МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про українську нібито соціологічну службу (л)

05/25/2009 | yes
Нехай кожен спробує дати собі відповідь на запитання:

"Чи є українські соціологічні служби об"єктивними і достовірними?" Так - Ні

Це питання логічно випливає із подібного запитання:
"Чи є українські ЗМІ об"єктивними і достовірними?"

Ми отримуємо інформацію від ЗМІ, але дуже часто (тобто щоденно)ловимо їх на зацікавленому поданні інформації, просто кажучи, вловлюємо маніпулятивну складову у поданні інформації. Цілком нормально, що ми знаємо на кого працює той чи інший орган ЗМІ: цей на Яценюка, той на Тимошенко і т.д. До недавна ця інфіормація ще сором"язливо приховувалася. (Зараз це, як предмет крутизни, типу дорогої тачки).

Соціологічні служби не менш залежні від грошей, ніж ЗМІ. Ці служби формувалися паралельно із формуванням української політичниї системи, яка нашпигувала їх щедро бійцями невидимого фронту, останні резерви яких Путін задіює мало не щомісячно по всій Україні і на всіх щаблях нашої влади.

Тепер хтось має думати, що прогноз від ім. Разумкова, Бекешиної чи Вишняка просто отримується науковим опитуванням. А які підстави для цього є? Адже жоден їх прогноз не справдився, крім недавнього ехіт-пулу на парламентських виборах, який був вже близький до кінцевих результатів. Але у своїх же опитуваннях до цих виборів вони "прозівали" Тимошенко. (До слова, точно так само "зівають" Тягнибока).

Ось як Бекешина пояснює цей провал (http://www.uceps.org/ukr/expert.php?news_id=268):

"На недавніх парламентських виборах спостерігалась одна несподіванка, яку соціологи назвали «феноменом БЮТ», — ця політична сила здобула більшу кількість голосів виборців, ніж передбачали попередні соціологічні дослідження. Науковий керівник Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна пояснила це явище так: «Напередодні виборів виборці, як правило, завищують оцінки партії влади, а ними були цього разу були дві партії — Партія регіонів та НУ — НС, опозиційним же партіям, якою був Блок Юлії Тимошенко, навпаки, занижують, що й стало причиною феноменального електорального приросту цієї політичної сили».

Ще однією особливістю недавньої виборчої кампанії стала велика кількість (понад 30 % відсотків при нормі не більше 10 %) «відмовників» — людей, які навідріз відмовлялися відповідати на запитання інтерв’юєрів. В Одеській області цей показник становив понад 70 відсотків, що значно утруднювало роботу соціологів, оскільки, як мовиться, «на марші» їм доводилося шукати заміну, яка б відповідала всім соціальним параметрам — віку, статі, освіті, соціальному становищу тощо. Та, попри всі «виробничі недоліки», соціологи на «відмінно» справилися із своїм завданням. І збіг результатів екзит-полу з офіційними результатами виборчих перегонів —яскраве тому підтвердження, переконані вони."

А на других президентських виборах Кучми, ця Бекешина показувала результати опитувань, у яких Вітренко ось-ось наздожене Кучму. (Мені ліньки шукати лінки, бо це кожен і так знає).

Про відмовників до опитування, то взагалі весело. Нехай би давали кіло цукру та гречки із тих коштів, які брали в замовників. Це всього-навсього дві тони цукру та дві тони гречки. А двадцять гривень, то взагалі для них, соціологів, не гроші: могли б давати опитуваним за витрачений час. Так цим соціологам "відмова" і потрібна, бо можна перезодити на "ручне управління".

Тепер конкретніше. Високий рейтинг Яценюка, то тільки завдяки ЗМІ, які йому у необмежене розпорядження надає пан Пінчук та його друзі. Так само НАПЕВНО вони йому і надають фінансові ресурси для доброго рейтингу у опитуваннях.

Низький рейтинг Ющенка, то саме завдяки таким протилежним причинам - не платить і не має кому за нього заплатити за послуги ЗМІ та соцслужб.

Але поглянемо на рівень запам"ятовуваності?

Чим запам"ятався Яценюк на посаді голови ВР? Що він там зробив чи чого досянув? Я навіть тут на форумі можу поставити це запитання і переконаний, що ніхто не пригадає нічого важливого чи яскравого.

Крім підпису під відозвою до НАТО, від якого він вже втиг відсторонитися, його запам"ятали ще віком. На цьому елементі: вік Яценюк і намагається підняти свій рейтинг, але тут є палиця з двох боків - цей же вік йому можна закинути на негатив: як недосвідченість, нерішучість, відсутність команди іт.д.

Беремо Тимошенко.
Її популярність закономірно падає, бо народ побачив, що вона обманює, не дотримується обіцянок і взагалі позитивів при владі для суспільства не дала.

У Януковича теж проблема, хоч у нього є стійкий електорат, але він зменшується через його нерішучість. Ми вже спостерігаємо, що на його донецькій вотчині пасуться вже всі кому не лінь. Очевидно, що у нього зараз вкладається все менше грошей спонсорами. Шанси перемогти на президентських виборах у нього не виглядають переконливо (у інших кандидатів також), звідси і очікування пожертвувачів.

Тепер про тендеції, які лягають у основу оцінок на наступні президентські вибори.

1. Це розподіл електорального поля між трома складовими і збільшення, за рахунок розпаду кому-соц ідеології, електорального болота
2. Збільшення нац-демократичного електорату, за рахунок існування незалежної держави.

Саме другий пункт свідчить, що нацдемівський електорат тепер буде ключовим у виборах Президента України: бо зріс від 1990 року десь на 10 відсотків і зараз може сягати 42-45%.

Отже, звідси я і оцінюю прихід нового президента. Наразі там двоє - Ющенко і Тягнибок.

Відповіді

  • 2009.05.25 | Мартинюк

    Про виборчий феномен Тимошенко слід питати у Губського

    Головного спеца по "високотехнологічних" виборчих фальсифікаціях в СДПУ(о) та у Кучми.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.05.25 | yes

      Re: Не виключаю цього, але головний у мене аргумент є інший

      Тимошенко довго стояла поруч із Ющенком, тобто вона запам"яталася, як людина Ющенка, як одна команда, як одне ціле.

      Далі вона переконала електорат Ющенка, що вона може все те саме, що хоче Ющенко, зробити швидше і краще, та ще й народ пряників наотримує повну торбу.

      Електорат, не бачачи великої різниці між Ющенком і Тимошенко і пішов за нею.

      Оце і була головна технологія. Я би сказав, програма була розрахована на кілька років, на встановлення контролю за нацдемівським електоратом, який після загибелі Чорновола, потрапив під харизму Ющенка, а далі під проект "коса" від Тимошенко.

      Я прогнозую повернення цього електорату до Ющенка.

      Яценюк не ставить собі там завдань, судячи із оторожніх заяв про УПА, НАТО і поцілунку у дупу Путіна. Зрозуміло, той капітал, який за ним стоїть (Пінчук, Фірташ, Коломойський) потребують Росію для бізнесу і без неї їм буде зле.

      Насправді, у майбутньому, проект Яценюк повинен витіснити Януковича від його електорату. Це найбільш реально для них, ніж переборювати менталітет патріотичного виборця у західній та східній Україні, для якого єврей звавжди був конкурентом за життєвий простір. Згадаємо хоч би крилатий "свій до свого по своє", який виник у відповідь на спроби єврейських гендлярів задавити демпінговими цінами український кооперативний рух на початку минулого століття. І т.д. Тоді, як поляки і росіяни були політичними конкурентами - євреї виступали, як конкуренти у економічних сферах життя українців.

      Тобто, Яценюк все робить правильно. Не дивно, що Тигипко включився у гру і зараз Богословська. Це свідчить про дерибан Януковича і так за років 5-7 Янукович перетвориться на Литвина за кількістю підтримки.
  • 2009.05.26 | yes

    Досить показовий результат:

    Відсутність бажання взагалі говорити на тему маніпулювння свідомістю.

    Віра у соцопитування і картики-фізіономії у ТБ, як запорука міцного здоров"я, чи що?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".