МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Трішки неофіційозу про український супутник...

05/14/2009 | Isoлято
Вчора (13.05) мав нагоду почути з близької відстані розмову голови інформаційного підрозділу НКАУ з редакторами українських науково-популярних журналів. З неї я зрозумів, що:

1) 2 млрд. грн., начебто виділених під це діло Тимошенкою "з резервного фонду" - це ніякі не "виділення", а держґарантії під кредит, який мусить десь іще взяти (під невідомо який прОцент) Національна Космічна Аґенція, а потім кредит по можливості віддати за рахунок комерційної експлуатації супутника;

2) для підвищення ефективності комерційної експлуатації супутник планують використати - де? прявільна - під час трансляцій Євро-2012. Для цього на нього "в дабравольна-прінудзіцільнам паряткє" скерують сиґнали всіх телерадіокомпаній та інет-провайдерів, які збираються вести пряму трансляцію. Звісно, не безплатно.

3) І наостанок - гарна новина: участь російських підприємств у проекті супутника передбачається лише як субконтракторів - виробників окремих вузлів у обмеженій кількості. А не як розробників та складальників. Запускати це діло будуть по схемі Sea Launch, що цілком лоґічно, бо там задіяний український носій (щоправда, знов-таки з російськими елементами).

Враховано гіркий досвід Казахстану - ті кілька років тому замовили Ерефії супутник зв'язку, який пропрацював десь рік і здох. Спробую на наступному тижні уточнити, хто ж буде головним підприємством по українському супутнику.

Відповіді

  • 2009.05.14 | Сергій Кабуд

    дякую це є дуже цікавимCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua