МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Китай — Луценку: Поводьтеся пристойно і дотримуйтеся законів (/)

05/20/2009 | Микола Гудкович

На першій прес-конференції після інциденту у Франкфурт-на-Майні міністр Юрій Луценко зізнався, що повертався з Кореї до України не через Німеччину, а іншим маршрутом — він заїхав у Китай, а звідти попрямував до Москви.

Прес-секретар міністра Інна Кисіль повідомила «Українській правді», що 10–11 травня, на зворотному шляху з Сеулу, міністр перебував у Пекіні з приватним візитом.

В аеропорту його зустрічали українські дипломати, там же відбулася неофіційна зустріч Луценка з представником китайської поліції. За словами Кисіль, темою розмови був «обмін досвідом у правоохоронній сфері».

Водночас, як з'ясувала «Українська правда», після відомих франкфуртських подій Юрія Луценка у Пекіні, м'яко кажучи, були не дуже раді бачити.

У розпорядженні редакції опинився лист, надісланий послу України в Республіці Корея Олександру Бєлашову від українського посла у Китаї Сергія Камишева. Підставою для нього стало прохання офіційних органів КНР перед від'їздом Луценка з Сеулу до Пекіну поінформувати міністра про правила етикету в Китаї.

Як виявилося, китайська сторона без вагань повірила у подробиці інциденту в аеропорту, розтиражовані у КНР місцевою пресою.

Так, у листі посла йдеться про настійливу рекомендацію від керівництва Китайської Народної Республіки «попередити пана міністра, що він під час перебування у Китаї має дотримуватися китайських законів та поводитися належним чином».

«Виходячи з особливостей місцевого протоколу, таке попередження, не означаючи заборони в'їзду Юрію Луценка до Пекіна, рівнозначне санкціонованому сигналу щодо небажаності такого візиту з точки зору правоохоронних органів Китаю», — йдеться далі у листі посла.

«Посольство вживає відповідних заходів щодо збереження іміджевої складової запланованого заходу. Разом з тим, просимо інформувати міністра внутрішніх справ Луценка про наведений розвиток ситуації», — також зазначає посол України в Китаї.

Прес-секретар Луценка Інна Кисіль зазначила, що їй не відомо, чи був Луценко поінформований про існування листа і прохання, що містяться в ньому.

Разом з тим вона наголосила, що китайська сторона прийняла українського міністра «дуже приязно» і «без жодних проблем».

УП

Відповіді

  • 2009.05.20 | Микола Гудкович

    А тепер — увага! — питання


    Чи це прийнятно, коли міністра внутрішніх справ доводиться попереджати про необхідність дотримуватися законів та поводитися належним чином?


    Микола Гудкович пише:
    >

    > На першій прес-конференції після інциденту у Франкфурт-на-Майні міністр Юрій Луценко зізнався, що повертався з Кореї до України не через Німеччину, а іншим маршрутом — він заїхав у Китай, а звідти попрямував до Москви.

    «Зізнався» — ніби в злочині :)
    Нехай би краще зізнався, навіщо з собою гр. Лижичко Руслану тягав…

    > Прес-секретар міністра Інна Кисіль повідомила «Українській правді», що 10–11 травня, на зворотному шляху з Сеулу, міністр перебував у Пекіні з приватним візитом.

    «З приватним» — тобто, неофіційно? Як турист?

    > В аеропорту його зустрічали українські дипломати, там же відбулася неофіційна зустріч Луценка з представником китайської поліції. За словами Кисіль, темою розмови був «обмін досвідом у правоохоронній сфері».

    Луценко все це власним коштом провернув?

    > Водночас, як з'ясувала «Українська правда», після відомих франкфуртських подій Юрія Луценка у Пекіні, м'яко кажучи, були не дуже раді бачити.

    Азія-с :)

    > У розпорядженні редакції опинився лист, надісланий послу України в Республіці Корея Олександру Бєлашову від українського посла у Китаї Сергія Камишева. Підставою для нього стало прохання офіційних органів КНР перед від'їздом Луценка з Сеулу до Пекіну поінформувати міністра про правила етикету в Китаї.

    Це просто чудово. «Попередьте вашого міністра, що мочитися в сміттярки, плювати на підлогу, гидити на вулиці, і лаятися — не бажано».
    Луценко гідно представляє Україну закордоном, нема мови.

    > Як виявилося, китайська сторона без вагань повірила у подробиці інциденту в аеропорту, розтиражовані у КНР місцевою пресою.

    О, легковірні! Вони не знали про Балогу та Партію Регіонів!

    > Так, у листі посла йдеться про настійливу рекомендацію від керівництва Китайської Народної Республіки «попередити пана міністра, що він під час перебування у Китаї має дотримуватися китайських законів та поводитися належним чином».

    Китайці відомі своїми тортурами — це ж треба: «дотримуватися китайських законів та поводитися належним чином!». Ну, чи не маоїстські свині?

    > «Виходячи з особливостей місцевого протоколу, таке попередження, не означаючи заборони в'їзду Юрію Луценка до Пекіна, рівнозначне санкціонованому сигналу щодо небажаності такого візиту з точки зору правоохоронних органів Китаю», — йдеться далі у листі посла.

    Шовіністи, е! Не хочуть, щоб до них приїхав українець. На захист Луценка має стати вся країна!

    > «Посольство вживає відповідних заходів щодо збереження іміджевої складової запланованого заходу. Разом з тим, просимо інформувати міністра внутрішніх справ Луценка про наведений розвиток ситуації», — також зазначає посол України в Китаї.

    Так, непогано було б інформувати Луценка. А то він, як і далі братиме інформацію про себе на сайті НС, то ще не таке влаштує.

    > Прес-секретар Луценка Інна Кисіль зазначила, що їй не відомо, чи був Луценко поінформований про існування листа і прохання, що містяться в ньому.

    Ну, оскільки в Китаї відбулося без інцидентів, то, мабуть таки довели…

    > Разом з тим вона наголосила, що китайська сторона прийняла українського міністра «дуже приязно» і «без жодних проблем».

    Авжеж! І так воно зазвичай і буває, і тут нема чого наголошувати. Зазвичай всі сторони приймають українських достойників приязно і без проблем (Росію не рахуємо). Інша справа, коли котрийсь з них думає, що він в ефірі живчика Шустера…
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.05.20 | GreyWraith

      Якщо Луценка не виженуть, то світ зробить висновки

      І може примусити українців у себе ходити в намордниках.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.05.20 | samopal

        Та гнать не довго. Шо там з підтвердженнями від німців?

      • 2009.05.20 | Ігор

        Re: Якщо Луценка не виженуть, то світ зробить висновки

        А чому ж тоді німецька прокуратура відмовила у відкритті кримінальної справи? То що насправді відбулося? Може слід якщо не підтримувати своїх (жителів України), то хоча б неупереджено до них ставитися?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.05.20 | GreyWraith

          Re: Якщо Луценка не виженуть, то світ зробить висновки

          Ігор пише:
          >А чому ж тоді німецька прокуратура відмовила у відкритті кримінальної >справи?
          Якої карної справи? Проти Луценка? Може, просто до останнього тягнуть, надаючи Україні можливість вийти із ганьби із найменшими репутаційними втратами і самостійно відправити дебошира у відставку?

          >То що насправді відбулося? Може слід якщо не підтримувати своїх >(жителів України), то хоча б неупереджено до них ставитися?
          Я занадто добре знаю, як ці "небожителі" ведуть себе вдома, тому навіть радий, що хоча б за кордоном цих розперезаних хамів на місце поставили.

          Та й житель України, щоб стати для мене своїм, має діяти у моїх інтересах. Саме тоді він і може розраховувати на мою підтримку і допомогу. А тепер я бачу за істерикою навкола Луценка лише відчайдушну спробу деяких мафій хоча б трохи подовше втриматися при владі - за рахунок авторитету моєї країни...
    • 2009.05.20 | samopal

      "Зізнався" написали джирналісти. Чи він протокол підписував?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.20 | keymaster

    Логіка Луценка є протилежною (/)

    Рух "Народна самооборона" звертається до президента з вимогою негайно подати до парламенту кандидатуру для призначення на посаду міністра закордонних справ, "оскільки наразі у МЗС склалася ситуація для безконтрольної діяльності відомства". Про це йдеться у заяві, яку поширила прес-служба руху.

    "У контексті розгляду кандидатури нового міністра закордонних справ Народна самооборона поставить питання про відповідність займаним посадам деяких послів України в інших державах, зокрема в Німеччині, КНР і Кореї", - наголосили у Народній самообороні.

    "Поява чергових документів, "злитих" у пресу міністерством закордонних справ, вчергове доводить упереджене ставлення до міністра внутрішніх справ Юрія Луценка", - зазначається у заяві.

    "Не маючи жодних офіційних доказів того, що Луценко якимось чином порушив закон, перебуваючи в аеропорту Франкфурта-на-Майні, секретаріат президента та Партія регіонів разом із кишеньковим МЗС взялися за формування теки компромату на українського політика", - наголосили у Народній самообороні.

    "Мабуть, вони розраховують, що добірка бездоказових записок допоможе їм створити у парламенті та країні в цілому імідж Луценка як злісного правопорушника", - йдеться у заяві.

    "Це ж можна сказати і про переписку послів України у Кореї та Китаї з міністерством закордонних справ", - заявила прес-служба.

    У Народній самообороні вважають, що "у викладених фактах простежується бажання будь-якою ціною, шляхом підтасовки фактів добитися відмови Луценка від приватного візиту до КНР".

    "Все це робилося у розрахунку на те, аби по поверненню в Україну у Луценка був імідж людини, яку не бажають бачити як офіційну особу в інших державах", - сказано у заяві.

    "Вельми сумнівним у даному контексті виглядає те, щоб китайська сторона висловлювала будь-які рекомендації стосовно приватного візиту до цієї країни будь-якої особи, у даному випадку Луценка", - зазначають у прес-службі.

    "Факти свідчать про те, що МЗС перетворилося на структуру для зведення політичних рахунків з людьми, які не хочуть миритися із всевладдям і вседозволеністю секретаріату президента", - вважають у Народній самообороні.

    У заяві наголошується, що "інформація від посольств КНР та Кореї лише підтверджує, що проти Луценка силами МЗС ведеться цілеспрямована кампанія з дискредитації його як міністра і політика".

    Як відомо, після інциденту у Франкфурті-на-Майні Луценко заявив, що повертався з Кореї до України не через Німеччину, а через Китай, а звідти попрямував до Москви.

    Прес-секретар міністра Інна Кисіль повідомила, що 10-11 травня, на зворотному шляху із Сеулу, Луценко перебував у Пекіні з приватним візитом. В аеропорту його зустрічали українські дипломати, там же відбулася неофіційна зустріч Луценка з представником китайської поліції. За словами Кисіль, темою розмови був "обмін досвідом у правоохоронній сфері".

    У розпорядженні ЗМІ опинився лист, надісланий послу України в Кореї Олександру Бєлашову від українського посла у Китаї Сергія Камишева в якому йдеться про настійливу рекомендацію від керівництва КНР "попередити пана міністра, що він під час перебування у Китаї має дотримуватися китайських законів та поводитися належним чином".

    Нагадаємо, 12 травня Луценко попросив Верховну Раду розглянути питання про його відставку. 15 травня уряд усунув Луценка з посади до завершення розслідування обставин інциденту в аеропорту Франкфурта-на-Майні.
    newsru.ua/ukraine
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.05.20 | saha

      І я її підтримую

      доречі Банкова звільнила посла в ОАЕ тільки за скандал з
      Жванією на різдво.
      Посол вчинив як і повинен був владнав всі проблеми громадянина в іншій країні.
      І за це його звільняють це нормально ?????


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".