МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як нас намагаються загнати у «глухий кут»

05/21/2009 | Юлія Балюк
15 травня у Лісабоні у приміщенні Посольства України відбулася зустріч представників громадських асоціацій та активістів української громади у Португалії з головою правління Пенсійного фонду України Олексієм Зарудним, заступником голови Державної податкової адміністрації Сергієм Лекарем та головою Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Олександрою Кужель. Мова йшла про оподаткування прибутків заробітчан та їхнє пенсійне забезпечення в Україні, а саме: Постанову від 5 березня 2009 р. N 236 «Про роз'яснення особливостей застосування окремих норм Указу Президента України від 3 липня 1998 р. N 727 для фізичних осіб, які провадять підприємницьку діяльність за межами України, в умовах світової фінансово-економічної кризи»

Аргументи, що наводили представники уряду були зрозумілими. Усім, хто працює за кордоном нелегально, за власним бажанням, можуть сплатити, як особи-приватні підприємці єдиний податок в Україні і таким чином легалізувати свої доходи отримавши відповідні соціальні гарантії та трудовий стаж для зарахування у майбутній розмір пенсії. Розмір такого податку обирає платник добровільно. Мінімально 208 грн у місяць, з яких тільки 42 відсотки зараховуються на пенсійний рахунок. При цьому, мінімальний пенсійний внесок становить 200 грн. Тобто, для зарахування мінімального страхового внеску прийдеться щомісяця сплачувати 476 грн. з яких 43 відсотка перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування за місцем державної реєстрації платника єдиного податку. Але ми всі ще є громадянами України і маємо право на отримання пенсії за віком в Україні. Для цього нам потрібно мати офіційний стаж в Україні лише 5 років та досягнення пенсійного віку. То чи варто зараз недосилати батькам в Україні грошову допомогу до мізерної пенсії.

Так , хочеться вірити, що пані Кужель дійсно дбає про нашу забезпечену старість, але дуже ще яскраві у нашій памяті спогади про те, як регулярно нас обманювали з грошима в Україні. Тому голова осередку Спілки українців у Португалії Михайло Наконечний і задав запитання щодо гарантій по цій Постанові, на яке шановне панство дало філософську відповідь.

Далі виступав голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний, який намалював радужні перспективи пенсійних відрахувань, бо тоді ми зможемо і збільшити свої пенсії на стільки-то грошей. А те що галопуза інфляція «з’їсть» усі надбавки ущент, не було сказано ні слова. І ми зможемо, як у старі добрі часи, купити на 1000 гривнів коробку сірників?

Сергій Лекарь, голова Державної податкової адміністрації України, роз’яснив, що ми зобов’язані декларувати в Україні всі гроші, зароблені нелегально за кордоном, навіть, якщо це буде і 1 копійка. Далі прозвучала «весела» фраза, що людина тільки тоді має право на діалог з Державою, коли вона сплачує податки.

Так, дійсно, це правомірно, але хіба можна було залякувати людей , що, якщо ви не будете подавати щорічні декларації, вас будуть відшукувати через персонофікований код. Чи це не є втручання в особисте життя людини?

Ще одна «гарна» з пропозицій пані Кужель про продовження працездатного віку для українців, працюючих за кордоном. Так звісно по всій Європі пенсійний вік довший ніж в Україні. Але ж ми приїжджаємо у Португалію не у дитячому віці, а вже дорослими людьми, з набутим в Україні «букетом» хвороб, якй ще більше «розцвів» після Чорнобильської катастрофи, де випромінювання було у 20 раз більше, ніж у Херосимі. Багато з нас просто не доживуть до нового пенсійного віку...

Не зрозуміло також, що робити людині, яка була нелегалом у Португалії до 2004року. Звісна річ, вона знову таки, повинна сплатити податки за ці роки і тоді, МОЖЛИВО, ці роки зарахуються їй до стажу.

Як не крути, нам необхідно подавати щорічні декларації в Україну і тільки тоді ми будемо мати право на діалог з Державою, право взяти будь-яку довідку в Україні. Але якщо ти не подав декларацію, у майбутньому ти не зможеш ступити на землю де народився?

Ми так довго чекали, щоб Україна повернулася до нас . Нарешті це сталося, але яким боком?

Юлія Балюк

Відповіді

  • 2009.05.21 | saha

    КГ\АМ

    автор в цифрах плутається. Почитайте уважно

    Розмір такого податку обирає платник добровільно. Мінімально 208 грн у місяць, з яких тільки 42 відсотки зараховуються на пенсійний рахунок. При цьому, мінімальний пенсійний внесок становить 200 грн. Тобто, для зарахування мінімального страхового внеску прийдеться щомісяця сплачувати 476 грн. з яких 43 відсотка перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування за місцем державної реєстрації платника єдиного податку
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.05.22 | Мартинюк

      Тобто сплата 200 грн не дає права на пенсію?

      То що тоді взагалі дає щомісячна плата у 208 грн ( у 200 грн, як товче юлепропаганда)?
      Наскільки я зрозумів, аби мати право на пенсію треба щомісячно платити 100 баксів по старому ( травень 2008) курсу .

      Погодьтеся , але людина яка прочитала про такі собі "ніякі" 200 грн, але потім взнає що насправді це 208 грн, потім взнає що вони насправді нічого не дають, а ще пізніше усвідомлює що для найнікчемнішої мінімальної пенсії треба щомісяця сплачувати майже 500 грн, то вона з досвіду поперднього життя в Україні починає ввжати що тут іде якась шахрайська маніпуляція з боку Тимошенко особисто і держави взагалі .

      На жаль, попри те що я є великим прихильником легалізації заробітчан, я все ж таки також поділяю ці побоювання - нічого не гарантовано, зокрема не гарантована відсутність в майбутньому на основі цієї інформації і формальної згоди громадянина відновити стосунок з українською державою, подальших наїздів і кидків з боку офіційної держави і її неофіційних кримінально-корупційних співпартнерів типу місцевого начальства, податківців, пожежників, санстанційників, комунальників та інших рудиментів тоталітарного советизму.

      У цій ситуації слід бути максимально чесним, і ні в якому разі не розглядати це як чергову форс-мажорну латку для українського бюджету, продірявленого тимошенківською жадібністю і бардачністю.
  • 2009.05.21 | сябр

    на пенсію треба працювати все життя, а не 5 років.

    А не подобається - то нехай ваші родичі живуть без пенсії, лише на ваші переводи. Якого біса я маю утримувати Ваших батьків, а потім ще й вас у старості?
  • 2009.05.21 | kinoman

    Щo за маячня? Якщо людина більши частину року живe дe-індe, то

    там вона і має дeкларувати доходи. Громадянин України - цe нe раб українських начальників - хтось, нарeшті, скажe їм цe?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.05.22 | Prosector

      Re: Щo за маячня? Якщо людина більши частину року живe дe-індe, то

      Декларують доходи там, де мешкають, ті, хто працює леґально. І потім можуть отримувати довідки відповідні, аби їх можна було надати в Україні і запобігти подівйного оподаткування (хоча більш патріотичним було би, мабуть, з"ясувати, як сплачувати податки в Україні на зарплату чи доходи від підприємницької діяльності за кордоном, отримувати відповідну довідку в Україні (еге ж, головна морока, мабуть) і її надавати до податкових органів країни, де мешкаєш, - так хоч щось би йшло в держбюджет, навіть якщо з нього потім би і вкрали половину чи скільки там).

      Тут же мова йде про нелеґалів, які НІДЕ (поки що) не декларують заробітків. Якщо вони почнуть їх декларувати у Португалії чи Іспанії, та і в тих же США, то їх звідти можуть витурити.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.05.22 | Боббі

        Виходить що наші пани вирішили покарати біглих холопів

        Абсурдна якась ситуація виходить з оподаткуванням людей закордоном, наче як холопи вирішили втекти від одних панів до інших, але колишні рабовласники виступили проти і намагаються обкласти додатковим оброком свою чернь.

        Якась дурна ситуація вийшла з нашою "справедливою" владою...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.05.23 | Громадянин

          Re: Виходить що наші пани вирішили покарати біглих холопів

          Звичайно так воно і виходить. Я десь зустрічав в повідомленнях, що кожен заробітчанин пересилає в Україну в середньому 10 000 євро щорічно. Це яскраво ілюструє, якої зарплатні достойні наші люди в нашій Україні: вони повинні отримувати не менше 600 євро на місяць. Наші ж пани старанно обходять це питання, маючи совковий менталітет вони на рабській дармовій праці жиріють. Цей же менталітет і доводить їх до сказу, коли бачать що хтось щось робить, заробляє і не ділиться. Було б ще пів біди, якби свою частку в чужому заробітку вони оцінювали відповідно свого вкладу до нього, так ні ж - совковий начальник хоче забрати все, а потім самому вже відщипувати вам крихти з вашого ж заробітку. Дякувати Богу, руки в них короткі дотягнутися до тих, хто вийшов з під їх "опіки". Мені страшно від того, що пани в такий спосіб гублять Україну. Пече також питання - чи не це їх ціль?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".