МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко провів нараду і дав уряду 10 днів

05/18/2009 | Майдан-ІНФОРМ
У нараді взяли участь Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, Голова Верховної Ради Володимир Литвин, Секретар РНБОУ Раїса Богатирьова, Голова Національного банку Володимир Стельмах, представник Партії регіонів Микола Азаров. Від Секретаріату Президента участь у нараді взяв Перший заступник Глави Секретаріату Президента - Представник Президента у Кабінеті Міністрів Олександр Шлапак.

На порядок денний наради було винесено два питання: виконання зобов'язань української сторони, що містяться у підписаному з Міжнародним валютним фондом Меморандумі про фінансово-економічну політику, та ситуація у газовій сфері.

Говорячи про співпрацю з МВФ, Віктор Ющенко висловив стурбованість тим, що передбачені Меморандумом законопроекти, які стосуються банківської системи та мають бути ухвалені до кінця травня, не готові до розгляду в парламенті. Ці рішення передусім передбачають прийняття змін до низки законів України з метою надання законодавчої підтримки процесу рекапіталізації банків, визначення їх реальних власників, а також посилення незалежності Національного банку України.

У цілому Президент України висловив занепокоєння повільним просуванням України в частині прийняття рішень, закріплених у Меморандумі.

Глава держави запропонував учасникам наради погодити спільний план дій по виконанню зобов'язань України. Документ було прийнято за основу і вирішено доопрацювати протягом двох днів. Таким чином, схвалення спільного плану дій стане позитивним сигналом для успішного проведення чергового перегляду програми з МВФ та отримання Україною третього траншу.

Під час обговорення проблем газової сфери Віктор Ющенко висловив занепокоєння фінансово-економічним станом НАК «Нафтогаз України» та платіжною дисципліною на газовому ринку. Президент України вважає, що вирішення проблем газового монополіста за рахунок нових авансів за транзит від російського ВАТ «Газпром» є неприпустимим.

Виходячи з цього, Президент надав Уряду 10-денний термін для представлення на розгляд чергової наради з подолання кризових явищ проекту нового фінансового плану НАК з урахуванням реальної ситуації на газовому ринку, а також заходів, які необхідні для стабілізації фінансового стану компанії.

http://www.president.gov.ua/news/13819.html

sean

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua