МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Результатом має стати засудження комуністичної ідеології

05/26/2009 | cipt.kontakt
Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом вчинення геноциду в Україні у 1932-1933 роках, тобто за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 442 Кримінального Кодексу України.

Дії Президента В. Ющенка та його команди щодо детального розкриття і широкого засудження Голодомору в України 30-х років нарешті одержали не лише популістське, але й правове втілення. Будь-який злочин для розкриття і засудження передовсім має бути розслідуваний. Результати такого розслідування можуть бути глибокими з викриттям корінних причин, які привели до нього чи поверховими з виявленням конкретних виконавців і «посмертного» засудження їх.

Останній варіант створював би лише видимість справедливості, але не убезпечував би ні нашу країну, ні інші від явищ подібних до Голодомору, але в іншому вираженні. Суть цих явищ – в принесенні мільйонів людей в жертву ідольським політичним планам, які суперечать суспільним закономірностям й природному ходу історичних процесів. Вони є наслідками реалізації ідольських ідеологій, призначених не для того, щоб певним чином організувати суспільство для його оптимального розвитку, а для того, щоб насильно втиснути його у схеми нав’язані цими ідеологіями. Саме такою ідеологією є комунізм, ідеологія якого спричинила Голодомор.

Більше того, для своєї реалізації комуністична ідея в Радянській імперії не могла не спричинити Голодомору в Україні. Без Голодомору в Радянському Союзі не було б побудовано комуністичної системи. Адже, у цю систему абсолютно не вписувалися активні й свідомі невеликі і середні власники, які становили більшість українського селянства. Якщо розслідування Служби безпеки України призведе до такого висновку і його результатом буде засудження комуністичної ідеології, спочатку в Україні, а потім і в світі, то таке розслідування справді буде повним.

Лабораторія суспільно-політичного аналізу
Центру з інформаційних проблем територій
Національної Академії Наук України
Львів, вул. Джохара Дудаєва 15, к.32
тел./факс: +38 (032) 2611887


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua