МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тимошенко збрехала студентам?

05/12/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Всупереч широко розтиражованому повідомленню Прем’єр-міністра України Юлії ТИМОШЕНКО про повне скасування платних послуг для студентів, значна частина розришеного урядом переліку платних послуг у вищих навчальних закладах не скасована.

Як повідомили УНІАН у Національному студентському союзі України, це засвідчує оприлюднене вчора на сайті Кабінету Міністрів України рішення уряду від 7 травня 2009 р. № 447, яке скасовує лише ті пункти постанови від 14 квітня 2009 року №369, які своїм указом раніше призупинив Президент України Віктор ЮЩЕНКО.

За словами голови організації "Студентський захист" Андрія ЧЕРНИХА, останнє рішення уряду свідчить, про те, що "студентів країни тримають за дурнів". "Тільки так можна пояснити різницю між розтиражованою заявою прем’єр-міністра про те, що всі платні послуги для студентів скасовуються і прийнятою постановою на засіданні уряду 7 травня. Виходячи із прийнятого рішення, студенти вимушені будуть платити за пропуски, “виявляти безмежне бажання” організовувати з викладачами додаткові індивідуальні заняття та консультації за додаткову платню. Таким чином, уряд вирішив зробив черговий “зашморг” на шиї студентів”, – сказав А.ЧЕРНИХ.

Зокрема, як повідомили у Національному студентському союзі, продовжують діяти запроваджені 14 квітня “антистудентські” норми, що дають можливість брати оплату зі студентів і аспірантів за відпрацювання практичних, лабораторних та семінарських занять з дисциплін, що були ними пропущені без поважних причин; проведення за “бажанням” учнів та студентів додаткових індивідуальних занять та консультацій; надання бібліотеками послуг з користування літературою понад установлені норми; забезпечення доступу до інтернет та користування корпоративною електронною поштою; надання послуг, пов’язаних з підготовкою до захисту дисертацій тощо.

“Радість перемоги студентів вмить стала примарою, що, на жаль, в чергове засвідчує цинізм реальної політики. Зрозуміло, що на перешкоді скасуванню постанови стоять кошти, а власне – їхня відсутність у бюджеті. Але це не привід робити неправдиві заяви, давати можливість заробляти на всіх і вся чи запроваджувати “легальну” корупцію у вишах”, – заявив президент Національного студентського союзу Анатолій ІГНАТОВИЧ.

Студентські організації заявляють, що продовжуватимуть боротьбу за повне скасування постанови Кабміну від 14 квітня 2009 року або внесення до неї змін з метою виключення норм, що звужують гарантоване громадянам України право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі.

"Якщо ж діалог не зніме з порядку денного існуючі проблеми, а окремі чиновники демонструватимуть нездатність виконувати публічно дані обіцянки, ігноруючи законні вимоги студентів, наступним етапом боротьби за студентські права можуть стати початок збору підписів за відставку Кабінету Міністрів України чи безстрокові студентські протести", - повідомили УНІАН у Національному студентському союзі.

Як повідомляв УНІАН, 14 квітня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №369 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” (щодо розширення платних послуг, що можуть надаватися державними навчальними закладами).

24 квітня Національний студентський союз надіслав листи першим особам держави, які підписали понад 50 представників органів студентського самоврядування, молодіжних громадських організацій і студентських профспілок з 17 регіонів України, з вимогою залишити освіту доступною і зупинити дію постанови.

5 травня Президент України Віктор ЮЩЕНКО зупинив дію окремих положень постанови Кабміну від 14 квітня щодо розширення переліку платних послуг, які можуть надавати державні навчальні заклади.

7 травня на своєму позачерговому засіданні уряд ухвалив рішення скасувати платні послуги для студентів. Проект рішення був внесений особисто Прем’єр-міністром України Ю.ТИМОШЕНКО. За її словами, вона була обурена, коли дізналася про трактування ухваленого напередодні рішення щодо дозволу для навчальних закладів брати кошти за додаткові послуги: «Якщо він (студент) вже поступив, склав іспити, він вчиться – ну як можна, щоб він на кожному кроці щось платив? Це недопустимо», - заявила тоді Ю.ТИМОШЕНКО.

http://human-rights.unian.net/ukr/detail/190712

sean

Відповіді

  • 2009.05.12 | Микола Гудкович

    Вдалася до маніпуляції, а потім і збрехала

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > Всупереч широко розтиражованому повідомленню Прем’єр-міністра України Юлії ТИМОШЕНКО про повне скасування платних послуг для студентів, значна частина розришеного урядом переліку платних послуг у вищих навчальних закладах не скасована.

    1. Вона підписала Указ про встановлення платних послуг.
    2. Потім з удаваним обуренням заявила про його скасування.
    3. Тепер виявляється, що його навіть не скасовано.

    Я думав, що розігрується схема «Купи козу, продай козу», але бачу, що це надто просто. Насправді схема виглядає так: «Купи козу; скажи, що продаси; зроби вигляд, що продав».

    PS. Я протестую! А чому тільки студентам? (…дішло до мене, як до вутки — на треті сутки :) ).
  • 2009.05.12 | igorg

    Просто цікаво, а за які кошти викладач має працювати

    з тими студентами які пропустили (проспали, просто так чи принципово) заняття?
    Студенти мали б поставити й дещо інше запитання. Про загальну виплату стипендій як бюджетникам так і платникам за результатами сесії, про фінансування з бюджету тих студентів що добре вчаться, а не тих що отримали вищі бали на ЗНО. Також про перехід до європейської системи підготовки (без академічних груп з вільним вибором дисциплін і викладачів). Про можливість альтернативної здачі й зарахування іспиту в іншому ВНЗ, про студентський контроль за іспитами. То це було б певно конструктивно.
    А то не хочемо платити за відпрацювання пропущених занять! Звісно що не хочемо, хто ж захоче. Пора вже й іншим працівникам вимагати оплати за невиходи на роботу. А чому й ні? Певно уряд перед виборами охоче піде на зустріч :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.05.12 | Almodovar

      Re: Просто цікаво, а за які кошти викладач має працювати

      300% погоджуюсь, так розумsю, з колегою.Жоден нормальний студент, думаю, не жалівся до КМУ про "новий зашморг". Важко вчитись? Іди працювати! Діячі різного роду студрад часто-густо самі є першими прогульниками, що їздять по зібраннях замісць навчання, а потім вимагають нормальних оцінок. Будь ласка! Хочете займатися громадською діяльністю-як в усіх країнах: зібрання у вихідні або в позанавчальний час. У нас же такого нііхто не розуміє: то відпустіть на репетицію, то на тренування, то на збори. Кажу: "А в неділю? Або після пар?". У відповідь тільки посмішка.
      Заходи уряди жодним чином не стосуються студентів, які ходять на заняття і добре вчаться. Жодним чином! Про що мова?
      Давайте тоді скасуємо і норми КЗпП про покарання нерадивих працівників, що прогулюють! Ні? А чому-те ж саме!
      Навчання студенту зараховується в загальний трудовий стаж! Чому його прогули повинні потрапляти туди ж? Держава видівляє на навчання студента гроші, а він гуляє-отже, гроші пропадають. Чи не буде справедливим відшкодувати збитки?
      Заходи уряду справедливі і навіть запізнілі!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.05.12 | GreyWraith

        Мої мама і дружина - викладачі вузу

        Вони теж підтримують цей захід. Бо вважають, що вуз має привчити людину в тому числі і до систематичної кропіткої праці та дисципліни...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.05.12 | igorg

          Мало того є категорія студентів які взагалі можуть

          не з'являтися. Це пільгові категорії (інваліди, сироти й т.п.) що вступають поза конкурсом. Я не хочу сказати про всіх, але це від 1/3 до 1/2 саме так й поводяться. Їх стипендія ні від чого не залежить й більше з/плати доцента. Ні від оцінок ні від пропусків. Щоб відрахувати треба знайти цьому студенту місце роботи й проживання й моніторити три роки по тому. Так само й після закінчення. Але його з/плата становитиме 1/3 від того що мав у ВНЗ. То чи буде він працювати? Але ВНЗ знову ж таки має ще три роки ним опікуватися.
          Водночас є діти при живих батьках (принаймні номінально чи з одним) що ледве зводять кінці з кінцями. Й жодних пільг чи доплат їм не передбачено.
          Чому такі проблеми не турбують студентський актив?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.05.12 | Almodovar

            Пільговики

            це окрема тема. Наприклад,один сирота чотири роки ні хрена не роб ить, прогулів у нього 70-80%, а по деяким предметам 100%, на деякі заліки він не з'являвся взагалі, але нічого зробити не можна: треба чомусь (чому?????) дати йому освіту, ректор не може його вигнати. То може б він заплатив раза три гривень по 200-300 і почухав би потилицю?
        • 2009.05.13 | 123

          А про хабарі та побори викладачів їм відомо?

          Стягування плати за повторну здачу іспиту зменшить чи збільшить хабарництво, як вони вважають?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.05.13 | GreyWraith

            Вузівське хабарництво насправді значно менше...

            ... ніж це вважається загалом.

            123 пише:
            >Стягування плати за повторну здачу іспиту зменшить чи збільшить >хабарництво, як вони вважають?
            Я не цікавився їхньою точкою зору із цього питання. Їх реально задовбують студенти-прогульники - певно, через такий вияв неповаги до праці викладача.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.05.13 | 123

              Що значить - "вважається"? Я знаю напевно :)

              GreyWraith пише:
              > ... ніж це вважається загалом.

              І про викладачів, які беруть гроші/товари/послуги замість знать з тих, хто пропонує такі схеми, і про викладачів, які навмисно створюють для студентів такі умови, які б спонукали студентів до вирішення проблеми через хабар, явний чи неявний (наприклад, у формі "додаткових занять з викладачем", платних звісно).

              > 123 пише:
              > >Стягування плати за повторну здачу іспиту зменшить чи збільшить >хабарництво, як вони вважають?
              > Я не цікавився їхньою точкою зору із цього питання. Їх реально задовбують студенти-прогульники - певно, через такий вияв неповаги до праці викладача.

              Дивно, мене б це не задовбувало. Я реально знаю викладачів, які ставлять всім бажаючим 4 бали автоматом. Хто не хоче - той не відвідує лекції та отримує 4 бали. Кому цікаво - ті відвідують. Нічого задовбувального для викладача я тут не бачу. НМД задовбувати мало б відвідування тими, хто не хоче вчитися і відверто втикає замість слухати лекцію.
    • 2009.05.13 | Микола Гудкович

      Друзі, ви всі маєте рацію, як на мене


      Але тут обговорюється дещо інше:

      1. Тимошенко вдалася до непопулярного заходу (в деталях указу, доречі, можуть ховатися різні бісенята).
      2. Тимошенко висловила обурення цим же заходом і нібито скасувала його.
      3. Тимошенко насправді не скасувала його.
    • 2009.05.13 | 123

      За платню, за які ж ще

      Так само як і будь-які інші наймані працівникі виконують свою посадові обов*язки за платню.

      Якщо викладачам здається, що їхня робота менш вигідна, ніж інші, вони можуть десь додатково підробляти (як це пропонували у цій гілці для студентів, і як це є досить поширено в інших країнах; наприклад, викладачі можуть робити реально на практиці те, чому вчать студентів - якщо вони дійсно вміють це добре робити, заісно) або просто змінити професію на ту, яка здається їм приваблішою. Вільна країна.

      igorg пише:
      > з тими студентами які пропустили (проспали, просто так чи принципово) заняття?

      Студенти мають законне право здавата іспити повторно. А викладачі спеціально найняті (у відповідній кількості) для того, щоб це право студента реалізувати.

      > Студенти мали б поставити й дещо інше запитання. Про загальну виплату стипендій як бюджетникам так і платникам за результатами сесії, про фінансування з бюджету тих студентів що добре вчаться, а не тих що отримали вищі бали на ЗНО. Також про перехід до європейської системи підготовки (без академічних груп з вільним вибором дисциплін і викладачів). Про можливість альтернативної здачі й зарахування іспиту в іншому ВНЗ, про студентський контроль за іспитами. То це було б певно конструктивно.

      Очевидно, введення системи поборів їх турбує більше.

      > А то не хочемо платити за відпрацювання пропущених занять! Звісно що не хочемо, хто ж захоче. Пора вже й іншим працівникам вимагати оплати за невиходи на роботу. А чому й ні? Певно уряд перед виборами охоче піде на зустріч :)

      "оплата пропущених занять" вже оплачена - або студентом, що навчається на платному, або державою, що взяла на себе зобов*язання платити за навчання студента.
  • 2009.05.13 | Тарас Токар

    Re: Тимошенко обіцяла полтавським дітям повернути бібліотеку

    Діти й досі чекають.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".