МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

СБУ створює свій спецпідрозділ у Криму

05/18/2009 | Майдан-ІНФОРМ
За рішенням Президента України Віктора ЮЩЕНКА в Головному управлінні Служби безпеки України в Криму створюється спеціальний слідчий підрозділ, який займатиметься розслідуванням злочинів проти кримських татар у роки депортації 1944 року.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні в Сімферополі повідомив голова СБУ Валентин НАЛИВАЙЧЕНКО.

«За рішенням Президента в Криму в СБУ створюється спеціальний слідчий підрозділ, який займатиметься розслідуванням усіх злочинів, пов`язаних зы знищенням і репресіями проти кримськотатарського народу в роки депортації і всього, що передувало цьому злочину», - сказав В.НАЛИВАЙЧЕНКО.

За його словами, буде організована дослідча перевірка і збір свідчень жертв і потерпілих внаслідок депортації.

«На основі розсекречених документів слідчими будуть проведені роботи з тим, аби вийти на притягнення до правової відповідальності всіх тих, хто стояв за цим злочином (депортацією – УНІАН) і його здійснював», - зазначив керівник СБУ.

Він також додав, що така робота буде організована стосовно насильницьких переселених з Криму вірменського, болгарського, німецького народів і всіх «інших безневинно замучених людей».

Зі свого боку лідер Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа ДЖЕМІЛЄВ зазначив, що кримські татари «з великим задоволенням» сприймають створення спецпідрозділу в СБУ Криму.

«Для нас це дуже позитивна подія», - підкреслив голова Меджлісу.

Його перший заступник Рефат ЧУБАРОВ додав, що «ми (кримські татари – УНІАН) не стільки хочемо покарання, скільки хочемо очищення суспільства».

Як повідомляв УНІАН, сьогодні минає 65 років з дня насильницького переселення кримських татар з території Криму.

http://www.unian.net/ukr/news/news-316122.html

sean

Відповіді

 • 2009.05.18 | Alexx

  Re: СБУ створює свій спецпідрозділ у Криму

  а підрозділ боротьби з шпигунами і провокаторами з московії, коли буде створений, або хоча почне діяти?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.19 | Сергій Кабуд

   давайте самі створимо. нас міліони

   ми можемо зібрати кошти які не снилися ні яким блядским олігархам

   серед нас є спеціалісти військової справи і контрозвідки

   в тому числі і з американским і іншим мі;жнародним досвідом
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.19 | Graymur

    Re: давайте самі створимо. нас міліони

    давай! ты на себя какую работу берешь?
   • 2009.05.19 | Pavlo Z.

    Ось тут, чекісте, ти й поплив:)))

    Сергій Кабуд пише:
    > серед нас є спеціалісти військової справи і контрозвідки
    Розколовся, ваня:))
 • 2009.05.18 | igorg

  Не смішіть, вони усі звідти, з КГБ, усі чекісти

  від того що Ющенко поміняв декілька керівників наверху ситуація не змінилася. Попри те що окремі люди від того відійшли. Ану назвіть СБУ-шника чекістом й гляньте на його реакцію... Служба жде хазяїна.

  Й не справа СБУ розслідувати справи 60-річної давнини й виконувати просвітницьку роботу. Тобто СБУ має зайнятися розшуком й доставкою окремих живих злочинців (як це робить спецслужба Ізраїля). Але це діло гибле. Усі "правові" структури ростуть з ЧЕКА просто генетично. Вони цього не дозволять зробити. Ні суд ні прокуратура.

  Просто треба скопом відкрити архіви для досліджень. Тоді збирати документи й відкривати справи по злочинах проти людяності, вимагати розгляду у міжнародних судах і трибуналах.

  Я можу пояснити те що це робиться СБУ лише тим що йде препарування документів. Надто вже багато неприємних речей випливе звідти про нашу еліту та їх предків. Тож по ходу діла підчищають. Ну заодно щоб і сексотів не засвітити.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.18 | Хвізик

   гадаю, ви маєте рацію. зокрема тута

   igorg пише:
   > йде препарування документів. Надто вже багато неприємних речей випливе звідти про нашу еліту та їх предків. Тож по ходу діла підчищають. Ну заодно щоб і сексотів не засвітити.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.19 | Сергій Кабуд

    є такий урод Юрій Шаповал який краде з архівів

  • 2009.05.19 | Сергій Кабуд

   Ваше зауваження є виключно важливим: СБУ зганьбилося дурнею

   нам роблять спектаклі і НЕ ЗАБЕСПЕЧУЮТЬ НЕЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ


   це разводка 100%
  • 2009.05.19 | Сергій Кабуд

   саме так, це спектакль по знищенню документів

   і ми це гадам дозволили...

   всякі ЛЄВУСИ ще й підспівують

   а мали б сидіти за анти-украінску діялєність разом з ШАПОВАЛАМИ в клітках
  • 2009.05.19 | Tatarchuk

   як тільки Ющенко починає робити реальні справи,

   його прихільники починають "смішити ся".

   igorg пише:
   > від того що Ющенко поміняв декілька керівників наверху ситуація не змінилася. Попри те що окремі люди від того відійшли. Ану назвіть СБУ-шника чекістом й гляньте на його реакцію... Служба жде хазяїна.

   Яке це має відношення до реально доведеного міжнародного злочину? Ніякого. Роблю сумні висновки: єдиний крок, на який Ющенко мав моральний зоов/язок робити років 4 тому, в Вас "сміхуйочок".

   > Й не справа СБУ розслідувати справи 60-річної давнини й виконувати просвітницьку роботу. Тобто СБУ має зайнятися розшуком й доставкою окремих живих злочинців (як це робить спецслужба Ізраїля). Але це діло гибле. Усі "правові" структури ростуть з ЧЕКА просто генетично. Вони цього не дозволять зробити. Ні суд ні прокуратура.

   Справа СБУ робити міжнародні злочини такими, що мають юридичні наслідки. З Голодомору сягнуло на 10 років більше і відповідно на 10 оків менше вірогідності що винуватці будуть названі поіменно ще живими. У випадку з депортацією злочин абсолютно очевидний і доведений. Питання не в тому чи варто, а в тому чому досі ні.

   > Просто треба скопом відкрити архіви для досліджень. Тоді збирати документи й відкривати справи по злочинах проти людяності, вимагати розгляду у міжнародних судах і трибуналах.
   Не замість цього, а додатково.

   > Я можу пояснити те що це робиться СБУ лише тим що йде препарування документів. Надто вже багато неприємних речей випливе звідти про нашу еліту та їх предків. Тож по ходу діла підчищають. Ну заодно щоб і сексотів не засвітити.
   Ці документи у разі відкривання їх гарантують "зрив башки". Навіть Вам. Тим більш мені дивно, що Ви поти цієї, можливо, на мою думку, єдиної нормальної ініціативи Президента.

   Якщо каральна система зможе дати ходу цій справі, то відкриються "ворота пандори" для іншіх справ. Виступати проти цього - або близькоглядність, або провокація. Бувайте.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.19 | Сергій Кабуд

    це тільки для провінційного вчителя здається реальним

    реально це : арешт десяти тисяч комуністів-гебістів винних в злочинах

    але СИМПТОМАТИЧНО що ТЮЛЬОК як ти тут виїбнувся!
   • 2009.05.19 | igorg

    Це не проти, це є здивування з приводу того хто цим займається

    Коли б я не мав честі знати хто працює в СБУ то може й думав би інакше...

    Навпаки я вважаю що робота з такими документами має ПЕРШОРЯДНЕ значення. Але це ж дивина коли чекісти розгрібають чекістські справи. Хіба не таке ж було за Хрущова? І чим закінчилось? Та ж чекістська система тільки фейс вибритий. І вагони зниклих документів де був замішаний сам Хрущов. За чим послідували звання академіків тим хто зачистив :). Нічого не нагадує?

    Чому б до роботи з архівами не долучити міжнародні правозахисні організації, не створити міжнародну комісію із розслідування комуністичних злочинів (напевно прибалти й поляки погодился б). Аби стало зрозуміліше хто такі українці, що вони втратили і чому й за що воювали. Бо наразі правонаслєднік уже успішно нас записує у націонал-соціалісти й ідейні брати Гітлера.

    До речі цікаво хто цим займається в Прибалтійських республіках.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.05.19 | Tatarchuk

     моє міркування з цього приводу

     я розумію Ваше ставлення до так би мовити ЧК. Але от що. СБУшник зараз чи не єдиний тип урядника, який може безболісно для себе, тобто не боячись розправи у будь-якому вигляді, займатися цією справою. Може я помиляюся? Ви уявіть собі "сенсаційність" деякіх матеріалів. Грохнути наприклад депутата за оприлюднення певних матеріалів - не вапрос. А сбушника вже пупок надірветься. Втім це моя думка і не більше, я не стверджую що саме тому справу доручено СБУ.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.05.19 | igorg

      То покажіть хоч ОДИН документ за який можуть не те що

      грохнути, але хоч слово погане скажуть :). Бо я таки не бачу. Хоча здається колись євреї образились що їхнього брата багато в оприлюднених списках керівництва ЧК. Та не впевнений що то робота СБУ.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.05.19 | Tatarchuk

       зразок +

       після появи саме_цієї публікації на видання почалося справжнє інформаційне кілерство, яке триває і досі. За цей час вже й редакція стала по суті іншою (в поганому сенсі слова; мауть ключик таки підібрали). АЛЕ: ціла серія інформаційного кілерства проти "ГК" згадувала і цитувала що завгодно, окрім саме цієї публікації. Здогадайтеся, чому.
       _____

       После депортации крымских татар в Крыму мародерствовали все, начиная от рядовых жителей до партийных руководителей

       И сегодня, спустя полвека, можно услышать из уст многих «Сталина нет, он навел бы порядок!». Этих людей мне, наверное, никогда не понять. Для меня Сталин был и остается кровавым тираном, погубившим миллионы ни в чем не повинных людей. Это при нем ввели порядки, когда людей приговаривали к расстрелу не индивидуально, а по спискам, где в каждом было по 500 человек. Это он оказался палачом многих своих соратников, послав их на смерть, чтобы только самому блистать на коммунистическом Олимпе. Он ушел от кары народов, но не избежал кары божьей. Ему удалось ввести в заблуждение миллионы людей своего поколения. Вот они сегодня и тоскуют «по сильной руке». Тень сатрапа вселяет в них надежду на безбедную жизнь, вкус которой они познали 60 лет назад, растаскивая имущество спецпереселенцев — крымских татар после их выселения в 1944 г.
       Приглашаю читателей ознакомиться с ранее секретными материалами, изложенными в «Справке о некоторых фактах, установленных ревизиями по имуществу спецпереселенцев», сохранившимися в ГА АРК ф. Р-652, д.65, оп. 24.

       I. Ялтинский район
       1. Бывший секретарь РК ВКП(б) тов. Петров незаконно получил в личное пользование 25 ульев с пчелами, которые находятся около его квартиры в пос.Дерекой.
       2. Бывший и.о. председателя Ялтинского исполкома райсовета депутатов трудящихся Долгинов, ныне заведующий отделом кадров СНК Крыма, получил без оценки по двум требованиям, подписанным им самолично, 158 предметов домашнего обихода (в основном посуда) непосредственно со склада (ценный чайный сервиз, два новых шелковых стеганых одеяла и др.). Всего по ориентировочной оценке на сумму свыше 3000 руб. До настоящего времени это имущество, полученное в июне, не оценено.
       3. Заведующий райфинотделом Пистун лично производил оценку имущества у руководящих районных работников, сознательно занижая эту оценку в 3-5-8 раз, а именно:
       а) у бывшего I-го секретаря РК ВКП(б) т. Петрова полученные им вещи спецпереселенцев были оценены Пистуном в 1250 рублей. Ревизором НКФ они были переоценены до 4470 руб., т.е. первоначальная оценка была увеличена в 3,6 раза;
       б) у т.Черняева — председателя исполкома соответственно 1223 руб. и 4760 руб.; больше в 2,4 раза;
       в) у Завьялова — заведующего отделом РК ВКП(б) с 289 руб. до 2505 руб.; больше в 8,6 раза;
       г) у т.Кропотухина — 2-й секретарь РК ВКП(б) с 1470 руб. до 2780 руб.; больше почти в 2 раза;
       д) у т.Погорелова — 3-й секретарь РК ВКП(б) со 160 руб до 1020 руб.; больше в 6,3 раза и т.д.
       е) у т.Петрова пианино заграничной фирмы исправное было оценено в 900 руб. вместо 3000 руб., швейная машина в 75 руб. вместо 400 руб и т.д.
       4. По состоянию на 25 декабря (1944 г. — А.С.) за взятое имущество спецпереселенцев должны: Кропотухин — 2-й секретарь РК ВКП(б) — 2942 руб., Черняев — председатель райисполкома — 2232 руб. Погревинский — заведующий военным отделом РК ВКП(б) — 1020 руб., Малышев — работник НКВД — 2740 руб., Багин — тоже работник НКВД — 1254 руб., Голубева — секретарь райисполкома — 1030 руб. и т.д.

       II. Ялта — город
       1. Секретарь Ялтинского ГК ВКП(б) т.Кузнецов предложил имевшиеся в его квартире оцененные уже горфинотделом вещи переоценить, что было сделано его помощником Минько. По этой переоценке сплошь никелированные кровати были оценены по 125 руб., полумягкие стулья — по 5 руб., венские стулья — по 3 руб., письменный стол — 80 руб. и т.д. Для оформления этого «Акта переоценки» Минько вызвала к себе в горком инспектора по госдоходам Большакову и оценщика Кольач, которые, по ее требованию, без осмотра вещей на месте подписали акт, датированный 20 июля, тогда как переоценка была произведена в ноябре. Стоимость вышеуказанного имущества в сумме 890 руб. была внесена в госбанк лишь на 2-й день после приезда в Ялту комиссии СНК Крыма...
       По гор. Ялте на 25 декабря продолжает числиться большая задолженность организаций и частных лиц за имущество спецпереселенцев: сам горком должен 12401 руб., горисполком — 12220 руб., работники ГК ВКП(б) Рыбакова — 450 руб., Кудякова — 1152 руб., Крушельницкая — 1418 руб., работники НК ГБ: Кузнецов — 2009 руб., Бранцев — 404 руб., Максягина — 1268 руб., Асланов — 1470 руб., Невская — 1451 руб., Могильников — 450 руб., Решетняк —674 руб., директор театра Мильграм — 630 руб. и др.

       III. Бахчисарайский район
       Председатель Бахчисарайского райисполкома Иванисов, работающий ныне заведующим с/х отдела Симферопольского горисполкома, организовал при райисполкоме склад для приема более ценного имущества в целях снабжения работников районного аппарата. Вещи на этот склад свозились без оценки; учета на нем никакого не было. Заведовала этим складом ответственный секретарь райисполкома Т.Попова. Выдача имущества из склада производилась исключительно по распоряжению Иванисова. С этого склада было отпущено помощнику председателя Совнаркома тов.Мексину 2 ковра без оценки, стоимость которых до настоящего времени не определена и не внесена. Из него же заместитель Управделами т.Любарский вывез без оценки 10 ковров для СНК, причем в настоящее время нельзя установить, какие ковры из находящихся в СНК были выданы из Бахчисарая.
       Тов. Китаев — председатель Бахчисарайского райисполкома купил через райпромкомбинат золотые часы за 400 руб., которые не могли быть проданы, а должны были быть отправлены в Москву в Управление Драгметалл. На момент проверки в числе должников были работники РК ВКП(б): Головин — 3894 руб., Беликов — 3169 руб., Татаринов — 702 руб., Баранов — работник НКГБ — 1322 руб., Зыбинова — заведующая райфинотделом — 730 руб., Шамаев — старший налоговый инспектор райфинотдела — 897 руб. и т.д.

       IV. Карасубазарский район
       Заведующий райФО Терещенко, используя свое служебное положение, получил обманным путем корову, которую и присвоил. Он же скрыл в конюшне РФО несколько центнеров доброкачественного зерна, засыпав его зерном дефектным, негодным к употреблению в пищу. Райвоенком Ермилов незаконно взял в личное пользование 25 ульев с пчелами из числа тех, которые принадлежали спецпереселенцам. Начальник НКВД Березин 3 раза вызывал к себе работников РФО для повторной переоценки полученных вещей из имущества спецпереселенцев, в результате чего первоначальная оценка снижена наполовину, причем из 2500 руб. им всего было внесено в Госбанк 1500 руб. Председатель Карасубазарского горсовета Златковская и агроном 1-ой МТС Козорез присвоили по одной корове.

       V. Куйбышевский район
       Председатель Куйбышевского райисполкома Коцачев вывез без акта оценки из деревни Биюк-Сюрень патефон с 20 пластинками, который он не предъявил РФО для взятия на учет и оценки. 2-й секретарь РК ВЛКСМ Чернюк так же самочинно вывез велосипед из деревни Гавр.

       VI. Алуштинский район
       Шишканова — адвокат, член городской комиссии по учету имущества спецпереселенцев — завезла в свою квартиру из квартиры одного спецпереселенца пианино и другое имущество с целью его присвоения, для чего был составлен подложный документ о купле-продаже. Второй член той же комиссии —Даманская — присвоила патефон. Председатель этой комиссии — Дуганова — присвоила пиджак, мандолину, одеяло, простыню и другие предметы.

       Под вышеупомянутой «Справкой...» стоят подписи Народного Комиссара финансов Крыма Зыбина и Начальника Отдела Госдоходов НКФ Розанова и дата 3 января 1945 г.
       Война еще не закончилась. Многие тысячи крымских татар сражались с фашистами на всех фронтах и погибли после указанной выше даты. Их семьи страдали от голода и болезней на Урале и в Средней Азии. Тогда наш народ, наиболее беззащитная его часть, понес невосполнимые потери. Именно в это время в Крыму люди сталинского воспитания разворовывали добро крымских татар. Где-то там надо искать истоки той порочности, с которой нередко нам приходится сегодня сталкиваться.

       МАРОДЕРОВ ПОЖУРИЛИ, ОГРАБЛЕННЫХ ПОКАРАЛИ.
       До звона в ушах нам знакома эта формула. Ее пытаются внедрить в общественное сознание сегодня, когда каждое наделенное властью государственное лицо торжествующе тычет нам бумажкой, цитатой, приговаривая при этом: «Все равны перед законом. Надо жить по закону». Наш народ ограбили тогда, в годы войны, не покаялись за содеянное и ничего не вернули за последние 15 лет уже здесь в Крыму, в условиях мира. Разглагольствуя о законности, разбазаривают земли ЮБК, обвиняя в «самозахватах» крымских татар. Наш народ не удалось лишить веры в справедливость при Сталине, при «звездном» Брежневе, неужто думают, что это удастся сейчас при нынешних блюстителях Закона.

       Адиль Сеитбекиров
       («Голос Крыма» №20, 14 мая 2004 г.)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.05.23 | igorg

        Вибачте, але це дуже мілко, це є звичайна

        тактика дрібних уступків. Ви ж розумієте непропорційність між СБУ (питання національної безпеки) й результатом (оприлюднення зловживань дрібного чиновництва). До того ж доступу загалу до самих документів нема. Як нема й наслідків цієї публікації. Адже нащадки здається мають цілком законне право отримати компенсації? Відкрито кримінальну справу, створена комісія? Що далі?
        Й аби стало зрозумілим про що я пишу почитайте уважно ось цю свіженьку монографію http://www2.maidan.org.ua/n/free/1243067122
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.05.23 | Tatarchuk

         максималізм при нехтуванні малих кроків = саботаж

         igorg пише:
         > тактика дрібних уступків. Ви ж розумієте непропорційність між СБУ (питання національної безпеки) й результатом (оприлюднення зловживань дрібного чиновництва). До того ж доступу загалу до самих документів нема. Як нема й наслідків цієї публікації. Адже нащадки здається мають цілком законне право отримати компенсації? Відкрито кримінальну справу, створена комісія? Що далі?
         вибачте теж, але ЦЕЙ документ НЕ було оприлюднено СБУ, і ви мали це зрозуміти з мого попереднього допису. Ви також мали зрозуміти, що це типовий документ який не є таємним, а просто закритим від лінівих (держархів). Я не бачу підстав вважати його нікчемним - я бачу підстави бачити вашу запеклість при доведенні максималістських тез. На питання "ну і ШО" немає ніякої відповіді, бо це питання не дискусійне, а риторичне. Не бачу сенсу продовжувати дискусію у такому неконструктивному дусі, бачу з вашого боку неусвідомлений саботаж: або все сразу, або ніфіга. Це класичне забовтування теми радикальними гаслами "всьо сразу".
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.05.23 | igorg

          Вибачте, оскільки мова йшла про СБУ то я не

          звернув на це уваги. Й в цьому контексті це звичайно змінює висновки стосовно цієї публікації. Однак я просив навести як приклад щось подібне саме від СБУ.
          Я не нехтую дрібними речами. Я оце ввязався в цю дуже важливу й цікаву дискусію й такий обмін думками вкрай важливий.
          Тому деякі міркування. Совєцька система на мій погляд(взагалі то це не моя думка я лише її поділяю) є кримінальна система, яка реалізована в державній формі. Девальвація комуністичної ідеї (чи точніше її конкретної реалізацій) в принципі її мало змінила, позбавивши лише старого ідеологічного прикриття. Бо залишилися її морально-етичні засади (або скоріше їх відсутність). Тобто обманювати, вбивати, лжесвідчити, судити невинних й випускати винних, творити те що завжди називалося беззаконням є для її носіїв і сьогодні абсолютно природнім і нормальним. Тоді як протилежне розглядається як камуфляж для "лохов". Носії цієї системи залишилися в соціальній ієрархії на своїх місцях і навіть отримали значно ширші можливості. І от проти такої системи вкрай важко протиставити "малу роботу". Бо така мала робота подужати цю систему принципово не може, але є для неї вкрай серйозною потенційною загрозою. Й в цьому її величезна цінність.
          Я проти того, аби не бачити речей реальних. Що СБУ є ПРАВОНАСТУПНИКОМ ЧК, ГПУ, КГБ. В цей час вона змушена займатися мімікрією під українськість. Але її справжній кістяк постійно вилазить зовні. Ну не хоче вона займатися національною безпекою України. Принципово. Я старанно шукав хоч чогось нашого серед її представників. У спогадах, статтях, роботі, результатах, публікаціях, людях. На жаль не знаходжу. Є лише окремі люди які відійшли від цієї системи, є окремі які відійшли але залишаються в ній але тоді маємо зворотню мімікрію. Якщо я задаю собі запитання чи стане СБУ на захист української державності, незалежності, демократії то на великий жаль я не можу сказати так, або навіть можливо.
          Тому коли злодія призначають щось там стерегти то мене це не тішить.
          А що маємо унаслідок роботи СБУ з документами я якраз і показую оту вкрай цікаву СВІЖУ монографію. Що вряд із сканалом із фотовиставкою у Севастополі, яловості із поруганнями українських національних святинь під Крутами, в Кривому Розі, Харкові й т.д., так само з кримсько-татарськими святинями, нездатністю блокувати діяльність відверто антиукраїнських організацій (Казачєство, Антіфа, Євразійців) чи навіть затримати відвертого вбивцю дає справжню картину і справжні наміри.
          Система ця дещо дезорганізована, зорієнтованана поки-що на певні бізнес-інтереси, на обслуговування політичних міжусобиць і т.п. Це нагадує зграю собак без господаря і вожака. Їм вистачає їжі із смітника, їх підгодовують, й милі цуцики часом гавкають на чужих і виляють хвостом своїм. Але якби ви бачили як міняється ситуація коли в них з'являється ОДИН господар, або ВОЖАК.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.05.23 | Мартинюк

           Ну звісно - куди їм до луценківської міліції та прокурорів

           Мені задається що ви сповідуєте принцип "бий ідеальним по хорошому".
           допоки СБУ щось не спробує робити, доти жодного зхвуку проти неї не лунає.

           Ви просто підсвідомо захищаєте "чистоту образу" сталінської НКВД-КГБ-СБУ, при тому не пропонуєте жодної альтернативи тим "малим діям" які ви ганьбите. Сюжети фільмів "Конан-варвар" та "Чингісхан" в якості такої альтернативи прошу не пропонувати.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2009.05.23 | igorg

            Та Ви хоча б полистайте що там написано

            в отій свіжій монографії стараннями цілої групи "дослідників".
            Що не сторінка то перли
            "всего же ликвидировали (УПА) до 50 лояльных к советской власти священников. Нетрудно представить, какое впечатление производили на набожное население Западной Украины грубые антирелигиозные мероприятия властей." ст.376
            Я от силуюсь зрозуміти про ще це й ніяк не доходить. Що це за такі власті? УПА чи совєти. Совєти в контекст ну жодним чином не вписуються. УПА ніби ж як у підпіллі, а не при владі. То може автор має на увазі нинішню владу?
            ____________________________________________________________________
            Яке там ідеальне, якщо ця служба працює з точністю до навпаки. Давайте візьмемо ось цю монографію. Матеріал освячено СБУ! Це не результат загального доступу незалежних дослідників де кожен може підбирати матеріал й давати власну інтерпретацію. Й так само кожен може це перевірити.
            Так, от етім тофарісчам следуєт дать как мінімум по ордєну Лєніна, но за неімєнієм і героя Россіі прокатіт.
            Бо "как отмечают в результате последних исследований проведенных украиниской СБУ которую трудно заподозрить в .... "

            Ану скажіть, що за скандал з фото у Севастополі хтось був покараний?
            Ану спробуйте запросити на інтернет форуми представників служби. Ото краса буде :(.
            Я ШАНОВНИЙ ПОКИ ЩО ЧУЮ ВИКЛЮЧНО ГОЛОСЛІВНІ ЗВИНУВАЧЕННЯ. Й ЖОДНОГО СПРОСТУВАННЯ АРГУМЕНТІВ ПО СУТІ :(.
           • 2009.05.23 | igorg

            луценківська міліції та прокурори це шпана і шістки

            а то є еліта
       • 2009.05.23 | igorg

        Дякую, цей матеріал пішов ось сюди

        http://www2.maidan.org.ua/n/hist/1243081363
        Давайте ще і багато
 • 2009.05.19 | alfy

  Re: СБУ створює свій спецпідрозділ у Криму

  Майданінформ повідомляє: «На основі розсекречених документів слідчими будуть проведені роботи з тим, аби вийти на притягнення до правової відповідальності всіх тих, хто стояв за цим злочином (депортацією – УНІАН) і його здійснював», - зазначив керівник СБУ. :)
  Поки проведуть таке розслідування, то, мабуть, доведеться притягнути до відповідальності лише надгробки на кладовищах. Але от нащадки ж залишились... от тут вже цікаві моменти.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.19 | Graymur

   Re: СБУ створює свій спецпідрозділ у Криму

   > Але от нащадки ж залишились... от тут вже цікаві моменти.
   Да-да, что делали ваши родители до семнадцатого года? Родственники за границей есть?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.19 | GreyWraith

    Що, вже страшно?

 • 2009.05.19 | Slavix

  Re: СБУ створює свій спецпідрозділ у Криму

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > За рішенням Президента України Віктора ЮЩЕНКА в Головному управлінні Служби безпеки України в Криму створюється спеціальний слідчий підрозділ, який займатиметься розслідуванням злочинів проти кримських татар у роки депортації 1944 року.
  >
  ...і ця справа, як завжди не буде доведена до кінця. Ця ініціатива породить дрібнополітиканські дискусії, чим поставить під сумнів факт депортації та наявну в зацікавлених колах (ну в смислі серед тих, хто крім горілки та ігрових автоматів чимось цікавиться) історичну оцінку цих подій як масштабного злочину.

  Так само, як це сталося з Голодомором та визнанням ОУН УПА.

  Після проголошення незалежності в доющенківський період ні факт Голодомору (дискусії велися лише щодо масштабів), ні те що це був жахливий злочин проти українського народу (назви його хоч геноцид хоч соціоцид) не викликали жодних заперечень та сумнівів; у шкільній та ВИШ-івській навчальних програмах цьому було приділено достатньо уваги, в музеях були виставленні фотографії, документи, переписка того періоду, щупи і т.п., по телевізору показували хроніки того періоду з жахливими кадрами виснажених голодом селян, похованнями, коли тіла в тому числі з ознаками життя скидали з возів до спільних ям та закопували, консерви з дітей в скляних банках... Мало в кого виникали сумніви в жахливості тих подій.
  Приблизно так само із ОУН УПА: крім навчальних програм знімались фільми про тогочасні події, місцеві адміністрації західних регіонів (Іванофранківська, наприклад) запроваджували місцеві пільги для колишніх вояків ОУН УПА, врешті решт чого варта "Криївка" у Львові і як приємно ковзати на лижах в Буковелі, коли з динаміків лунає "лента за лентою"...

  Аж раптом лунає далекий голос з гори:
  ...кинь в морду тому журналісту... швидко вишикувалися і побігли вшановувати память жертв Голодомору... не чіпайте моїх хлопців... бігом визнали ОУН УПА переможцем в ІІ Світовій війні... любі друзі він сантехнік...

  І історичні факти, які вважалися беззаперечними в суспільній свідомості, нехай не всіх, але значної частини українців та викликали дискусії, хіба, щодо деталей, ставляться під сумнів:
  а) політичними аппанентами, яким пофіг за що аби мочити;
  б) джерелом та формою подачі (трохи вище описав в якому контексті це подається);
  в) безкінечними шустьорками з їх тєлєгостямі із Маскви типу Затуліних та Жириновських...
  г) облізлим "калиновим" гаєм, висадженим "пластунами" (до-речі, "пластун" російською мовою - "пресмыкающееся"), який посадили і забули;
  д) "монументом" в парку біля Лаври (побачив його вперше в темну пору доби - перше враження "бордель на цвинтарі");
  е) чи то орденом чи то званням Героя, наданому Шухевичу мало не одним списком з Черновецьким та Кіркоровим;
  і т.д.
  Коротше кажучи це не робота на історичний результат, а примітивний коньюнктурний піар на крові.

  > Зі свого боку лідер Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа ДЖЕМІЛЄВ зазначив, що кримські татари «з великим задоволенням» сприймають створення спецпідрозділу в СБУ Криму.
  >
  > «Для нас це дуже позитивна подія», - підкреслив голова Меджлісу.

  Була б дуже, якби створили ще один спецпідрозділ, який захищатиме татарські поселення від "патріатічєскі настроіной маладёжі", яка буде "прінуждать к міру етіх чёрних, забірающіх наші рабочіе мєста і хатящіх нас висєліть с радних дамов".
  Хтось сумнівається, що вона після цього активізується???
  >
  > Його перший заступник Рефат ЧУБАРОВ додав, що «ми (кримські татари – УНІАН) не стільки хочемо покарання, скільки хочемо очищення суспільства».

  Ніасіліл. Що є очищення без покарання.
  >
  > Як повідомляв УНІАН, сьогодні минає 65 років з дня насильницького переселення кримських татар з території Криму.
  >
  Краще б тихо створили, мовчки розслідували, передали до суду і вже на результаті піарились. Але це робота. Пукнути в борошно простіше...

  Так і живемо: бійці "Альфи" прибирають листячко на аеродромах, служба безпеки займається історичними дослідженнями, міністерство освіти бореться з корупцією, руйнуючи при цьому систему освіти дегенеративними експериментами, міністр міліції хуліганить, мер столиці з найжахливішими в Європі дорогами співає та цицьки в телевізорі показує, Президент розводить бджіл та дитинок, а країною керує сантехнік.
  От і маємо те шо маємо, кожен займається своєю справою не виконуючи при цьому роботи.
 • 2009.05.19 | igorg

  До речі, не збули як СБУ "розслідувала"

  руйнування памятника національним героям у Кривому Розі? А ось Вам ще http://www2.maidan.org.ua/n/free/1242725367 Закладемося що робитимуть вигляд що шукають, або й взагалі проігнорують. Тоді було ЦУ від Президента та й то ніякого результату.
  А то в Криму чекісти розслідуватимуть злочини проти кримських татар коли 3/4 з них цих татар ненавидять усіма фібрами :). Там хоч пару кримських татар в СБУ працює? Не підкажете?
 • 2009.05.19 | Арій.

  Це - дискримінація Українців за національною ознакою

  Чому не створений (В ПЕРШУ ЧЕРГУ!) підрозділ, який буде займатись розлідування злочинів проти Українців, які постраждали незрівняно більше, ніж татари?!

  Бо, на жаль, не маємо Держави Українців...
 • 2009.05.19 | BIO

  Легенда про прикре прикриття...

  СБУ створює свій спецпідрозділ у Криму:
  пиляти золоті гири, пардон, піляжи...

  Бо місцева братва геть очманіла...

  Вже не діляться - дають в морду на сдачу...:(


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua