
     > Выводы, надеюсь, сделают. Только Вы едва ли что-то услышите: формально никто ничего не нарушал.

     Дивіться уважно:
     1. Прем'єр-міністр підписала указ, де був чіткий перелік.
     2. Потім студенти здійняли галас.
     3. Потім прем'єр-міністр заявила, що вона обурена, і скасувала власноруч підписаний указ.

     Чим вона була обурена? Якщо поганою роботою тих, хто готував указ, то чому мені це стає відомо від Вас?

     > > > Она просто физически не успеет вникнуть во все детали.
     > >
     > > У всі деталі ніхто і не просить.
     >
     > А без этого подобные ляпы практически неизбежны.

     Ляпи? Ви здаєте собі справу, що таке «ляп» і що таке злочинне недбальство, і в чому різниця між ними?

     > > > А те, кто готовит проекты решений, могут этим подло воспользоваться.
     > >
     > > Так що, ці негідники покарані? Їхні імена названі?
     >
     > Это чтобы они в суд за оскорбление чести и деловой репутации подали?! Еще раз повторяю: ФОРМАЛЬНО они ничего не нарушали.

     То Вам найважливіше, щоби формально все було гаразд?

     > > > Что до ее подписи под постановлением - она просто ОБЯЗАНА подписывать постановления Кабмина в качестве должностного лица.
     > >
     > > Наприклад: постанова розстріляти всіх двієчників. А потім: «ой, лишенько, що ж це робиться!», «логіка була не в тому!».
     >
     > Не надо утрировать.

     Ви студентом були колись? Треба утрирувати.

     > > > Можно, конечно, сказать, что обязана и вникнуть в каждую деталь того, что подписывает.
     > >
     > > Тоді вона мала так і сказати, замість театрального обурення.
     >
     > Театральности там немного, если вообще есть. А явно расписаться в невыполнении своих обязанностей (даже если все понимают, что это невыполнимо) едва ли кто решится.

     Я наважуся.

     > > > Формально это так; но реализовать не сможет ни один Премьер.
     > >
     > > Але в Тимошенко нереалізація цього поки що виходить щоякнайкраще…
     >
     > Не факт. Впрочем, если бы она сама выбирала всех министров, проколов было бы меньше.

     Вав. Та невже? Втім, це вже якбитологія.

     > > > Кстати, другие трактовки означают только одно: Тимошенко - законченная дура.
     > >
     > > Ні. Вона не дурепа. Вона — солідаристка, соціалістка, маніпулятор, але не дурепа.
     >
     > Сознательно отрицать то, что вчера сознательно лоббировал, может только глупец. Исключение - появление новых обстоятельств; но в данном случае их нет.

     Ні, не тільки дурник. Ще негідник, злочинець.

     > > > Пусть это "логичное" объяснение греет души ее многочисленных ненавистников; но многие из них в душе понимают, что на самом деле она гораздо умнее их самих. И от всей души ненавидят ее именно за это!
     > >
     > > Вам допоможе «Персен». Ви що, вирішили, шо на УП коментар пишете чи УНІАНІ?
     >
     > Давайте без перехода на личности.

     Тримайтеся берега і свої фантазії про ненависть виплескуйте деінде.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.05.08 | nick2

      Re: Бачу, серйозно

      Микола Гудкович пише:

      > Дивіться уважно:
      > 1. Прем'єр-міністр підписала указ, де був чіткий перелік.

      Да, виновата. Недоглядела. Или недооценила суть, ибо на первый взгляд идея заставить неуспевающих студентов платить за дополнительную работу преподавателей выглядит вполне логично. Но с учетом наших реалий все, увы, будет совсем не так, как должно бы быть.

      > 2. Потім студенти здійняли галас.

      Если по-хорошему, то некоторым из них следовало бы заткнуться. А другим - бороться за свои права, а не приседать от окрика туповатого замдекана. Тут я знаю, о чем говорю, ибо 16-й год помимо основной работы в НАНУ читаю в КПИ.

      > 3. Потім прем'єр-міністр заявила, що вона обурена, і скасувала власноруч підписаний указ.

      О собственноручной подписи не будем повторяться. А обида должна быть в том числе и на себя. И, вероятно, была. Но она ведь не святая, чтобы так прямо и признаться.

      > Чим вона була обурена? Якщо поганою роботою тих, хто готував указ, то чому мені це стає відомо від Вас?

      Ну не святая она, я же молиться на нее не призываю!

      > Ляпи? Ви здаєте собі справу, що таке «ляп» і що таке злочинне недбальство, і в чому різниця між ними?

      А где тут "злочинне недбальство"?! В любой цивилизованной стране такое решение надо приветствовать! Тут вопрос в наших реалиях.

      > То Вам найважливіше, щоби формально все було гаразд?

      Нельзя публично назвать человека "негідником", ежели формально он таковым не является. А вот сделать о нем выводы и учитывать их в будущем можно и нужно.

      > Ви студентом були колись? Треба утрирувати.

      Был. И студентом, и аспирантом, и автором не одного десятка научных статей, и уважаемым коллегами специалистом. И не только был. И от воплей начальства в виде замдекана в студенческие годы не вздрагивал, хотя отчислить он меня обещал ни один раз. Но к дискуссии это не относится. А утрировать не нужно.

      > > Театральности там немного, если вообще есть. А явно расписаться в невыполнении своих обязанностей (даже если все понимают, что это невыполнимо) едва ли кто решится.
      >
      > Я наважуся.

      Но Вы пока еще не Премьер.

      > > Сознательно отрицать то, что вчера сознательно лоббировал, может только глупец. Исключение - появление новых обстоятельств; но в данном случае их нет.
      >
      > Ні, не тільки дурник. Ще негідник, злочинець.

      ...перед следователем.

      > Тримайтеся берега і свої фантазії про ненависть виплескуйте деінде.

      Вот именно.
 • 2009.05.08 | Людмила

  ага, а здавати корти - все одне можна

  і зайві приміщення, і все таке...
  можна лише уявити, яких обсягів це сягне


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua