МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна готова брати активну участь у боротьбі з піратством

05/08/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Звернення Президента України до міжнародних організацій стосовно загроз з боку морського піратства та активізації і консолідації дій по боротьбі з цим явищем

Останнім часом почастішали випадки захоплення піратами мирних суден під прапорами різних країн та взяття в заручники членів екіпажів з метою отримання викупу.

Загалом, за останні 5 років громадяни України ставали заручниками піратів у складі 15 суден. На сьогодні заручниками у піратів залишається 34 громадяни України.

Спостерігається суттєве розширення географії морського піратства. Дане явище набуває ознак загрози не тільки морському судноплавству, але й міжнародній торгівлі, перетворюючись на високоприбутковий кримінальний бізнес.

Незважаючи на ухвалені Радою Безпеки ООН 4 відповідні резолюції, функціонування декількох авторитетних організацій для координації боротьби з піратством на міжнародному рівні, створена міжнародна система контрзаходів виявляється малоефективною.

Україна, підтверджуючи свої міжнародні зобов'язання у рамках протидії незаконним актам, що загрожують морській навігації, закликає всі суб'єкти міжнародних відносин суттєво активізувати зусилля й реальні спільні дії для боротьби з піратством на морі.

На порядок денний нагально постало питання про створення міжнародною спільнотою коридорів безпеки для захисту від піратів, відкриття додаткових регіональних координаційних центрів безпеки мореплавства, право військових кораблів іноземних держав переслідувати морських піратів у територіальних водах, озброєну охорону торговельних суден у разі проходження загальновизнаних небезпечних морських маршрутів, пасивні (нелетальні) системи оборони цивільних суден.

Необхідним є також напрацювання на міжнародному рівні чітких методик протидії цьому явищу, удосконалення «базових протоколів по безпеці» з вимогою неухильного їх виконання судновласниками з відповідними санкціями у разі відмови або ігнорування, залучення до цього процесу інституту страхування через його можливості контролю і стимулювання.

Україна готова брати активну участь у цих процесах, зокрема, приєднатися до військово-морської операції Євросоюзу по боротьбі з піратством «Аталанта» шляхом її розвідувального, логістичного чи транспортного забезпечення, залучення сил спеціального призначення як груп захисту цивільних суден.

http://www.president.gov.ua/news/13726.html

sean

Відповіді

 • 2009.05.08 | Громадянин

  Re: Україна готова брати активну участь у боротьбі з піратством

  А чи не краще було б не витрачати кошти на піратів (на боротьбу з ними,на викуп заложників), а використати їх для такого підвищення добробуту українських громадян, щоб вони спокійно працювали дома, ростили дітей, зміцнювали свою державу замість того, щоб блукати по світу забезпечуючи свої життєві потреби самотужки?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.09 | один_козак

   А як же ми тоді возитимемо нашу зброю до Кенії?

   Постачання зброї - теж гроші для добробуту...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.09 | Громадянин

    Re: А як же ми тоді возитимемо нашу зброю до Кенії?

    Дуже хибна думка, що українці йдуть в море, щоб зброю возити. Там і без них є кому це робити. Якщо вони в море не підуть - процес не зупиниться. Люди метатись не будуть, якщо в Україні будть нормальні умови для роботи та життя. Тому я й кажу - чим на піратів кошти витрачати - віддайте їх людям, щоб дома працювали. А там і зі зброєю розберуться. Не обовязково торгувати зброєю, наркотиками чи нафтою щоб добре жити.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua