МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Представники грального бізнесу подали позови

05/19/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Представники грального бізнесу в Україні подали до суду позови до держави з вимогою повернути їм гроші, сплачені за отримання патентів.

Про це повідомила сьогодні на прес-конференції в УНІАН член Української асоціації діячів грального бізнесу Ірина СМИРНОВА.

«Наші компанії вже зараз подали сотні позовів до держави з претензією на повернення грошей», – сказала вона.

За словами І.СМИРНОВОЇ, повернення грошей одному маленькому казино має становити близько 1,5 млн. грн. За приблизними підрахунками, загалом по галузі повернення суми, сплаченої за патенти, становить приблизно 0,5 млрд. грн., причому ці кошти повинні повернути місцеві бюджети.

І.СМИРНОВА відзначила, що суб`єкти грального бізнесу мають всі законні підстави вимагати повернення цих грошей, які вони сплатили наперед.

Як повідомляв УНІАН, 15 травня ц.р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про заборону грального бізнесу в Україні». Законом забороняється не лише гральний бізнес, а й участь в азартних іграх. Згідно із законом, до суб`єктів господарювання, які організовують і проводять на території України азартні ігри, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 8 тисяч мінімальних зарплат з конфіскацією грального устаткування, а прибуток від проведення такої азартної гри підлягає переліку до держбюджету.

Того ж дня прем`єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО висловила сподівання, що глава держави підпише цей закон.

Заступник глави Секретаріату Президента – представник Президента в Конституційному Суді й Центральній виборчій комісії Марина СТАВНИЙЧУК 18 травня заявила, що Президент України Віктор ЮЩЕНКО готовий проаналізувати всі пропозиції, зокрема, правового характеру, що стосуються врегулювання ситуації з гральним бізнесом в Україні.

Водночас М.СТАВНІЙЧУК відзначила, що за станом на 18 травня Закон «Про заборону грального бізнесу в Україні», прийнятий Верховною Радою 15 травня ц.р., не надійшов на підпис Президентові України.

http://www.unian.net/ukr/news/news-316378.html

sean

Відповіді

 • 2009.05.19 | Микола Гудкович

  Здається, логічні вимоги

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Представники грального бізнесу в Україні подали до суду позови до держави з вимогою повернути їм гроші, сплачені за отримання патентів.

  Патенти вже сплачено, діяльність не здійснюється… Гроші треба повернути.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.19 | 123

   логічною вимогою було б вимагати компенсувати

   збитки і неодержані прибутки, а не лише вартість ліцензії. І, думаю, такі позови теж будуть.

   Микола Гудкович пише:
   > Майдан-ІНФОРМ пише:
   > > Представники грального бізнесу в Україні подали до суду позови до держави з вимогою повернути їм гроші, сплачені за отримання патентів.
   >
   > Патенти вже сплачено, діяльність не здійснюється… Гроші треба повернути.

   Ви розумієте що таке патент/ліцензія? Вони не просто "були сплачені". Патент видається на певний термін і являє собою дозвіл займатися певною діяльністю впродовж визначеного терміну - а не доти, доки його хтось забажає відкликати. Одержавши патент, бізнесмен знає, що в нього є гарантоване право на цю діяльність принаймні на строк дії патенту - в цьому суть патента на діяльність. Він інвестує гроші в обладання, нерухомість, людей - плануючи одержати прибуток від своєї вже дозволеної діяльності. А тут бац - держава бач передумала. Хто має оплатити витрати цього бізнесмена? Ризики, з якими пов*язаний його бізнес, не включали в себе ризики безпідставного (без порушення взятих ним зобов*язань) відкликання патенту, оплачувати ці ризики бізнесмен не зобов*язаний.

   В бюджеті доведеться передбачити чималі гроші на компенсації.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.19 | Микола Гудкович

    Не розумів. Точніше, не усвідомлював

    123 пише:
    > Ви розумієте що таке патент/ліцензія? Вони не просто "були сплачені". Патент видається на певний термін і являє собою дозвіл займатися певною діяльністю впродовж визначеного терміну - а не доти, доки його хтось забажає відкликати. Одержавши патент, бізнесмен знає, що в нього є гарантоване право на цю діяльність принаймні на строк дії патенту - в цьому суть патента на діяльність. Він інвестує гроші в обладання, нерухомість, людей - плануючи одержати прибуток від своєї вже дозволеної діяльності.

    КМУ та ВРУ володіють просто-таки неперевершеною здатністю робити хороші (на перший погляд) справи так, щоби вони виглядали якомога паскуднішими…
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.05.19 | 123

     Re: Не розумів. Точніше, не усвідомлював

     Микола Гудкович пише:
     > 123 пише:
     > > Ви розумієте що таке патент/ліцензія? Вони не просто "були сплачені". Патент видається на певний термін і являє собою дозвіл займатися певною діяльністю впродовж визначеного терміну - а не доти, доки його хтось забажає відкликати. Одержавши патент, бізнесмен знає, що в нього є гарантоване право на цю діяльність принаймні на строк дії патенту - в цьому суть патента на діяльність. Він інвестує гроші в обладання, нерухомість, людей - плануючи одержати прибуток від своєї вже дозволеної діяльності.
     >
     > КМУ та ВРУ володіють просто-таки неперевершеною здатністю робити хороші (на перший погляд) справи так, щоби вони виглядали якомога паскуднішими…

     Не може таке зватися хорошею справою на первий погляд, хіба для людини, яка геть не розуміє основні принципи регулювання бізнесу.

     Бізнес не можна регулювати різко - це бєспрєдєл. Абсолютні нічого не змінилося б на гірше якби були запроваджені жорсткіші правила ведення грального бізнесу після двомісячної парламентської (механізм прийняття законів у кілька читань вигаданий був не просто так!) та позапарламентської дискусії, з набуттям чинності з 2011 року. Але це було б цивілізовано і справедливо. Натомість маємо бандитизм влади.
 • 2009.05.19 | 123

  Re: Представники грального бізнесу подали позови

 • 2009.05.19 | Sean

  Цікаво як розуміти "до держави"?

 • 2009.05.19 | Jfk

  чудова новина!

  Рeально, чудова новина!

  Пeрша ластівка, що маe накінeць відучити наших владців від відчуття всeдозволeності і "лeгкості нeобичайной" при прийнятті рішeнь, що відвeрто порушують законні права підпрємців.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua