МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

[чергове] Самоупослідження Януковича

05/27/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Заява лідера ОПГ* "Партія регіонів" - без коментарів.
http://www.partyofregions.org.ua/pr-east-west/4a1cf733d5787/
***

Не можу не висловити глибокої стурбованості черговим нагнітанням напруги навколо питання про Голодомор, напруги, яка йде від нинішньої влади України.

З ініціативи Банкової Служба Безпеки України 22 травня цього року порушила кримінальну справу за фактом вчинення в Україні геноциду у 1932-33 роках, тобто за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 442 Кримінального Кодексу країни. Пунктом 2 цієї постанови відповідним службам доручається негайно приступити до розслідування справи.

Цілком очевидно, що такі дії не витримують жодної критики. Більше того, я назвав би таку постановку питання провокаційною і безвідповідальною. Ще у липні 2008 року, тобто майже рік тому, Генеральний прокурор України О.Медведько надіслав на ім'я тоді виконувача обов'язків Голови СБУ В.Наливайченка правовий висновок Генпрокуратури, в якому на 7 аркушах доводиться неможливість поширення дії Конвенції ООН 1948 року "Про запобігання злочину геноциду та покарання за нього" на події 1932-33 років в Україні. У висновку зазначається, що дану Конвенцію можна використовувати виключно для надання історичної оцінки подіям того періоду, що вже зробила Верховна Рада України, ухваливши відповідний Закон. У документі вказується серед іншого, що у разі встановлення осіб, які за вчинення даного злочину не були притягнуті до кримінальної відповідальності, до уваги слід взяти положення статті 49 КК України 2001 року щодо звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням термінів давності.

Однак у нашій державі, де, на жаль, політична доцільність є вищою за право, висновок Генеральної прокуратури не беруть до уваги. Як результат – суспільство знову опиняється перед загрозою бути втягнутим у внутрішній конфлікт, спричинений різницею в оцінках причин і наслідків трагічних подій 1932-33 років. І це в умовах жорстокої соціально-економічної кризи, яку переживає зараз країна і при якій відповідальна влада повинна думати про те, як об'єднувати народ, а не про те, як нацьковувати брата на брата.

Важко повірити у те, що українська влада свідомо іде на такі кроки. Якщо це так, то напрошується дуже невтішний висновок: підтримка постійної напруги навколо питання про Голодомор потрібна нинішній владі для того, щоб продовжувати погіршувати і без того погані відносини з Російською Федерацією. Відомо, що для Росії як правонаступниці СРСР ця тема є особливо чутливою.

Офіційна Москва і широка громадськість Росії слушно зауважує, що внаслідок тих трагічних подій гинули не лише українці, а й представники багатьох інших національностей. Однак цей очевидний факт мало що значить для осіб, які цинічно використовують трагедію 1932-33 років для того, щоб залишитися при владі. Схоже, вони навіть готові викреслити з історії України увесь радянський період. Бо якщо порушувати кримінальні справи проти організаторів Голодомору, до них слід буде долучити все керівництво та партійно-радянський актив тодішньої радянської України. У такому випадку слід буде відмежуватися і від усієї подальшої нашої історії, в тому числі і від участі Радянської України у великій перемозі над фашистськими загарбниками, у героїчній відбудові зруйнованого народного господарства. А це означає, що нинішня влада в Україні хоче вкрасти в народу його історію, переписавши її на свій розсуд, на свій смак і на свої короткотермінові потреби.

Зрозуміло, що йдеться про чергову пропагандистську кампанію в рамках великої геополітичної гри. Шкода лише, що організатори цієї гри – а це керівництво української держави – не думають про те, наскільки безвідповідальною є спекуляція на трагедії мільйонів людей у час, коли народ, доведений цією владою до цілковитого зубожіння, знову змушений боротися за виживання.

У цьому зв'язку від імені Партії регіонів ще раз заявляю протест проти чергової спроби нинішніх владоможців втягнути суспільство у громадянське протистояння, а Україну – у конфронтацію з Російською Федерацією.

Народ України знає про своє минуле – і героїчне, і трагічне. Хрести на високих могилах при дорозі чи серед степів, зірки на скромних солдатських обелісках – усе це наша історія. Рани потрібно не роз'ятрювати, а заліковувати. І свої, і тих, хто живе поруч з нами. Так повинні робити відповідальні державні мужі, які дбають про майбутнє народу.

***
Коментарі зайві. Sapienti Sat

*Примітка: "ОПГ" - організована політична група

sean

Відповіді

 • 2009.05.27 | Almodovar

  Re: [чергове] Самоупослідження Януковича

  Ось тут він правий на 1000%. Як мовиться, обмовка по Фрейду: "якщо порушувати кримінальні справи проти організаторів Голодомору, до них слід буде долучити все керівництво та партійно-радянський актив тодішньої радянської України. У такому випадку слід буде відмежуватися і від усієї подальшої нашої історії, в тому числі і від участі Радянської України у великій перемозі над фашистськими загарбниками, у героїчній відбудові зруйнованого народного господарства".
  Відмежовуюсь! Закликаю і решту!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.27 | zmej_gorynych

   Re: [чергове] Самоупослідження Януковича

   Almodovar пише:
   > Ось тут він правий на 1000%. Як мовиться, обмовка по Фрейду: "якщо порушувати кримінальні справи проти організаторів Голодомору, до них слід буде долучити все керівництво та партійно-радянський актив тодішньої радянської України. У такому випадку слід буде відмежуватися і від усієї подальшої нашої історії, в тому числі і від участі Радянської України у великій перемозі над фашистськими загарбниками, у героїчній відбудові зруйнованого народного господарства".
   > Відмежовуюсь! Закликаю і решту!

   Гм. Ну, відмежуватись можу лише особисто, бо ні в чому, про що там звіздить видатний син єнакієвської каморри, участі не брав (окрім хіба героїчного виживання в новітній історії). А ось долучити всю ту піздобратію, про яку той гоп пише, до кримінальної справи таки бажав би з великим ентузіазмом!

   Та сука ряба тупо (на інакше не вистачає АйК'ю) спробувала перемішати мухи та котлети.


   - Рабинович, вы наконец-то перестанете избивать свою жену?!
   - У меня же нет жены!
   - Молчать! Отвечайте только "да", или "нет"!
  • 2009.05.27 | GreyWraith

   Так, обмовка знатна...

   Almodovar пише:

   Ось тут він правий на 1000%. Як мовиться, обмовка по Фрейду: "якщо порушувати кримінальні справи проти організаторів Голодомору, до них слід буде долучити все керівництво та партійно-радянський актив тодішньої радянської України.

   Во-во, повністю підтримую. Тим більше, що у інших країнах є прецедент: на Нюрнбергському процесі долучили до кримінальних справ проти організаторів Голокосту все керівництво та партійно-нацистський актив тодішнього Третього Рейху. :)


   У такому випадку слід буде відмежуватися і від усієї подальшої нашої історії, в тому числі і від участі Радянської України у великій перемозі над фашистськими загарбниками, у героїчній відбудові зруйнованого народного господарства".

   Від історії ніхто відмежуватися не зможе, навіть якби й хотів ( он як Янукович - від свого батька, що служив німцям поліцаєм :) ), а от від базованої на перекрученій історії безсовісної пропаганди відмежуватися можна і треба. А то виходить із цією горе-історією взагалі кумедно: якщо вірити депутату Колєсніченку, то його папашА спочатку у 1944 році згорів у танку, а потім, у 1958 році зробив самого майбутнього депутата Колєсніченка (певно, під час анального сексу).

   BTW цікава ситуація виходить: Ющенко постійно наголошує, що ніяких претензій до Росії, російського народу і теперішньої російської влади не висуває і висувати не збирається, а ось такими кумендними заявами той же Янукович стверджує, що таки Росія винна і то дуже винна... :lol:
 • 2009.05.27 | АБВГ

  Питань до януковича нема. Є до тих, хто за нього голосує.

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.27 | DADDY

   До них теж немає питань-хомо сов"єтікус і тим горді

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.30 | Lexa62

    Я б так не сказав.

    Треба все ж таки розрізняти. Бо багато таких людей опинилися в цьому стані якраз завдяки Голодомору. Після нього залишилися такі жахливі спомини з якими просто неможливо було далі жити. І тоді серед тих хто вижив поширився психологічний синдром затемнення істини, або витіснення.
 • 2009.05.27 | Горицвіт

  "Росії як правонаступниці СРСР" - де він це взяв?

  Хіба Україна визнає РФ "правонаступницею СРСР"? Це самопроголошений статус Росії. Україна такий точно правонаступник, як і Росія. То за кого Янукович? Чи цю заяву писали російські політтехнологи, а він навіть не читав?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.27 | Горицвіт

   але парадокс в тому, що коли Україна НЕ правонаступник СРСР

   То для чого журитися про моральні стражданння діячів "УРСР" і про історію "УРСР", про що він журиться в цій же заяві? Якщо правонаступник - Росія, то Україна була окупована і весь "УРСР" нас не стосується. Ця позиція мала право втілитися в 1991 (і мені тоді подобалася), але вибрали-то іншу концепцію.

   Яка жахлива ідентичнісна плутанина в наших (?) "політиків".
  • 2009.05.29 | Alexx

   Re: "Росії як правонаступниці СРСР" - де він це взяв?

   Ясно, що не читав, і не писав, у нього розуму не вистачить, занадто складно написано.
 • 2009.05.27 | Адвокат ...

  Что с Хама вазьмьошь? Он і на моґілу насрьот, і крєст опрокінєт.

  ... хам,-- он с какой єґо букви нє пісать,-- хамом і сдохнєт!
 • 2009.05.27 | Sychovyk

  Re: [чергове] Самоупослідження Януковича

  До Суду мерзоту !
 • 2009.05.27 | Bestt

  Re: быдло и хохлы

  то что Путин - говорит, что Украина это не государство , а Малая Россия - ПР не волнует.

  наверно надеються быть губернаторами.

  зря надеються - пусть почитают биографии : Івана Скоропадського, Брюховецкого, Самойловича и многих других "верноподанных".

  ничего им - кроме Сибири не светит.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.27 | Адвокат ...

   Урків,-- до Сибіряки? На греця??? Їх постріляють відразу

   опісля аншлюсу.
 • 2009.05.28 | Радич

  Re: [чергове] Самоупослідження Януковича

  ЩО ВЕЛЯТЬ. те пан ЯНУКОВИЧ И СКАЖЕ. Скильки можна?!
 • 2009.05.28 | Oza

  Re: [чергове] Самоупослідження Януковича

  "Офіційна Москва і широка громадськість Росії слушно зауважує, що внаслідок тих трагічних подій гинули не лише українці, а й представники багатьох інших національностей. Однак цей очевидний факт мало що значить для осіб, які цинічно використовують трагедію 1932-33 років для того, щоб залишитися при владі."
  Сколько можно твердить об этом? Пусть представители других национальностей тоже поднимут трагедию уничтожения своих, как это сделали украинцы, а не молчат в тряпочку.
  Во второй мировой войне фашисты много народу перебили разных национальностей, но только евреи добились того, что о Холокосте знают все.
  А то, что умирали не одни только украинцы при Голодоморе, то компартию не волновало - лес рубят, щепки летят.
 • 2009.05.29 | alfy

  Re: Януковичу +1

  Молодець Янукович! Оце дійсно мудрий політик, який думає наперед про наслідки тих чи інших дій та думає,як не дивно, про цю державу, на яку більшості представників теперішньої влади, схоче, вже начхати. Абсолютно зрозуміло, що в сучасних умовах усілякі "голодомори", "Степани Бандери", "Полтавські битви" - це чистої води провокації, які в переважній більшості абсолютно не турбують суспільство і не на часі. Хто ж розхитою лодку, коли вона і так ледве пливе?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.29 | GreyWraith

   Яке їхало - таке здибало

   alfy пише:
   > Молодець Янукович! Оце дійсно мудрий політик,
   Певно, у Альфі у голові таргани тієї ж породи, що у Януковича, що породжують такі ж взаємовиключні параграфи.

   >який думає
   Янукович? Думає? :)

   >...наперед про наслідки тих чи інших дій
   Вже років під двадцать чую від русофілів погрози якихось неймовірно жахливих наслідків, а от подробиць ніяких не повідомляють. Цікаво, що вони мають на увазі?

   >Абсолютно зрозуміло,
   Увага: маніпуляція! :)

   >що в сучасних умовах усілякі "голодомори", "Степани Бандери", >"Полтавські битви" - це чистої води провокації, які в переважній >більшості абсолютно не турбують суспільство і не на часі.
   Звернімо увагу на взаємовиключні параграфи: "провокації" - але "абсолютно не турбують суспільство". :) І що "провокації" - не "на часі". (було б цікаво дізнатися у русофільчиків, коли ж, на їхню, думку, той час настане? Врешті-решт, від Полтавської катастрофи 300 років пройшло... ;) Та й винуватці Голодомору вже устигли перебратися у інший світ.)

   >Хто ж розхитою лодку, коли вона і так ледве пливе?
   Припустимо, що український човен пливе справді не настільки добре, як міг би. Але причина - явно надлишок баласту, типу Альфі і Януковича.
   Як показує практика, коли від такого баласту позбавитися, човен себе стане почувати куди краще. Ні, я аж ніяк не маю викидання за борт. Просто пересадити їх на чудо-лайнер "Росія". :)

   P.S. І як це Альфі упустив неймовірну русофобію Януковича? У карній справі нічого про Росію і її відповідальність не згадується, просто планується надати конкретної юридичної оцінки діям певних осіб, кі до керівництва Росії ніякого відношення не мають, та й давно вже повмирали. А Янукович верещить, що у Голодоморі винна виключно Росія, і то вина настільки жахлива, що ніякими покаяннями, змінами режиму і численними загиблими росіянами знята бути не може, і що сучасна Росія - це, по суті, держава-бузувір. Зауважте, його за язика ніхто не тягнув...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua