МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

До Дня Героїв у Житомирі пройде конференція «УПА на Житомирщині»

05/25/2009 | lustration
27 травня ГО «Люстрація» спільно з Житомирським обласним об`єднанням ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка проведуть урочисту науково-практичну конференцію «УПА на Житомирщині», на якій виступатимуть провідні історики, експерти та учасники визвольних змагань 1940-х років. Початок о 14.00 год. в конференц-залі Житомирської обласної наукової бібілотеки (м. Житомир, Новий Бульвар, 4).

Основним питанням на конференції будуть: «День Героїв в українській історії», «Бої УПА проти німців, Житомирщина, 1942-1943 рр.», «Рух опору отамана Тараса Бульби-Боровця», «Політичні репресії проти українців 1937-1941», «Підпілля ОУН на Житомирщині» і т. д.
Голова ГО «Люстрація» Олег Осуховський: «День Героїв» - це не просто свято. В цей день ми виказуємо свою єдність з мільйонами українців, що віддали своє життя за волю України, за державу, яку ми нарешті маємо. Відомо, що Житомирщину можна назвати справжньою «Колискою УПА». Адже ще восени 1921 року на Житомирщині діяли збройні формування під назвою «Українська повстанська армія». У 1940–х роках за незалежність України боролася «УПА – Поліська Січ» під проводом отамана Тараса Бульби-Боровця, ОУН (Мельника) та ОУН (Бандери), які згодом об`єдналися в одну потугу - Українську Повстанську Армію. Учасником тих подій був видатний житомирянин, публіцист і теоретик українського націоналізму, полковник Армії УНР Микола Сціборський, який разом з Омеляном Сеником, трагічно загинули у серпні 1941 р. та поховані у Житомирі. Необхідно достойно вшанувати цих героїв.

Для довідки:

День Героїв відзначається 23 травня на честь героїв минулих поколінь - від лицарів Київської Руси, козаків гетьманської доби до вояків УПА. Свято Героїв започатковане в 1940 році на честь українських патріотів, визначних діячів, які своєю безкомпромісною боротьбою долучилися до становлення української державності та загинули в боротьбі за неї. Традиція відзначати День Героїв в останню декаду травня походить від того, що 25 травня 1923 року загинув від рук більшовицького агента головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917 – 1921 років - Симон Петлюра. 3 травня 1924 року – загинув головний ідеолог державної самостійності України – Микола Міхновський, 23 травня 1938 року – від рук агента НКВС загинув засновник і провідник ОУН – Євген Коновалець.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua