МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Міністерство культури не дерибанить музейних колекцій

05/13/2009 | Майдан-ІНФОРМ

Міністр Василь Вовкун: «Всі дії щодо організації виставки «Древо України» в Мистецькому Арсеналі відбуваються в законодавчому полі і Міністерство не допустить розпорошення колекції музеїв України»


Нещодавно заступником ВРУ М.Томенком була поширена інформація щодо «пограбування музеїв на користь недобудованого Мистецького Арсеналу». З цього приводу МКТ вважає за необхідне заявити наступне:


 1. На теперішній момент замовником всіх робіт зі створення культурного комплексу «Мистецький арсенал» є ДП «Культурно-мистецький та музейний комплекс Мистецький арсенал», який належить до сфери Державного управління справами. Державне управління справами звернулось до МКТ з проханням надати організаційно-методичне сприяння щодо організації всеукраїнської виставки «Древо України». На адресу провідних музейних установ розіслано лист за підписом Міністра, в якому висловлено прохання про надання інформації щодо тих експонатів, якими музей хоче бути представленим в експозиції тимчасової виставки «Древо України». Про передачу музейних предметів з фондів діючих українських музеїв до Мистецького арсеналу на постійній основі не йдеться.

 2. Робоча група, яка здійснює підготовку виставки, створена наказом генерального директора ДП «Мистецький арсенал» і діє при ньому. Радники і помічники Міністра та інші представники МКТ не входять до складу робочої групи і не беруть участі у відборі експонатів.

 3. Даний процес МКТ тримає на постійному контролі, опрацьовує разом з Державним управлінням справами питання забезпечення належних умов охорони і зберігання музейних предметів, які будуть передані для тимчасового експонування на виставці «Древо України». Всі дії щодо організації виставки «Древо України» відбуваються виключно у законодавчому полі.

Відповіді

 • 2009.05.14 | Мартинюк

  80% музейного фонду України гниє в запасниках.

  Тому що немає площ для виставляння, або ще гірше - колись за "добрих радянських часів" ці експонати не відповідали "критеріям марксизму-леннізму" і тому їх сховали у підвали.
  Примітивно-бидляцька боротьба з Ющенком шляхом погрому і паплюження всього того що він робить, тими хто, як показує життя, нічого окрім дерибану і розкрадання не хоче і не здатен робити, поступово переходить межі терпимості.
  В історії залишаються лише ті хто дотримується якихось вищих ідей і замість себе залишає не власні палаци, а музеї, церкви і громадські споруди. Всіх інших, попри їх прижиттєву відомість черех інтриганство та популізм, вже років через 100 можуть пригадати лише спеціалізовані фахівці історики.

  Нараз з усієї безликої отари наших державців-тимчасовців здатністю зоставити щось для нащадків виділилися лише Кирпа і Ющенко.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua