МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Іван Дем'янюк прибув до Мюнхена

05/12/2009 | Майдан-ІНФОРМ
БЕРЛІН, 12 травня. (Ганна Снігур-Грабовська - УКРІНФОРМ). Звинувачуваний у пособництві німецьким нацистам Іван Дем'янюк прибув до Німеччини, де постане перед судом. За інформацією німецьких телеканалів, літак з 89-річним екс-українцем на борту о 9.30 за місцевим часом приземлився в аеропорту Мюнхена, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу в ФРН.

Відразу після прибуття представник мюнхенської прокуратури пред'явив Іванові Дем'янюку ордер на арешт. До початку судового процесу підозрюваний у нацистських злочинах перебуватиме у баварській тюрмі Штадельхайм.

Як повідомляв УКРІНФОРМ, 11 березня прокуратура Мюнхена видала ордер на арешт Івана Дем'янюка. Колишнього солдата радянської армії звинувачують у співучасті в масових вбивствах на території нацистського концтабору Собібор у Польщі, у тому числі 29 тис. в'язнів у період з 27 березня по 16 вересня 1943 року

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=806139

sean

Відповіді

 • 2009.05.13 | Сергій Кабуд

  ЧИ не в цьому спектаклі Луценко зіграв жлоба?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.29 | Мартинюк

   Вигладає що так - добровільно і поза сценарієм.

 • 2009.05.13 | harnack

  Неокомісарята та неокомісранята - в пошуках уроків історії! ....

  Кацапакрємль - всюдисущий! Нада панїмать!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.13 | harnack

   Суд на якусь користь -чи хитрість проти німців та українців? (л)

   http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,205351452,205357215,page=33#msg-205357215

   Axle Написав:
   -------------------------------------------------------
   > Демьянюк украинец

   Панове українці: замотайте на вус цілі комісарських неоукраїножерів!

   Травма поразки проти Демянюка в Ізраїлі - їм не дає спокою! Нічого ще не доказано в Німеччині (бач в Ізраїлі судом нібито аж "все" було доказано - але звелося нанівець = те в такому судочинстві значить що навіть вирок та засуд іноді ще нічого не значать) - а тут волають на всі усюди про небилиці проти УКРАЇНЦІВ, ще перед самим судом!

   Суд проти Дем'янюка в Німеччині вкотре вже й знову зосередиться на псевдосуд в Ізраїлі + на справжнє німецьке голокосництво: бо скільки офіцерів що планували й орудували Собібором було засуджено? Солдатів німецьких - навіть і не згадую.

   Полонений 20-річний рядянський військовик, ординарний та примусовий помічник (допустімо заради аргументу що то правда) - самотужки винищував всіх у Собіборі, ГА?... Ану офіцерів фріців на палю (гадаю тут хитрість зарита)... Бач в Ізраїлі твердили що натоді в Треблінці дядько винищив майже міліон... Тепер твердять що допоміг десь 29,000 винищити (ЯК?), але вже в Собіборі... З архізлочинця Грозного з Треблінки, до мікрозлочинця з Собібору? Ненасудишся!


   Судочинство - суттєво заклопотане пропорційністю вчинків та кари... Де пропорція для фріців? АГА: АМНІСТІЯ для всіх! ...

   Суд піде на користь справедливості... хоча й мстивим та ідеологічним шляхом! Повторюю - вперед!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.13 | Сергій Кабуд

    BBC про фарс суду в за-кгб-еченій Німеччині(l)

    Зауважу що ворог верещить як різаний про цей суд .

    вранці сьогодні російськомовне радіо в Нюйорку гнало шо спіймали нациста

    особливо відзначився дегенерат Леонід Комаровский

    Запамятайте це імя.    Й.Шефтель: новий суд над Дем'янюком не має сенсу

    http://www.bbc.co.uk/ukrainian/indepth/story/2009/05/090512_demjaniuk_lawyer_it.shtml

    Дмитро Каневський
    Кореспондент Української служби Бі-Бі-Сі в Ізраїлі    Йорам Шефтель
    За захист Дем'янюка Йорам Шефтель отримав прізвисько 'Адвокат диявола'
    Йорам Шефтель - один iз найбільш високооплачуваних та водночас найбільш контроверсійних та скандальних юристів Ізраїлю.

    Такої репутації він зажив собі не лише закидами у бік ізраїльського ліберального істеблішменту, а передусім своєю професійною діяльністю, "короною" якої сам Шефтель називає справу Івана Дем'янюка.

    Після того, як ізраїльський суд уже ухвалив смертний вирок Дем'янюкові, Шефтелю усе ж вдалося добитися повторного розгляду справи, на якому Дем'янюка було виправдано за браком доказів.

    Відтоді преса називає Шефтеля "Адвокатом диявола". Під час процесу один з обурених свідків вилив на адвоката кислоту, та правник не став відходити від справи і по закінченні процесу навіть написав книгу, оповідаючи про всі подробиці гучної справи.

    Судове Дежа вю

    Сьогодні, читаючи газетні заголовки, у яких його та прізвище його колишнього клієнта знову фігурує на перших шпальтах, Йорам Шефтель не приховує саркастичної посмішки.

    Йорам Шефтель: "«Суд над Демянюком - другий раунд». Які дурниці! Це вже сьомий-восьмий раунд. Навіщо читати цю бульварщину? Мене там називають адвокатом «Івана Грозного з Треблінки». Я ніколи не був адвокатом того «Івана Грозного» і, напевно, був би дуже злим на його адвоката. Але мій підсудний не був тим «Іваном Грозним». Ось ще пишуть, що Йорам Шефтель, подаючи апеляцію, базувався на матеріалах КДБ, згідно з якими документи Дем'янюка були сфальсифіковані... Які дурниці! Просто дурниці!"


    Депортація
    89-річного Дем'янюка перевезено до Німеччини

    Йорам Шефтель і нині готовий заприсягтися у правильності власної лінії захисту. Адже його аргументи щодо невинуватості Дем'яюнюка, каже Шефтель, підтримала не лише колегія Верховного Суду, але й Генеральний прокурор Ізраїлю.

    Йорам Шефтель: "Я був дуже здивований останніми новинами. Адже після того, як Дем'янюка виправдала колегія з п'яти суддів Верховного Суду Ізраїлю, було подано ще 11 петицій, котрі вимагали судити його за працю охоронцем у концтаборах. І тоді Генеральний прокурор повідомив Верховному Суду, що жодних доказів, котрі дозволяють судити його за інші злочини під час Голокосту, не існує!"

    Чия Феміда старанніша

    Проведення повторного суду над Іваном Дем'янюком у Німеччині Шефтель вважає позбавленим будь-якого сенсу, зазначаючи, що німецька Феміда не зібрала жодного нового доказу, який би вже не був попередньо перевірений на ізраїльському суді:

    Йорам Шефтель: "Тепер його судитимуть, через майже 65 років після згаданих подій і через понад 15 років після того, як Верховний Суд Ізраїлю, ґрунтуючись на точнісінько тих самих матеріалах, постановив, що доказів проти нього не існує."

    З моменту закінчення суду Йорам Шефтель підтримував постійний контакт зі своїм клієнтом. Вони часто зідзвонювалися, і правник навіть надавав Дем'янюкові постійні юридичні консультації:

    - Шалом!
    - О, Шалом!
    - Як поживаєш?
    - О, лежу в ліжку хворий...Я не знаю, що ви...кажуть, що хочуть мене депортувати, але я не знаю, як зможу влізти туди. Не можу нікуди ходити...Це вже серйозні роки, вже 89 років. Я забуваю все, я не пам'ятаю. Тут щось казали, я вже забуваю. Це вже не життя, я навіть жити не хочу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.05.13 | Хвізик

     що не кажи, а ВВС молодці!

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.05.13 | Сергій Кабуд

      а Леонид Комаровский- гебешний стукач(л, фото)

      багато цікавого потроху вилазить

      сидить отакий от поц в Бостоні і полива Україну брудом

      доречі харя мерзотна,-

      жирний огидний свинорилий ГЕСТАПОВСКИЙ пидараст

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.05.13 | Сергій Кабуд

       Комаровский писав для вашінгтонпрофайл- а це КГБ

       Зокрема там банкує ПІОНТКОВСКИЙ - дезінформатор високого рівня, гніда гебешна

       http://radiolenya.com/articles/

       от які лайноїди воюють проти Демянюка


       тут підар комаровксий пише бля СТАТТІ

       «Московский комсомолец» http://www.mk.ru/
       «Комсомольская правда» http://www.kp.ru/
       Газета «Время новостей» http://www.vremya.ru/
       Информация и комментарии (Вашингтон) http://www.washprofile.org/
       Сайт туркменской оппозиции http://www.gundogar.org/
 • 2009.05.14 | GreyWraith

  Зверніть увагу на цікаву демагогію (л)

  http://www.ariru.info/doc/?id=3273

  Взагалі автори цього сайту дотримуються точки зору, що українців як окремого народу не існує, а існують лише росіяни. Але тільки взагалі, бо як тільки дійшло до конкретного випадку підозрюваного у злочинах проти людства, то моментально згадали, що Україна - не Росія, і що українці - не росіяни. :lol:
 • 2009.05.14 | AK

  А чи були вахмани у Собіборі українцями?

  Ось дещо зі спогадів колишнього в'язня, якому вдалося втекти і врятуватись.

  > If someone didn't want to go on, they hit them and they fired shots. I can still hear today their shouts of "idi siuda," "come here."

  > But they wanted to hear Russian songs,

  http://www.spiegel.de/international/europe/0,1518,624550,00.html

  Дивні якісь українці: розмовляють російською і хочуть слухати російські пісні.
  Хоча колишній в'язень чомусь впевнений, що вахмани були таки україцями.
  Щось тут не чисто.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.14 | harnack

   Re: А чи були вахмани у Собіборі українцями?

   SPIEGEL: By "Ukrainians" you mean the foreign helpers who were trained by the SS at the Trawniki camp. Among them were many Ukrainians. Why were you especially afraid of them?   Жид називає всіх ненімецьких помічників "українцями", хоча Шпіґель пояснює йому же що той має на увазі всі національності (від литовців, латвійців ітд. - до чисто російських - як то вельми відомо) між якими і українці, які були, каже голокостник, гіршими од жидів.

   І отакому свідченню можна довіряти? Ненависть і мстивість опортуністів та кон'юктурників!
 • 2009.05.19 | SLAVA

  Re: Іван Дем'янюк прибув до Мюнхена

  Багато чого у справі Дем’янюка не піддається логіці. Мабуть, кількість трагедій із його оборонцями підтверджують виняткове значення цієї справи для гравців на міжнародній шахівниці. Однак про трагічне: через суди зазнав фінансового краху історик Ніколай Толстой, республіканець Патрік Бюкенен вимушено зняв свою кандидатуру на президентських виборах США, доктор–історик Руф Окунєва разом зі своїм хворим сином заледве вціліли, втікаючи з Ізраїлю; після загадкового падіння з багатоповерхівки загинув колишній ізраїльський суддя Дов Ейтан; мало не осліп від вихлюпнутої в очі кислоти ізраїльський адвокат Дем’янюка Йорам Шефтель; експерт Аніта Причард зробила спробу покінчити життя самогубством, здійснено ритуальне вбивство голови Комітету захисту І. Дем’янюка в Україні Володимира Кательницького (36 ножових ран) та його старої матері (київська міліція зробила все, щоб ці два жахливі вбивства відійшли в небуття нерозкритими). Стає моторошно...
  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > БЕРЛІН, 12 травня. (Ганна Снігур-Грабовська - УКРІНФОРМ). Звинувачуваний у пособництві німецьким нацистам Іван Дем'янюк прибув до Німеччини, де постане перед судом. За інформацією німецьких телеканалів, літак з 89-річним екс-українцем на борту о 9.30 за місцевим часом приземлився в аеропорту Мюнхена, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу в ФРН.
  >
  > Відразу після прибуття представник мюнхенської прокуратури пред'явив Іванові Дем'янюку ордер на арешт. До початку судового процесу підозрюваний у нацистських злочинах перебуватиме у баварській тюрмі Штадельхайм.
  >
  > Як повідомляв УКРІНФОРМ, 11 березня прокуратура Мюнхена видала ордер на арешт Івана Дем'янюка. Колишнього солдата радянської армії звинувачують у співучасті в масових вбивствах на території нацистського концтабору Собібор у Польщі, у тому числі 29 тис. в'язнів у період з 27 березня по 16 вересня 1943 року
  >
  > http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=806139
  >
  > sean
 • 2009.05.25 | AK

  Ще один цікавий матеріал (англ.) (л.)

  http://pajamasmedia.com/blog/the-demjanjuk-farce-germany-prepares-a-show-trial/
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.29 | Мартинюк

   Німеччина визнає законність окупації Польщі?

   So why does Germany appear intent on trying Demjanjuk of all people? Why try a foreigner who was conscripted into service by the Germans under desperate circumstances and who is alleged to have participated in crimes that occurred on foreign soil? (Or do German prosecutors believe that the German occupation of Poland was legitimate and that the German so-called “Generalgouvernement” over Polish territory is still in place?) Germany’s pursuit of Demjanjuk creates the impression that Germany is extraordinarily thorough about prosecuting Nazi war crimes.

   Переклад:

   Так чому ж, Німеччина виділяє Демянюка серед усіх інших, кого можна запідозрити у причетності? Чому зосередилися на іноземцю, який був залучений на службу до німців при форм-мажорних, надзвичайних обставини, та ще й нібито брав участь у злочинах, які відбувалися на території іноземної держави? (Або ж німецькі правники вважають, що німецька окупація Польщі була законною і що в німецьке так зване "Generalgouvernement" ) (Генералгубернаторство) на польській території до сих пір на місці?) Німеччина переслідуючи Демянюка старанно імітує враження, що в Німеччина нібито надзвичайно ретельно ставляться до переслідування нацистських військових злочинів.


   Тут можна побачити карту де показане розміщення Собібору.
   http://sobibor.info/introduction.html

   Сам же Демянюк ніколи не заперечував що він служив в околицях Собіору, однак каже що у самому таборі не служив. Особливості місця розташування - прикордонна ріка Західний Буг, наявність поблизу цих місць антинімецьких партизанів як червоних , так і антирадянських - польської АК та української УПА підвердує навність у німецької влади потреби у використанні озброєної охорони залізних доріг, мостів, необхідність охорони самого кордону між "Генерал-губернарством" у судсідніми Україною та білорусєю та Україною., які мали абсолютно інший правовий статус. Спитайте у ветранів партизанського руху - червоного і нечервоного - і ті скажуть що цей кордон охоронявся вельми пильно.
 • 2009.06.29 | Мірко

  Лист до National Law Journal (л)

  На жаль лиш для анґломовних.
  http://www.law.com/jsp/nlj/PubArticleNLJ.jsp?id=1202431769282&The_Demjanjuk_deportation&slreturn=1
  National Law Journal
  29Jun2009
  LETTER TO THE EDITOR
  The Demjanjuk deportation


  Professor Harry Reicher is wrong about John Demjanjuk and wrong about the U.S. Justice Department's Office of Special Investigations (which he mistakenly calls the Office of Special Prosecutions). ["Demjanjuk deportation: a milestone," NLJ, June 8.] The U.S. government has indeed pursued John Demjanjuk for more than three decades. The old adage "justice must be seen to be done" is a good starting point.
  For the first decade and one-half, that pursuit consisted of the DOJ committing fraud on the courts of the United States and Israel. This fraud, documented by the U.S. Court of Appeals for the 6th Circuit, consisted of the DOJ failing to disclose documents that showed that Demjanjuk was not "Ivan the Terrible," a brutal Treblinka guard. Based on the fraudulent evidence, Demjanjuk was extradited to Israel and sentenced to death. His family uncovered the truth, and the Israel Supreme Court acquitted him. Israel's attorney general said that the acquittal barred prosecution for other offenses, including the ones now being pressed in Germany. Ironically, at that time, the Office of Special Investigations (OSI) allowed Jacob Tannenbaum, a 77-year-old admitted brutal Jewish kapo, to live out his life at home in the United States due to age and health reasons.

  Despite the Israeli result, and two independent U.S. court findings of fraud, the OSI has never apologized to anyone, let alone Demjanjuk and his family, nor offered compensation. Nor were the perpetrators of the fraud punished or even reprimanded. Today, with a blind eye to the case history, Professor Reicher hails these perpetrators of fraud as heroes.

  Turning to the German prosecution, one irony is that, in the earlier prosecution, one fraudulent act of the U.S. government consisted of inducing a German citizen who had worked in the death camps to give false testimony implicating Demjanjuk. In the meantime, the allegations now being made against Demjanjuk have been reviewed in Poland, the site of the death camps, and that government has pronounced the evidence insufficient and closed the investigation. Demjanjuk, now 89 years old, has always and continues to maintain his innocence.

  Professor Reicher cites a civil judgment against Demjanjuk as somehow showing that he is guilty in Germany (he refers to Demjanjuk as "the perpetrator"). That judgment does not establish the elements of a criminal violation of German law, did not require proof beyond a reasonable doubt and did not respect the presumption of innocence. It is understandable that journalists might misunderstand basic legal principles. It is not excusable for law professors to do so.

  The German prosecution is being pressed by political and journalistic elements in Germany who want to shift the blame for the Holocaust from the Nazi government to Ukrainians, Poles and Czechs. In the case of Ukrainians, this was a people who less than a decade before had suffered Stalin's forced famine genocide of more than 10 million innocent lives. This was Demjanjuk's childhood trauma just eight years before he was conscripted into the Red Army and sent to battle, where he was hit by German artillery fire and nearly killed.

  So these elements have decided to claim that prisoners of war from these countries who were compelled to serve as guards on pain of death bore major, if not principal, responsibility for exterminations. These political elements have been churning out this sort of propaganda for decades, as the revelations about how Germany failed to take meaningful steps against Nazi criminals became public knowledge.

  This stateless old man, suffering from severe medical ailments that were worsened by his unjust imprisonment, is more a victim of the Nazis once again and another expedient pawn in the game.

  Michael E. Tigar
  Durham, N.C.

  John H. Broadley
  Washington

  John Demjanjuk Jr.
  Cleveland

  Michael E. Tigar, Professor of the Practice of Law at Duke Law School and professor emeritus at American University Washington College of Law, and John H. Broadley, a partner at Broadley and Associates, represented John Demjanjuk in the deportation case brought against him by the U.S. government. John Demjanjuk Jr. is his son.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.29 | Мартинюк

   Re: Лист до National Law Journal (л)

   For the first decade and one-half, that pursuit consisted of the DOJ committing fraud on the courts of the United States and Israel. This fraud, documented by the U.S. Court of Appeals for the 6th Circuit, consisted of the DOJ failing to disclose documents that showed that

   Demjanjuk was not "Ivan the Terrible," a brutal Treblinka guard. Based on the fraudulent evidence, Demjanjuk was extradited to Israel and sentenced to death. His family uncovered the truth, and the Israel Supreme Court acquitted him. Israel's attorney general said that the acquittal barred prosecution for other offenses, including the ones now being pressed in Germany.

   Ironically, at that time, the Office of Special Investigations (OSI) allowed Jacob Tannenbaum, a 77-year-old admitted brutal Jewish kapo, to live out his life at home in the United States due to age and health reasons.


   От цікаво - євреям євреїв можна мочити , а інших треба карати навіть у випадку не доведення вини? Щось це не надто відповідає західним принципам права...


   Despite the Israeli result, and two independent U.S. court findings of fraud, the OSI has never apologized to anyone, let alone Demjanjuk and his family, nor offered compensation. Nor were the perpetrators of the fraud punished or even reprimanded. Today, with a blind eye to the case history, Professor Reicher hails these perpetrators of fraud as heroes.
 • 2009.06.29 | So_matika

  В газетах писали, що то не той Дем*янюк

  а однофамілець. Що той Дем*янюк-розстрільник був набагато старший і років 20 вже як помер, і навіть було фото його доволі захаращеної могили. На могильній світлині - чоловік, зовсім не схожий на звинуваченого.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.29 | Мартинюк

   В будь якому разі необхідне слідство

   Хоча би принаймні обєктивне журналістсьеке розслідування.
   Бачив на якомусь регіональному форумі відгук односельчанина Демянюка - він писав що таких було аж три - два дійсно Демянюки, один, який прибрав собі таке прізвище, але так би мовити був "вичислений" ще за радянської влади. Щось писали про "самогубство" цього Демянюка №3.
   У будь якому разі дуже перспективна тема для журналістського дослідження. Село десь на Вінничині.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua