МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

23 травня - День відкритих дверей профспілок торгівельних мереж!

05/20/2009 | Рада Верховна
Шановні представники ЗМІ та активісти профспілкової громади України.


Незалежні профспілки, що недавно утворилися, в торгівельних мережах (грудень 2007 року) продовжують свою діяльність. Пріоритетним напрямом роботи є актуалізація профспілкового руху в умовах ринкової економіки, а також розширення вже існуючих об'єднань найманих працівників. 23-го травня за адресою вул. Ванди Василевської, 7, к.704-б (біля метро «Політехнічний Інститут»), відбудеться день відкритих дверей первинних організацій київської профспілки «Захист праці» в дрібнооптовій торгівельній мережі «МЕТРО Кеш енд Кері Україна», що входить в найбільшу глобальну профспілкову спілку UNI (Global Union).

============================

Місцева профспілка «Захист праці» півтора роки тому створила первинну організацію в «МЕТРО». Завдяки зусиллям профспілки адміністрація «МЕТРО» сплачує понаднормові роботи, видає і оплачує відпустки студентам на період навчання. Але при цьому проблеми залишаються. Розклад перерв і робочі графіки не відповідають потребам більшості колективу, відношення адміністрації до працівників не ввічливе, а інколи навіть принизливе. Ми, працівники профспілки «Захист Праці», вважаємо, що наявність незалежної профспілки і її активна робота сприяє поліпшенню умов праці. Тим паче, що законодавство дає в цьому напрямі більше можливості працівникам, організованим в професійні спілки.

Важливим моментом для профспілок «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» стало те, що «Захист праці» недавно став повноправним членом глобальної профспілки UNI (Global Union). Це найбільша профспілкова організація, яка об'єднує більш ніж 20 млн. чоловік. Більш того, UNI підписала 19 глобальних угод в крупних транснаціональних компаніях. Наприклад, одна з останніх таких угод була укладена 27-го січня між UNI і шведською транснаціональною поліграфічною і видавничою компанією Elanders. Серед них також три компанії що займаються торгівлею, наприклад, така як мережа роздрібної торгівлі Carrifous.

Глобальна угода це важливий документ, основною метою якого є поліпшення умов праці у всіх без виключення філіях корпорації, де діє UNI. Глобальна угода - це гарантія забезпечення гідних умов праці, остаточне закріплення права профспілок на ведення колективних переговорів, зобов'язання керівництва підприємства дотримувати основні статті Міжнародної Організації Праці.

День відкритих дверей ставить за мету поділитися досвідом з працівниками інших підприємств, актуалізувати важливість професійних об'єднань в поліпшенні умов праці і самого виробничого процесу, а це вже важливо в плані конкурентосданості і для самого роботодавця. Але це важливо не лише для працівників торгівлі. Розуміння необхідності боротьби за свої права важлива для всіх галузей, включаючи і творчі професії. Врешті-решт, може вийти й так, що в найближчому майбутньому профспілкову організацію Вам доведеться створювати і на тому підприємстві, на якому працюєте Ви.

В кінці заходу відбудеться фуршет, на якому в кулуарному режимі можна буде познайомитися ближче один з одним і дізнатися більш детальної інформації.

Прес-служба КМПС «Захист праці»


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua