МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Виявляється без участі українців не було б Голокосту! Лінк

05/22/2009 | Наталка
http://polskieradio.pl/thenews/news/artykul108562_polish_farmers_collaborated_with_nazis__says_der_spiegel.htmlЦікаво, чи хоч хтось з наших політиків стане на захист України, чи прітимуть від страху, що обвинуватять в антісімітізмі. Качинський вже відповів Шпігелю.

"The influential German weekly wrote that Polish farmers, together with Ukrainian gendarmes, French mayors and others were accomplices of the Nazis and were partly responsible for the Holocaust.

The article has caused outrage in Poland. Yesterday, former prime minister Jaroslaw Kaczynski, the head of the Law and Justice party (PiS), strongly criticized Der Spiegel, accusing Germans of trying to free themselves from responsibility for the Holocaust. “If we allow Germans go in for this sort of practice, in the future we will have to pay damages to German soldiers who died during the Warsaw Uprising,” said Kaczynski.

Marian Pilka, deputy head of the Polish Right (Prawica Rzeczpospolitej) party condemned the article by Der Spiegel on Polish Radio this morning as an attempt to put the blame for the Holocaust on others. He reminded that the mass murder of Jews during World War II was masterminded by the Third Reich. In Pilka’s opinion, the article tries to change Germans’ consciousness about the past and relieve their guilt."

http://polskieradio.pl/thenews/news/print.aspx?id=108642

Відповіді

 • 2009.05.22 | Sean

  Мабуть оце воно (л)

  http://www.spiegel.de/international/europe/0,1518,625824,00.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.22 | Наталка

   Так. Шоне, я б оце якось в новини поставила, бо багато не

   розуміють, чого протестувати проти арешту Дем"янюка, якщо він не громадянин України. Ця стаття - відповідь на те, що цькують і переслідують Дем"янюка для того, щоб перекласти вину за Голокост на плечі українців і спаплюжити ім"я і честь України на світовій арені. Наші імпотенти в ВР нічого не зроблять, то не поляки. Треба було б закликати людей протестувати перед Німецькими і Ізраїльськими представництвами, чи банками.

   Ніхто нас не захистить, якщо самі не станемо на захист своєї честі. Це ж треба, вимордували голодом 10 млн, потім 14 млн у війні, де наші люди використовувались, як гарматне м"ясо, ще 6 млн знищено в совєцьких репресіях (завдяки уваги світу на війну)- і ті хто планував і здійснював все це - НИНІ мають наглість ще перекладати на нас свої гріхи.

   Договорились вже до того, що виявляється, як Черванєнка сказав в Шустера 24 квітня - німці відмовились стріляти на другий день розстрілів в Бабиному Ярі, тому розстрілювали іудеїв там укрАїнци.

   Годі мовчати, народе!!! Не ридать, а здобувать!!!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.22 | Sean

    Наталю (і всі інші), щоб щось поставити у новини

    треба або:
    а) перепостити текст з іншого сайту або
    б) написати текста.

    Напишіть текста, зашліть його на news[vuho]maidan.org.ua (на своє не пропоную, бо зараз відійду від компа і підійду напевно лише у понеділок)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.05.23 | keymaster

     Сьогодні на майданне мило ніхто нічого подібного не присилав

     Є ще варіянт - поставити в режимі нарновин - або в народні новини, або в новини Заходу чи ж Востока. Краще дві останніх, бо мені приходяить повідомлення від цих сторінок, а Адвокату - від НН і Востока, а його два дні в неті не буде.

     Але то таке, говорити про те, що потрібна новина, і зробити новину - дві великі різниці, як показує наша майданова практика. На жаль, говорить про потребу багато, на мило шле ще більше, а реально робити хоче мало хто. :(
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.05.23 | Наталка

      Re: Сьогодні на майданне мило ніхто нічого подібного не присилав

      Не зовсім так. Я прислала на днях новину про Дем"янюка. Нажаль вона вже згубилась в інших щоденних повідомленнях.

      А щодо цієї статті - вона ж англійською мовою написана. Без перекладу - не піде.
  • 2009.05.23 | Мартинюк

   Цікаві нюанси цієї статті

   1. Європейські поліцаї та колаборанти не такі винні бо вони не знали для чого вивозять євреїв.

   2. Поляки та інші винні бо вони нібито знали куди везуть ешелони євреїв і що буде з ними. При тому що самі євреї в більшості випадків вірили що їх везуть кудись на близький схід чи в Африку. Мій батько запамятав пісеньку , яку чув, ще будучи малим, у часі німецької оупації від галицьких євреїв "Мадагаскар острув цєплий, певнє нам там бендзе лепей ( Мадагаскар острів теплий, там напевно буде краще)"

   3.Дуже негарно ( фактично як невдячність) виглядає "наїзд" на румунів, де завдяки опору тамтешньої влади гітлерівським ідеям "деєвреїзації" вдалося вижити дуже багатьом євреям, до речі не тільки румунським .

   4. Мовчанка про допоміжну єврейську поліцію, та "місцеву адміністрацію" єврейськх гетто , яка співробітничала з фашистами і допомагала тримати євреїв у покорі та в ілюзіях майже до моменту смерті дуже знецінює цю статтю і змушує підозрівати авторів у маніпулятивності та свідомому розпалюванні ксенофобії стосовно конкретних ( східноєвропейських) народів.

   5.Головна ідея що мовляв на кожного німця припадало ДО(де і коли не кажеться) 12 помічників з місцевого населення, має за мету перкласти відповідальність з німців на це місцеве населення ( невже і на єврейську шуц-поліцію?). Наголошується що без цієї допомоги німці мовляв нічого би не зробили. Хоча самі німці скаржилися що в багатьох випадках вони були змушені робити це самі, зокрема в Галичині, де Шептицький наклав своєрідну анафему на всіх причетних до "гріху людовбивства".Вибачаюся , але це вонюча сталінщина , де "заплямованим" вважався кожен хто залишився жити на окупованих територія з відповідним висновками - передова без зброї, висилка , каторга.
   Якщо так піде то почнуть виловлювати тих хто водив трамваї і чистив каналізацію в часі окупації - "співробітництво з нацистами"

   7. Моя позиція стосовно Демянюка проста - якщо знайдуться докази його особистої та ініціативної участі у вбивствах то стосовно нього мають бути застосовні відповідні закони Німеччини, де його зараз судять.Але ж там кажуть вже амністували всіх есеманів та вахманів?

   Схоже чиясь заказуха з метою спинити розширення Євросоюзу на Схід.
   Москва, Америка - на вибір , обидвом це невигідне.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.23 | 123

    Re: Цікаві нюанси цієї статті

    Мартинюк пише:
    > 1. Європейські поліцаї та колаборанти не такі винні бо вони не знали для чого вивозять євреїв.

    Там нема такого акценту. Навпаки, там є інший акцент - без допомоги місцевих колоборантів кількість жертв могла бути (і була - там де не було допомоги) набагато меншою. Інший акцент - вони виправдовуються, що типу не знали, для чого вони "здають" євреїв властям. Але не зважаючи на це їх судили і осудили в деяких країнах (там є приклад).

    > 2. Поляки та інші винні бо вони нібито знали куди везуть ешелони євреїв і що буде з ними.

    Поляки винні не в тому що знали куди везуть, а в тому що брали активну участь в антиєврейських акціях, інколи навіть і взагалі без німецької допомоги, і навіть вже після завершення війни.

    > При тому що самі євреї в більшості випадків вірили що їх везуть кудись на близький схід чи в Африку. Мій батько запамятав пісеньку , яку чув, ще будучи малим, у часі німецької оупації від галицьких євреїв "Мадагаскар острув цєплий, певнє нам там бендзе лепей ( Мадагаскар острів теплий, там напевно буде краще)"

    Людям хотілося вірити в краще. Що вони в більшості випадків вірили в Африку - сумнівно.

    Пісенка напевно не має стосунку до того, що німці збиралися вивозити євреїв на Мадагаскар. Плани створення єврейської держави наприклад в Уганді були й до війни. Пісенка могла бути і просто жартівливою (типу "добре там де нас нема").

    > 3.Дуже негарно ( фактично як невдячність) виглядає "наїзд" на румунів, де завдяки опору тамтешньої влади гітлерівським ідеям "деєвреїзації" вдалося вижити дуже багатьом євреям, до речі не тільки румунським .

    Чому має бути "вдячність" - це ж не посол Їзраїлю статтю написав.

    > 4. Мовчанка про допоміжну єврейську поліцію, та "місцеву адміністрацію" єврейськх гетто , яка співробітничала з фашистами і допомагала тримати євреїв у покорі та в ілюзіях майже до моменту смерті дуже знецінює цю статтю і змушує підозрівати авторів у маніпулятивності та свідомому розпалюванні ксенофобії стосовно конкретних ( східноєвропейських) народів.

    Адміністрація гето взагалі-то займалася адмініструванням гето, а не співробітництвом. Гето - це містечко де люди жили місяцями, а не помирали. Це життя треба було якось підтримувати організаційно - цим і займалися адміністрації. Людям хотілося сподіватися на краще - якщо вони прожили якось рік, їм хотілося вірити що й ще рік проживуть. Така природа людини.

    > 5.Головна ідея що мовляв на кожного німця припадало ДО(де і коли не кажеться) 12 помічників з місцевого населення, має за мету перкласти відповідальність з німців на це місцеве населення ( невже і на єврейську шуц-поліцію?). Наголошується що без цієї допомоги німці мовляв нічого би не зробили. Хоча самі німці скаржилися що в багатьох випадках вони були змушені робити це самі, зокрема в Галичині, де Шептицький наклав своєрідну анафему на всіх причетних до "гріху людовбивства".Вибачаюся , але це вонюча сталінщина , де "заплямованим" вважався кожен хто залишився жити на окупованих територія з відповідним висновками - передова без зброї, висилка , каторга.

    Головна ідея, як зрозумів - що без допомоги місцевих мешканців німці не могли б виявити євреїв. Багато євреїв приховували свою єврейськість, і без того щоб їх видали сусіди їх би не змогли виявити. У німців не було ніяких можливостей виявити де мешкали євреї без допомоги місцевих мешканців та адміністрацій.
 • 2009.05.22 | keymaster

  Ясна річ. Але в Шпіґелі є одна цікава цитата щодо українців

  Der Spiegel пише:
  > Звичайно, без проблем можна знайти й численні протилежні приклади. Так один офіцер високого рангу з оперативної групи С (група, відповідальна за смерть понад ста тисяч людей) нарікав: "Українцям не притаманний явний антисемітизм із расових чи релігійних мотивів. Для справи переслідування євреїв їм бракує лідерів та духовного піднесення".
 • 2009.05.22 | kotygoroshko01

  в тексті мова про українських поліцаїв, а не українців взагалі

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.22 | Наталка

   А як назвати іудейських охоронців в таборах смерті? Іудейськими

   поліцаями? Вони добровільно там були? Кат - Німеччина судить свою жертву - військовополоненного Дем"янюка!

   http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1242796425&first=1242853742&last=1242815200

   "В часи нацистського режиму було також багато євреїв, які аби вижити, примусово виконували роботи в таборах смерті, і як не прикро, є спогади, що деякі з них доносили німцям. Дивно, але немає й одного випадку, щоб Ізраїльська Феміда висунула їм обвинувачення та розправилася над єврейськими капами.

   19 травня 2009 року син Івана Дем’янюка – Джон Дем’янюк Молодший, у своєму зверненні до ЗМІ сказав наступне: «ХТО вирішує сьогодні, чи український військовополоненний, який пережив страхи нацистської окупації та обвинувачення якому не мають жодних фактичних доказів, завинив більше, ніж будь-який єврейський ув'язнений, який відсортовував одяг замордованих євреїв, обрізав їхнє волосся та виривав золоті зуби з мертвих, для того, щоб вижити?» Закон для всіх один, чи іншим «вибачили» ТЕ, за що нині притягується до відповідальності українець Іван Дем’янюк? А судді ХТО?

   Сергій Грабовський справедливо пише: «нинішні керівники Центру Візенталя, як бачимо, взяли божественну місію (...відповіді перед Богом...) на себе, знайшовши в цьому порозуміння з німецькою прокуратурою та ЗМІ багатьох країн, які в ці дні пишуть ... про тисячі українців, що були лютішими за німців охоронцями нацистських таборів смерті». Нині «раптово» виявлені імена та справи «тисяч українців», які хоч і були військовополоненними, але, виявляється, одночасно були й, чи не правою рукою самого фюрера!"
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.22 | АБВГ

    Дуже брудна справа. Німці покаялись за нацизм.

    Чи покаялись євреї за комунізм?
    Чи не викликати нам з Росії і Ізраїлю по одному начальнику табору ГУЛАГ? На інвалідних возиках?
    Євреї ж були буквально "хворі комунізмом" (цитата з Губермана) і ще довго по його словам по війні в кібуцах висіли портрети Сталіна.
    То в чому різниця між зомбованими подібними ідеологіями злочинців?
    В тому, що у комі пісеньки були облудніші а практика ще жорстокіша.
    ...
    Справа не в Дем"янюку.
    А в намаганні України піти геть від Росії в Європу.
    От і закон Росія приймає, щоб ніхто не міг безкарно порівняти Сталіна з Гітлером.
    І журналістів проплачує.
    А багатомільйонний єврейський народ завжди виділить делегатів на кожну роботу, що актуальна.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.05.22 | Володимир I

     Re: Дуже брудна справа. Німці покаялись за нацизм.

     Ні, не покаялися. Хоча такі заклики звучали, зокрема в гебрейському емігрантському часописі "Время і ми" в 70-80 роки (видавався у США). Але, схоже, ті заклики пішли, як вода у пісок. Звісно, вимагати висилки вцілілих катів з Ізраїлю треба, але не лише висилки. Треба вимагати компенсації від цієї країни, як однієї з двох фактичних наступниць Сересеру.
   • 2009.05.22 | kotygoroshko01

    вам то що до єврейських охоронців євреїв?

    в Україні продажне ублюдочне керівництво країною, ніхто з "рабів, підножок, бруду Москви" до німців залупатись не буде


    якщо в статті і є притензії до України, то ви ту частину статті не процитували


    в процитованій вами частині мова йде про українських поліцаїв

    мені клибоко до лампочки українські поліцаї, як і була глибоко до дупи українська команда "Фаїни"
 • 2009.05.22 | 123

  Не брешіть, в статті у Шпігелі написано протилежне

  Не думаю що Ви не володієте англійською, то ж свідомо брешете.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.22 | Hadjibei

   Цитата з листа польської єврейки (неопублікованого) (1945рік)

   "Олека замордували в гетто українці (власовці)...".
   Отак-то!
   Власовці виявляється українці!

   Ющенко на захист Дем"янюка не стане. Йому жінка не дозволить.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.22 | 123

    Що Ви хочете довести, власне?

    Hadjibei пише:
    > "Олека замордували в гетто українці (власовці)...".
    > Отак-то!
    > Власовці виявляється українці!
    >
    > Ющенко на захист Дем"янюка не стане. Йому жінка не дозволить.

    Ви сумніваєтеся що серед тих, хто мордували, були українці?
  • 2009.05.23 | Shooter

   Re: Не брешіть, в статті у Шпігелі написано протилежне

   123 пише:
   > Не думаю що Ви не володієте англійською, то ж свідомо брешете.

   Гм...а відколи Шпіґель пише англійською? ;)

   Хоча це й абсолютно не заперечує Ваше припущення :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.23 | 123

    Re: Не брешіть, в статті у Шпігелі написано протилежне

    Shooter пише:
    > 123 пише:
    > > Не думаю що Ви не володієте англійською, то ж свідомо брешете.
    >
    > Гм...а відколи Шпіґель пише англійською? ;)
    >
    > Хоча це й абсолютно не заперечує Ваше припущення :)

    Лінк у цій гілці є на арглійську версію Шпігеля, Шон надав.
 • 2009.05.23 | igorg

  Я ось думаю, а як би виглядала сиутація за ось такого

  гіпотетичного результату.
  Скажімо замах на Гітлера вдався, німці знаходять порозуміння з Англією, США (й можливо з Францією на правах окремої республіки). Зважте, що про ніякий голокост тоді взагалі й мови не було. Сталін не згодний з такою постановкою питання, вступає в конфлікт в якому отримує поразку й тоді вже судять комуністів. Україна й Польща в обмін на територіальні уступки отримують автономію, в Росії створюють щось на зразок демократичного уряду з білої еміграції й власовців. Євреї отримують в Палестині протекторат від Англії куди й евакуюються. Замість Нюренбергу отримуємо міжнародний трибунал у Москві. Союзники домовляються не чіпати там неприємних питань пов'язаний з початком війни та злочинами нацистів. Німеччина створює євразійський союз зразка СССР. В таборах ГУЛАГ відкривають меморіали. Комунізм осуджено, німці є героями що перемогли комунізм. Стає відомо про Голодомор. Гітлер є не більше ніж прикрий випадок в націонал-соціалізмі. Втім значна частина європейців йому симпатизує бо саме йому належить ініціатива подолання комунізму й побудови щастя для німців. Націонал-соціалісти переважно вийшли з НСДРП, але залишилося при справах. Через якийсь час євреї таки добиваються державності й незалежності і піднімають питання про голокост. Що тоді буде робити Німеччина й інші.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.05.23 | star2009

  Re: Виявляється без участі українців не було б Голокосту! Лінк

  Франкфурт на Майн Кампфі!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua