МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Балогознавцям. Балога пакує валізи? (/)

05/16/2009 | Sean
Віктор Балога найближчим часом може втратити посаду глави секретаріату президента.

Уже майже місяць Балога припинив спілкування із зовнішнім світом в своєму традиційному жанрі критичних коментарів, вивішених на сайті президента. За інформацією "Української правди", Балога з кінця квітня не з'являється на роботі. Формально він оформив відпустку, однак на поточному тижні знаходився в Києві.

Нинішні стосунки Ющенка і Балоги можна охарактеризувати як взаємна втома один від одного.

По-перше, Ющенко не сприйняв радикальний сценарій продовження політичного життя для президента, запропонований главою секретаріату.

Серед іншого, там передбачався розпуск парламенту і спільне обрання Ющенка та Балоги до Верховної Ради – з отриманням ними імунітету і збереженням свого впливу.

Однак Балога не отримав від Ющенка відмашку. Після цього глава секретаріату попередив, що не може нести відповідальність за альтернативні сценарії, які він не підтримує.

Це фактично поставило Ющенка перед вибором – залишати Балогу та рухатися в його фарватері, або шукати нового главу секретаріату.

"Балога уже не один раз пропонував президенту один крок, другий, третій... Ющенко їх не сприймає. Якщо так, то президент не може тримати в керівництві секретаріату просто неефективних людей, які діють в дисонанс з президентом", - розповідають джерела на Банковій.

По-друге, демарш Балоги спричинений відмовою Ющенка втрутитися в історію з Тиберієм Дурдинцем. Заступника глави СБУ, який виконував функцію "очей" та "вух" Балоги у спецслужбі, зараз оголошено у розшук.

Ігор Пукшин підготував Ющенку обґрунтування, де переслідування Дурдинця доводиться як незаконне, але президент жодного слова не сказав на його захист – принаймні, публічно.

По-третє, Балога перебуває у ворожих стосунках з губернатором Київської області Вірою Ульянченко, яка знову несподівано пробилася у президентські фаворити.

У суботу вона має бути обрана керівником ради партії "Наша Україна", головою якої є сам Ющенко.

Свого часу Балога виклав Ющенку своє бачення – керівник секретаріату має бути і начальником штабу президента на наступних виборах, щоб замикати на собі партійну та бюрократичну вертикаль. Інакше система ефективно не діє.

Обрання Ульянченко на першу посаду в "Нашій Україні" фактично виводить Балогу з гри. Легендарна Віра Іванівна має тісні стосунки з олігархами, що дозволить їй самотужки вирішувати питання поточного фінансування партії.

Діалог Ульянченко з бізнесом настільки продуктивний, що в 2006 році Ющенко навіть відмовився призначити її першим заступником до Олега Рибачука, мотивувавши це фінансовою залежністю Віри Іванівни.

Відчуваючи, що позиції Балоги похитнулися, в наступ на вуха президента пішла стара гвардія опонентів глави секретаріату: Арсен Аваков, Михайло Дорошенко, та ж Ульянченко, підсилені Петром Ющенком.

Оскільки питання відставки Балоги останніми днями ставало дедалі більш невідворотнім, то вималювався шорт-лист кандидатів на його місце.

На місце Балоги претендує та ж таки Віра Ульянченко, яка в разі призначення замкне на собі партійну та адміністративну гілки президента.

Крім того, Ульянченко – це останній соратник президента, яка іде з ним усе свідоме політичне життя, починаючи з 2000 року, коли вона стала першим помічником прем’єр-міністра.

"Плюс" для Ульянченко – її гарні взаємовідносини з Тимошенко, що має знизити градус протистояння між урядом і секретаріатом. Але "мінус" для Ульянченко – її стосунки з Богданом Губським, який не міг робити своїх земельних схем у Київській області без губернатора.

Проти Віри Іванівни грає те, що президент добре знає ціну її дружнім стосункам з сильними цього світу. В пасиві Ульянченко – її надто тісні стосунки з Віталієм Гайдуком, який розподілив свої ризики між Яценюком і Тимошенко, але пішов з команди Ющенка.

Якось Балога обіцяв у особистих бесідах "втопити" Ульянченко в компроматі – але не зробив цього. Про що тепер, мабуть, шкодує.

Інший претендент на місце Балоги – Арсен Аваков. Губернатора Харківської області традиційно лобіює його брат Петро. Слабкою рисою Авакова є відсутність контактів з політичними лідерами в Києві – людьми, з якими йому доведеться щохвилини вирішувати стосунки в СП.

Також до списку претендентів вкотре потрапив Ігор Тарасюк – шеф Державного управління справами. Але призначення на секретаріат змусить власника "Нашої ряби" відмовитися від життя в своє задоволення, що нелегко для мільярдерів.

Крім того, обставини змусять Тарасюка діяти на посаді жорстоко, що автоматично означатиме розширення списку ворогів. І це поставить під удар його бізнес-імперію після приходу нового президента.

Четвертий, значно ймовірніший претендент на місце Балоги – Роман Безсмертний, який йшов, але так досі не дійшов до цієї посади всі чотири з половиною роки президентства Ющенка.

Існує також несподівана концепція пост-балогінського періоду. Вона передбачає, що Ющенко взагалі реорганізує секретаріат у канцелярію. І, відповідно, керівник цієї установи не матиме того політичного впливу, який сконцентрував у своїх руках Балога.

Головний аргумент, яким сьогодні переконують Ющенка позбутися Балоги – що це рішення можна вигідно продати виборцю як крок в напрямку демократизації та назустріч побажанням трудящих.

"А, відтак, Вікторе Андрійовичу, ви позбудетеся баласту, який знищував ваш рейтинг, і отримаєте нові шанси на виборах президента", - переконують Ющенка. При тому не факт, що в це вірить хоч хтось із тих, хто доносить такі аргументи до президента.

P.S. Поки готувався цей матеріал, "Українська правда" отримала інформацію, що наступного понеділка вперше в цьому місяці Балога вийде на роботу в секретаріаті – тоді й буде вирішено питання його подальшого перебування на посаді.
http://pravda.com.ua/news/2009/5/15/94801.htm

Відповіді

 • 2009.05.16 | Sean

  і ще (/)

  Його спроба номер п’ять
  Автор: Олександр ПУНТУС

  http://www.dt.ua/1000/1550/66170/

  Балога продовжує випробовувати долю. За наявною у «ДТ» інформацією, днями шеф президентської канцелярії написав чергове (за деякими відомостями, уже п’яте) прохання про відставку, після чого благополучно відбув у відпустку. Вакації, втім, були нетривалими: автор послання на найвище ім’я повернувся до столиці, так і не дочекавшись вирішення своєї долі.

  За нашими даними, прохач епістолярно обґрунтував своє небажання працювати на Банковій. Які саме аргументи Віктор Іванович навів Віктору Андрійовичу, залишається таємницею. Але можна припустити, чим керувався керівник СП.

  По-перше, Балога близько до серця взяв проблеми, котрі виникли в заступника голови СБУ Тиберія Дурдинця. Ні для кого не секрет, що новоспечений «клієнт» Генеральної прокуратури є креатурою глави секретаріату. Не є таємницею і те, що слідчі дії стосовно високопоставленого чиновника спецслужби навряд чи були б можливі без відмашки глави держави. Чи бодай без його мовчазної згоди. Джерела в СП стверджують: Ющенко не приховував свого невдоволення діяльністю генерала, вважаючи, що ставленик Балоги відверто компрометує верховну владу. Санкції проти Дурдинця вдарили по репутації його покровителя.

  Не менш болісно Віктор Іванович відреагував на інформацію про майбутнє обрання Віри Ульянченко главою ради партії «Наша Україна». От вам і другий резон для публічного висловлення невдоволення. «Коро­нація» губернатора Київської області очікується сьогодні. Опитані нами впливові члени «НУ» запевняли: ніхто й ніщо не зможе завадити Вірі Іванівні посісти місце фактичного лідера партії, а заступникові Балоги Роману Безсмертному — очолити виконавчий комітет організації. Стверджують, що не будуть комизитися і опозиціонери, зокрема столична організація, контрольована Миколою Мартиненком.

  Те, що Ющенко запропонував саме їй стати біля керма «Нашої України», яка переживає кризу, слугує зайвим доказом того, що вплив глави Київської ОДА на Віктора Андрійовича зросте. Хоча куди вже далі? Вивищення Віри Іванівни майже напевне означає опалу Балоги, а тому Віктор Іванович (на думку деяких спостерігачів) вважав за краще піти самостійно, від гріха подалі. А Ульянченко, кажуть, уже заходилася розробляти плани проведення президентської кампанії. Разом із Романом Безсмертним і Мариною Ставнійчук вона всерйоз має намір домогтися переобрання Ющенка на другий строк. Віра Іванівна ніколи не страждала на брак упевненості у власних силах...

  Імовірний прихід Ульянченко в керівництво «Нашої України», швидше за все, віщує серйозні біди партії «Єдиний центр», патронованій Балогою. Банкова не в змозі потягти дві партійні структури, а Віктор Іванович ніколи не домовиться з Вірою Іванівною. Обох персонажів вирізняє не лише схильність до інтриг, а й гранична непоступливість. До речі, першу заяву про відставку Балога написав саме після конфлікту з Ульянченко. Глава СП свого часу пролобіював призначення главою Києво-Святошинської райадміністрації Сергія Сенчука, сина вбитого у 2005-му львівського губернатора і друга Балоги. Однак із подачі Ульянченко того було знято із займаної посади...

  Хай там як, за твердженням поінформованих джерел, кілька днів тому гарант сповістив свого наперсника про те, що на проекті «ЄЦ» слід поставити масну крапку. Нагадування про гучний успіх балогинської партії в Тернопільській області дії не справили. Роз’яснення про те, що «демонтаж» «Єдиного центру» складний із технологічного погляду і небезпечний з політичного, на думку Віктора Андрійовича також не вплинули. Це, слід гадати, стало третьою причиною, через яку Балога наважився на демарш.

  Факт написання заяви про відставку багатьма підтверджується, але не всі вірять у щирість намірів глави СП. Вони вважають, що свіже прохання про «вільну» має на меті те ж саме, що й попередні, — «сірий кардинал» набиває собі ціну. Легко міг грати в гусарську рулетку, знаючи, що в барабані револьвера жодного патрона. Дехто навіть вважає, що йдеться про частину складного спільного плану хазяїна і васала, втім, не зовсім зрозуміло, якого.

  Однак чимало й тих, хто вважає, що цього разу все серйозно. Нібито протиріччя зайшли занадто далеко, патрон і конфідент добряче втомилися одне від одного. Крім того, кожен вважає, що інший остаточно перетворився для нього на тягар. Погодьтеся, вже важко уявити собі, як Ющенко обійдеться без Балоги. І чим буде Балога без Банкової. Втім, тривале перебування біля керма влади заважає тверезій оцінці власних сил. Гарант днями потішив співгромадян відкриттям, що Віктор Андрійович Ющенко — це «вічна професія». Цілком можливо, що нинішній глава СП аналогічної думки про професію «Віктор Іванович Балога».

  У будь-якому разі, чимало політиків вважають, що глава СП щиро бажає піти, а глава держави настільки ж щиро готовий це бажання задовольнити. Дехто навіть переконаний, що свою волю Ющенко озвучить уже сьогодні, на засіданні ради «НУ». На наш погляд, такий розвиток подій малоймовірний. Хоча б тому, що надійного змінника поки що не знайдено. Чутки про прихід на Банкову міністра у справах сім’ї, молоді і спорту Юрія Павленка ніким не підтвердилися. Зате з’явилася інформація про те, що відповідну пропозицію Віктор Андрійович зробив Ігорю Тара­сюку, главі Держуправління справами. Однак керівник ДУСі негайним «Єсть!» не відповів.

  Втім, і Балога ще має час схаменутися. А його бос — час злякатися власної рішучості...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.05.17 | star2009

  Re: Балогознавцям. Балога пакує валізи? (/)

  С плешивой лысой головою, всегда с улыбкой на губах,
  Не Он, а я «рулю» страною, все ниточки в моих руках.
  Он слабый, добрый, в общем, малый, крестьянистый интеллигент:
  Ну, как ему страну «доверишь»? Здесь нужен КГБшный «кент».
  В который раз подам в отставку, и будет ОН меня просить,
  Чтоб пасека не «занепала», народом вверенным рулить.
  Немного критики тактичной, добавить «грязи» , и потОм,
  Что с пряником не вытанцовывается, - всегда получится кнутом.
  Страна ващета неплохая, но чтобы не пустилась в блуд,
  Покой Гаранту гарантирует народный конституйный суд.
  Чтобы «верховный», чтобы «самый, самый», но что б «умели»
  Приговор читать. А, как квартиры в Киеве приобретаются,-
  Дана команда дружно Забывать!
  Я Балаганов, не Высоцкий, какой там «Прерваный полёт»:
  Посторониться, - Прочь профаны, Сантехники идут на взлёт!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.18 | Микола Гудкович

   Чудово! Пишіть резюме до ґозєти «Лєвий бєрєґ»

  • 2009.05.18 | Graymur

   Re: Балогознавцям. Балога пакує валізи? (/)

   абаждите, разве ЕЦ тут не считают собранием державников-профессионалов?
 • 2009.05.17 | Tatarchuk

  це ж класичний сюжет

 • 2009.05.18 | karpo

  Балоган в президенти збирається..

  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua