МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Москві вибухнув газопровід

05/10/2009 | Майдан-ІНФОРМ
У Москві у неділю вночі стався розрив відводу газопроводу високого тиску з подальшим загорянням.

Начальник прес-служби ГУ МНС по Москві Євгеній Бобилєв повідомив, що "на місце події направлені пожежні рятувальники МНС, оголошений 5 номер складності пожежі за 5 бальною шкалою. Спостерігається велике факельне горіння".

За станом на 0:50 (за київським часом), стовп полум'я на місці аварії досягав близько 200 м, жар розповсюджувався майже на кілометр. Горіння супроводжувалося сильним ревом газу, який виривався. Відчувався також хімічний запах гарі.

У 4:30 факел над місцем розриву зменшився з 200 до 30 метрів.

Як повідомило джерело у столичних правоохоронних органах, "всі заслінки закриті, залишки газу в трубопроводі поступово вигоряють".

У 5:30 ситуація знову ускладнилася - на місці аварії відбувся ще один викид палаючого газу. Викликаний він був викидом залишків газу, які виникли після перекриття гілки. Різко посилилося полум'я, пожежники були змушені відійти на кілька метрів назад.

У даний час, за повідомленням МНС Росії, пожежу локалізовано.

"Вогонь перекинувся на 2 адміністративні будівлі (площа займання до 200 кв. м), 5 автомобілів. Постраждало 5 осіб, які з опіками різного ступеня важкості госпіталізовані", - повідомили в МНС РФ.

Як повідомило джерело, троє потерпілих отримали опіки, проїжджаючи біля місця аварії на автомобілі. За інформацією журналістів, ще один потерпілий, який їхав в іншому автомобілі, також отримав опіки і сам звернувся до лікарні. Пізніше стало відомо про п'ятого потерпілого.

За словами мера Москви Юрія Лужкова, який прибув на місце аварії, сильніше за всіх, постраждав чоловік, у якого опіки 35% тіла.

"Загрози для життя потерпілих немає", - сказав мер.

Говорячи про причини пожежі Лужков зазначив, що це техногенна катастрофа. "На моє переконання, на 99 відсотків, це техногенна катастрофа. Але остаточно треба все точно вивчити", - сказав він.

Слідчий комітет при прокуратурі РФ не вважає, що причиною вибуху та пожежі на газопроводі був теракт, кримінальна справа за цим фактом поки не порушувалася.

"Версія теракту не розглядається. Терактів не було. Кримінальна справа за фактом аварії на газопроводі поки що не порушувалася", - повідомив керівник слідчого управління СКП РФ по Москві Анатолій Багмет.

За інформацією джерел у правоохоронних органах і в МНС, в результаті аварії постраждали близько 30 автомобілів, вибух залишив без телефонного та інтернет-зв'язку близько 100 тисяч чоловік.

Інтерфакс

http://pravda.com.ua/news/2009/5/10/94419.htm

sean

Відповіді

 • 2009.05.10 | Историк

  Говорят - самый большой пожар после 2МВ. 9 мая, все-таки...(/)

  http://gazeta.ru/photo/2984774.shtml
 • 2009.05.10 | Историк

  Заговорили, что ищут кого-то... Местность там уж больно

  сенситивная: сверху избушки, а под ними... Еще один город, одним словом.
 • 2009.05.10 | GreyWraith

  Це зайвий раз свідчить, що Росії слід...

  ... не пхати носа до модернізації української ГТС, а зайнятися ремонтом власної. Якщо не вистачає сил і ресурсів, то Європа, і в тому числі Україна допоможуть.

  Он згадайте, що і взимку у нас все було ніби нормально, а у них постійні аварії...
 • 2009.05.10 | Историк

  Да нет, надо охрану усилить. И Украине можно помочь...

  5 июля 2007 г., Госдума приняла в третьем окончательном чтении закон "О поставках продукции для федеральных государственных нужд". Согласно этому законопроекту акционерные компании "Газпром" и "Транснефть" получат право на формирование собственных вооруженных подразделений. Их задачей станет защита и охрана производственной и транспортной инфраструктуры естественных монополий.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua