МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

А за прапор – прикро… (/)

05/23/2009 | Наталка
Наталія БАЛЮК

Газета "Високий Замок"


Україна вже кілька днів поспіль не може оговтатися від приємного шоку – вітчизняна футбольна команда, донецький “Шахтар”, здобула Кубок УЄФА!

А за прапор – прикро…

Власник і президент клубу Ринат Ахметов довго і цілеспрямовано йшов до цієї перемоги. Але це не лише його перемога, перемога тренера румуна Мірчі Луческу та футболістів “Шахтаря”, - а й перемога України як держави! Однак саме цього патріотичного духу у загальній святковій ейфорії, яка панувала на футбольному полі у Стамбулі, відчутно бракувало.

Мірча Луческу вибіг на поле, загорнувшись у рідний румунський прапор, легіонер донецької команди поляк Маріуш Левандовський накинув на плечі прапор Польщі, хорват, капітан команди Даріо Срна мав під рукою прапор своєї батьківщини… Футбольне поле майоріло помаранчевими клубними прапорами “Шахтаря”. І не видно було на полі лише прапора України. Керівництво клубу про синьо-жовтий стяг не подумало. Не спало це на думку ні народному депутату України Ринату Ахметову, ні його колезі по парламенту і по партії екс-кандидату в президенти України Віктору Януковичу, який теж в емоціях вибіг на футбольне поле… І тільки одному гравцю “Шахтаря”, Олександру Гаю, його маленька донечка винесла скромний синьо-жовтий прапор-трикутничок у вигляді хустки, яку він зав’язав на шиї…

Перемозі “Шахтаря” щиро раділи не лише у Донецьку. Цілу ніч “на вухах” стояли і Київ, і Львів, і усі інші міста України. Фани київського “Динамо”, львівських “Карпат” і харківського “Металіста”, усіх інших українських клубів - від вищої ліги до сільських команд - того дня вболівали за український “Шахтар”! Вболівальники сприймали і святкували цю перемогу як загальноукраїнську. Зрештою, Президент України Віктор Ющенко спеціально приїхав на матч, щоб своєю присутністю підтримати донецький клуб і водночас підсилити значення цього матчу для країни. Керівництво клубу мало б відчути цей державницький момент. Український прапор у руках Ахметова був би дуже доречним…

Наші футбольні боси за часи незалежності України добре навчилися і витрачати, і заробляти гроші на футболі, навчилися навіть вигравати європейські турніри, але так і не навчилися бути патріотами. А є у кого вчитися. Капітан російського “Зеніта” українець Анатолій Тимощук усі свої перемоги освячує українським прапором. А трофеї, які клуб завойовує під його капітанством, везе показати своїм співвітчизникам в Україну. Очевидно, в такий спосіб він хоче підкреслити, що бодай частину своїх здобутків дарує батьківщині або ж завдячує Україні своїми перемогами.

Думаю, і Ринату Ахметову, який став у незалежній Україні одним з найбагатших людей Європи, не можна забувати про такі “дрібниці”, як український прапор, у найвищий момент тріумфу!

Відповіді

 • 2009.05.23 | OLexandra

  Re: А за прапор – прикро… (/)

  Ви абсолютно праві. А взагалі, цікава команда Шахтар: там лише три українці. Луческо розмовляє румунською через перекладача, бразильці розмовлють по-своєму, теж через перекладача. Занадто вже багато глобалізації.
 • 2009.05.23 | Bestt

  так - прикро. не хватає Ахметову державної ідейності

  думає, що й в Росії йому добре буде
 • 2009.05.23 | АБВГ

  Показували центральну площу Донецька - українських прапорів бага

  то було.
  Ахметову Росія не потрібна.
  Він, до речі, цінить Ющенка за лібералізм.
  Поскільки в Ахметова вже все є, тепер він хоче, що природно, щоб тепер все було по правилам.
 • 2009.05.23 | один_козак

  А він сам собі нація.

  Наталка пише:
  > Думаю, і Ринату Ахметову, який став у незалежній Україні одним з найбагатших людей Європи, не можна забувати про такі “дрібниці”, як український прапор, у найвищий момент тріумфу!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua