МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

До Львова приїде Президент Європейського Конгресу Українців

05/21/2009 | Kristyna
Дата: 22 травня 2009 року, 14.00

Місце: 204 кімната головного корпусу НУ «Львівська політехніка»
(м. Львів, вул. Степана Бандери, 12, ІІ поверх)

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) у рамках проекту «Відкриймо для України українську діаспору» проводить круглий стіл «Українці Угорщини для України: механізми співпраці» за участю Ярослави Хортяні – Президента Європейського Конгресу Українців, першого заступника Президента Світового Конгресу Українців, голови Державного Самоврядування Українців Угорщини та Товариства Української Культури в Угорщині, а також членів Правління Державного Самоврядування Українців Угорщини та Товариства Української Культури в Угорщині.

Директор МІОК Ірина Ключковська зазначає:
«Світове українство, цей унікальний партнер України, який, на жаль, ще належним чином не є поцінованим в нашій державі, цілеспрямовано працює над творенням позитивного образу нашої країни у міжнародній спільноті.
У цьому контексті гарним прикладом, взірцем і яскравим свідченням української присутності в Європі є діяльність Державного Самоврядування Українців Угорщини та Товариства Української Культури в Угорщині, і особисто Ярослави Хортяні.
За цією громадою десятки добрих справ: відкриття пам’ятників, меморіальних таблиць в столиці Угорщини, організація часопису «Громада», робота з парламентарями Угорщини щодо визнання голодомору в Україні геноцидом… Всього не злічити.
Ми хочемо, щоб в Україні знали про таких людей і пишалися ними. Мріємо, аби проект нашого інституту «Відкриймо для України українську діаспору» вийшов за межі Львівщини і став проектом всеукраїнським. Сподіваємося, що результатом круглого столу будуть напрацьовані механізми співпраці українців Угорщини та Львівщини.»

Для отримання додаткової інформації звертайтеся за тел. 258-01-51
або пишіть на e-mail: iiec@polynet.lviv.ua.

Довідка

Величезним досягненням діяльності Ярослави Хортяні стало одноголосне визнання у листопаді 2003 року Угорським парламентом голодомору в Україні 1932–1933 років як геноциду проти українського народу.

Вона є упорядником та засновником семи українських видань в Угорщині, засновником і видавцем двомовного журналу «Громада» (м. Будапешт). Активна громадська діячка є ініціатором «круглих столів» історичних, міжнародних конференцій в Угорщині на теми голодомору в Україні.
З метою підтримки української культури та освітньої справи заснувала першу українську недільну школу (1993) та бібліотеку (2006) в Угорщині. Творчий доробок історика і журналістки Слави Хортяні – це авторська книга «Прихована Правда».

Має довготривалі та плідні відносини з Міністерством закордонних справ України, Міністерством культури і мистецтв України, Комітетом міграції та справ національних меншин України. Є членом президії Української всесвітньої координаційної ради (м. Київ).

За неоціненний внесок у розвиток України та української діаспори в Угорщині нагороджена орденом княгині Ольги III ступеня (2001), орденом княгині Ольги II ступеня (2006), орденом Христа Спасителя (2001). За захист прав національних меншин Угорщини отримала пам'ятну медаль Угорського Омбудсмена (2007), у 2008 році отримала медаль Святого Володимира від Світового Конгресу Українців.


На фото: Віктор Ющенко та Ярослава Хортяні під час урочистого відкриття у Будапешті пам'ятного знака жертвам Голодомору 1932-33 рр. (29 квітня 2009 р.)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua