МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Чернігові відкрито зал розсекречених документів СБУ

05/21/2009 | Майдан-ІНФОРМ
20 травня ц.р. в приміщенні Управління СБ України в Чернігівській області відбулось відкриття спеціального інформаційно-довідкового залу розсекречених архівних документів СБУ.

У заході взяли участь голова Чернігівської обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, заступник голови ОДА, керівник апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Володимир Приходько, голова міської ради Олександр Соколов, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко, перший заступник прокурора області Євген Ходико, начальник УМВС України в Чернігівській області Іван Катеринчук, директор обласного державного архіву Раїса Воробей, керівники вищих навчальних закладів області, державних установ та відомств, громадських організацій, науковці, а також журналісти центральних та регіональних ЗМІ.

Під час відкриття начальник Управління СБ України в Чернігівській області Михайло Роговой зазначив, що нині на виконання Указу Президента України В.Ющенка в Службі безпеки України проводиться масштабна робота з розсекречення та оприлюднення архівних справ та скасування грифу секретності з радянських документів як таких, що не містять таємниці держави Україна. Відкриття інформаційно-довідкового залу при управлінні Служби безпеки України в Чернігівській області – це ще один крок в напрямку реалізації державної політики у цій сфері.

Присутні наголошували на тому, що представлення широкому загалу документів з архівів СБУ є збагаченням історичної науки цінними першоджерелами, що дозволить більш ґрунтовно осмислити окремі періоди історії України.

На даний час представлено понад 23 гігабайти інформації, які містять понад чотири тисячі розсекречених документів, більш ніж тисячу фотоматеріалів, понад 100 науково-довідкових видань. При цьому, база даних постійно оновлюватиметься.

Крім електронних документів в інформаційно-довідковому залі були представлені і деякі друковані видання, підготовлені та видані за ініціативи Служби безпеки України: збірники «Розсекречена пам’ять», «Дзеркало душі народної», спільне українсько-польське видання «Польща та Україна у 1930—1940-х рр. ХХ століття. Невідомі документи з архівів спеціальних служб», видання «УПА. Історія нескорених», «Книга пам’яті жертв Голодомору. Чернігівська область», документальний журнал «З архівів ВУЧК, ГПУ, НКВД, КГБ» та інші.

Інформаційно-довідковий зал обладнано сучасною комп'ютерною технікою, яка дозволяє працювати з базою декільком відвідувачам водночас. Користувачі матимуть можливість отримувати копії документів на електронних носіях. У залі постійно присутній співробітник УСБУ, який надаватиме консультативну допомогу в роботі з базою даних. Інформаційно-довідковий зал Управління СБУ в Чернігівській області (м. Чернігів, вул. Шевченка, 28) працює щоденно з 14-00 до 17-00, окрім суботи, неділі та святкових днів. Телефони для довідок: 655-262, 676-208.

Прес-центр СБ України

sean

Відповіді

  • 2009.05.21 | Alexx

    Re: У Чернігові відкрито зал розсекречених документів СБУ

    А де списки агентів бувшого КДБ, які тепер працюють на ФСб і інших злочниців, виконавців волі партії і Сталіна, ось буде дуже цікавоп обачити.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua