МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Севастополі зобов'язали школи перейти на російську мову

05/19/2009 | Майдан-ІНФОРМ

Про це повідомив депутат міської ради Дмитро Белик, передає Газета.ру з посиланням на РИА Новости.

«Депутати переважною більшістю проголосували за те, щоб усі міські школи, що утримуються на міському балансі, учили дітей рідною для них мовою», — заявив він.

«Введення української мови для викладання шкільних предметів — це порушення прав російськомовного населення України. Діти її розуміють погано, це призведе до загальної безграмотності. Наше рішення закріплене юридично, і керівництво міських шкіл зобов'язано йому підкоритися», — додав він.

З 1 вересня 2009 року, відповідно до указу номер 461 міністерства освіти України, усі севастопольські школи зобов'язані були ввести викладання шкільних предметів українською мовою.

Це рішення викликало численні протести з боку батьків, громадських і правозахисних організацій. Сьогоднішнє рішення сесії міської ради фактично скасовує наказ міністра освіти України.

УП

Відповіді

 • 2009.05.19 | Almodovar

  Re: У Севастополі зобов'язали школи перейти на російську мову

  Ну й шо далі? севастопольська міськрада фактично вийшла з підпорядкування законного уряду України. Нііхто не здогадується, що треба робити далі?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.19 | Hadjibei

   А де ж гарант?

   Зайнятий відстоюванням інтересів "маленьких українців"?
   Про ту красавіцу з косою взагалі мовчу...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.19 | alfy

    Re: А де ж гарант?

    Так вибори ж на носі. Зараз всі будуть боротись за русскоязичний електорат. А потім швиденько переведуть ті школи на українську, не переживайте.
  • 2009.05.19 | Адвокат ...

   Казали ж добрі люди, що цюю "аФФтономію" тре зліквідувати.

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.19 | Kohoutek

    Севастополь - не автономия. На правах обычной области.

 • 2009.05.19 | Bestt

  а де ж - премьер-міністр України, Голова ВР, прокуратура, суди..

  чому всі сидять і у рот води набрали - наче так і треба.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.19 | Hadjibei

   Re: а де ж - премьер-міністр України, Голова ВР, прокуратура, суди..

   Вони всі теж переймаються "маленькими українцями".

   Створюється враження, що Кучма був на голову вищим від усіх його опонентів...
  • 2009.05.20 | Відкрита Полтава

   Re: Де-де? - Там...

 • 2009.05.19 | MV

  Колективне божевілля у Сев.міськраді

  божеволить їх затулін. всі про це знають.
  комуняка пархоменко взагалі назвав профашистськими всього два нормальних і демократичних військових ЗМІ. як вчить затулін.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.19 | ptah

   Русские СМИ разогревают языковой конфликт в Севастополе

   http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_krym&key=1242756624&first=1242756624&last=1242456990

   Газета.Ru запустила очередную фальшивку, которую подготовили севастопольские депутаты. Горсовет Севастополя принял провокационное антиукраинское постановление и обязал школы учить на русском. И это при том, что никто ничего не запрещал.
   Русские исказили смысл постановления Министерства Образования Украины для разжигания ненависти к украинцам.

   Горсовет Севастополя обязал школы вести преподавание на русском
   19.05.2009 17:57

   Севастопольский городской совет обязал местные школы вести преподавание на русском языке, сообщил депутат городского совета Дмитрий Белик.

   «Депутаты подавляющим большинством проголосовали за то, чтобы все городские школы, состоящие на городском балансе, учили детей на родном для них языке. Введение украинского языка для преподавания школьных предметов – это нарушение прав русскоязычного населения Украины. Дети его понимают плохо, это приведет к всеобщей безграмотности. Наше решение закреплено юридически, и руководство городских школ обязаны ему подчиниться», – сказал он.

   С 1 сентября 2009 года, согласно указу номер 461 министерства образования Украины, все севастопольские школы обязаны были ввести преподавание школьных предметов на украинском языке. Это решение вызвало многочисленные протесты со стороны родителей, общественных и правозащитных организаций. Сегодняшнее решение сессии городского совета фактически отменяет приказ министра образования Украины.

   По материалам: «Газета.Ru»

   А вот и документ, который исказила Газета.Ru и севастопольские депутаты.
   http://www.mon.gov.ua/

   Затверджені регіональні програми поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин 24.09.2008
   Місцевими органами управління освітою на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 26 травня 2008 р. N 461 "Про затвердження галузевої Програми поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки" та з метою створення належних умов для вивчення української мови та підвищення конкурентоспроможності випускників навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин із врахуванням ситуації у кожній адміністративно-територіальній одиниці країни розроблені регіональні програми поліпшення вивчення української мови.
   Передбачається, що за бажанням учнів та їх батьків суто добровільно здійснюватиметься запис до паралельних класів, які створюватимуться в школах та в одному з яких окремі предмети учні вивчатимуть українською мовою.
   Станом на 23 вересня регіональні програми розроблені у 21 області, місті Києві та Севастополі. В Автономній Республіці Крим, Луганській, Запорізькій областях розроблення відповідних програм завершується.

   Додам, що росіяне у Криму працюють не тільки на розпалювання ворожнечі проти кримських татар, а й над люттю проти українців. Газета.ру - то вже для росіян. Для руських в Україні є Крымское Время, Крымская Правда, Комсомольская Правда(Крым), Теленеделя(Крым), ГТРК Крым, Черноморская ТРК, та ще під сотню друкованих та нових медія. Боротися проти цього можна тільки своїми ЗМІ. Гарант нічого не вдіє, бо заляпаний російскими грошима аж до рук, котрі нічого і ни в кого.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.19 | DADDY

    Попрошу докази

    ptah пише:
    > Гарант нічого не вдіє, бо заляпаний російскими грошима аж до рук, котрі нічого і ни в кого.
 • 2009.05.20 | Ігор

  Re: У Севастополі зобов'язали школи перейти на російську мову

  На мою думку відповідь може бути тільки одна. Зацікавлені батьки офіційно повідомляють про бажання навчати своїх дітей українською мовою, в разі відмови звертаються до суду, а дітей до школи тим часом не пускають.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua