МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Посол України закликає Москву не спекулювати

05/16/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Надзвичайний і Повноважний Посол України в Росії Костянтин ГРИЩЕНКО закликає МЗС РФ не використовувати спірне історичне минуло для інформаційних кампаній проти України.

Про це він сказав в коментарі УНІАН.

«Останнім часом всіх в Україні вкрай непокоїть тенденція до істотного погіршення ставлення росіян до українців, формування в суспільній уяві громадян РФ образу України як ворожої держави», - наголосив К.ГРИЩЕНКО.

Він зауважив, що вражають соціологічні дані російської компанії «Левада-центр», які показали, що в січні-лютому цього року вже 62% росіян зізнавалися у своєму негативному ставленні до України. В той же період 91% українців заявили про своє позитивне ставлення до Росії.

«Вочевидь, коріння різкого посилення антиукраїнських настроїв в РФ в останні роки криються в інформаційній кампанії проти нашої держави, яку послідовно ведуть російські ЗМІ, штучно створюючи в свідомості широких мас росіян негативний образ України. Особливо деструктивним є тенденційне трактування історичних подій, упереджене висвітлення непростих спроб українського суспільства відверто та відкрито оцінити минуле своєї країни», - наголосив К.ГРИЩЕНКО.

«Зрозуміло, що постать Івана Мазепи в силу століть царської, а потім і радянської пропаганди, неоднозначно сприймається в Росії. Але так само неоднорідними є в українському суспільстві оцінки таких історичних діячів як Петро І та Катерина ІІ, які знищили козацькі свободи, ліквідували автономію українських земель, закріпачили мільйони українців», - додав він.

Водночас, К.ГРИЩЕНКО зауважив, що принципова різниця полягає в тому, що в Україні спокійно ставляться до вшанування цих постатей Російською державою та суспільством і не намагаються нав’язати своє бачення і свою оцінку, що, мабуть, є однієї з причин дедалі зростаючого дисбалансу у сприйнятті нашими народами один одного.

«В інтересах як українського, так і російського народів, щоб історія була предметом уважного та неупередженого вивчення, а не інструментом інформаційних кампаній. Впевнений, двом державам та їх зовнішньополітичним відомствам є про що дискутувати поза межами подій минулих століть», - підсумував К.ГРИЩЕНКО.

Як відомо, днями МЗС Росії висловив своє незадоволення намірами українського керівництва вшанувати на державному рівні гетьмана Івана Мазепу. Зокрема, у відповідному коментарі Департаменту преси та інформації МЗС РФ засудили спорудження пам’ятника гетьману та встановлення нагороди його імені. Такі дії російське зовнішньополітичне відомство розцінило як „спробу втягнути український народ у штучне, надумане протистояння із Росією”.

http://www.unian.net/ukr/news/news-315987.html

sean

Відповіді

 • 2009.05.16 | Олег, Дніпропетровськ

  Re: Посол України закликає Москву не спекулювати

  Кремлю давно слід вказати, щоб не сунув своє фашистське рило у наші справи.
  А нам не треба звертати увагу на путіних, яким не дають спати лаври Адольфа Алоїзовича.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.17 | Историк

   Re: Посол України закликає Москву не спекулювати

   Олег, Дніпропетровськ пише:
   > А нам не треба звертати увагу на путіних, яким не дають спати лаври Адольфа Алоїзовича.
   Увы, это не получится - В.В. будет сам о себе напоминать все больше. Кстати, внимание на А.А. тоже следовало обратить пораньше...
  • 2009.05.17 | Sean

   Re: Посол України закликає Москву не спекулювати

   Олег, Дніпропетровськ пише:
   > Кремлю давно слід вказати, щоб не сунув своє фашистське рило у наші справи.
   Cлід

   > А нам не треба звертати увагу на путіних, яким не дають спати лаври Адольфа Алоїзовича.
   На ворога не звертати увагу не лише неправильно (як же Ви йому щось вкажете, не звертаючи увагу), але і небезпечно
 • 2009.05.17 | один_козак

  Нормально дядько розклав. Жаль, що російським тілізрітілям це

  не читатимуть. Принаймні так, як воно написано.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua