МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Житомирщина - батьківщина УПА

05/28/2009 | lustration
26 травня у Житомирі в приміщенні обласної наукової бібліотеки відбулася конференція “УПА на Житомирщині”, яку організувала ГО “Люстрація” спільно з Житомирським обласним об`єднанням ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка та Житомирською обласною організацією ВО “Свобода”.
На конференції виступали провідні історики та науковці, автори книг та наукових праць, присвячених українським визвольним змаганням на Поліссі. Загалом присутніми на конференції були близько 200 осіб.
Житомирщину можна назвати справжньою «Колискою УПА». Адже ще восени 1921 року на Житомирщині діяли збройні формування під назвою «Українська повстанська армія». У 1940-х роках за незалежність України боролася «УПА - Поліська Січ» під проводом отамана Тараса Бульби-Боровця, ОУН (Мельника) та ОУН (Бандери), які згодом об`єдналися в одну потугу - Українську Повстанську Армію.

Учасником тих подій був видатний житомирянин, публіцист і теоретик українського націоналізму, полковник Армії УНР Микола Сціборський, який разом з Омеляном Сеником, трагічно загинули у серпні 1941 р. та поховані у Житомирі.
Основними питаннями на конференції були: «День Героїв в українській історії», «Бої УПА проти німців, Житомирщина, 1942-1943 рр.», «Рух опору отамана Тараса Бульби-Боровця», «Політичні репресії проти українців 1937-1941», «Підпілля ОУН на Житомирщині» і т. д.
З доповіддю про святкування Дня Героїв в українській історії виступив голова ГО “Люстрація” Олег Осуховський: “Свято Героїв - це день пам’яті усіх українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну. Українські герої поставили свободу рідного народу понад свої особисті інтереси і присвятили власне життя служінню українській нації”.
Учасники конференції прийняли рішення звернутися до Президента України, Прем`єр-міністра України, голови Верховної ради з проханням ініціювати з їхньої сторони розроблення та внесення проекту України щодо визнання вояків УПА учасниками національно-визвольного руху з відповідним правовим статусом та щодо визнання Дня Героїв (третя декада травня) національним святом, яке має святкуватися на державному рівні.

Організатори конференції пообіцяли видати книгу матеріалів конференції, яку будуть розповсюджувати в освітньо-навчальних закаладах та серед тих, хто цікавиться історією визвольних змагань українського народу.

Прес-служба ГО “Люстрація”
www.lustration.org.ua

Відповіді

  • 2009.05.28 | zmej_gorynych

    Погано знаєте історію УПА

    Або просто підміняєте поняття.
    Або, скажімо так, Ви дуже неоднозначно висловились.
    Це приблизно все одно, щоби я сказав, що Земля має форму геометричної фігури, да.

    "Сократ мені друг, проте істина дорожче" /(С)/, ага?

    Волинь є батьківщиною УПА.
    Народ про це пісні складав:

    "Ой там далеко на Волині
    Створилась Армія УПА,
    Щоби воскресла Україна,
    І засіяла свобода!"


    (відредаговано)

    А справжньою альма-матер українськї партизанки в новітній історії вважається місцевість біля Чигирина під назвою Холодний Яр.
    Вони володіли настільки великимзначущим досвідом, що і Че Гевара, і IRA, і багато хто перейняв їх досвід.

    lustration пише:
    > 26 травня у Житомирі в приміщенні обласної наукової бібліотеки відбулася конференція “УПА на Житомирщині”, яку організувала ГО “Люстрація” спільно з Житомирським обласним об`єднанням ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка та Житомирською обласною організацією ВО “Свобода”.
    > На конференції виступали провідні історики та науковці, автори книг та наукових праць, присвячених українським визвольним змаганням на Поліссі. Загалом присутніми на конференції були близько 200 осіб.
    > Житомирщину можна назвати справжньою «Колискою УПА». Адже ще восени 1921 року на Житомирщині діяли збройні формування під назвою «Українська повстанська армія». У 1940-х роках за незалежність України боролася «УПА - Поліська Січ» під проводом отамана Тараса Бульби-Боровця, ОУН (Мельника) та ОУН (Бандери), які згодом об`єдналися в одну потугу - Українську Повстанську Армію.
    >
    > Учасником тих подій був видатний житомирянин, публіцист і теоретик українського націоналізму, полковник Армії УНР Микола Сціборський, який разом з Омеляном Сеником, трагічно загинули у серпні 1941 р. та поховані у Житомирі.
    > Основними питаннями на конференції були: «День Героїв в українській історії», «Бої УПА проти німців, Житомирщина, 1942-1943 рр.», «Рух опору отамана Тараса Бульби-Боровця», «Політичні репресії проти українців 1937-1941», «Підпілля ОУН на Житомирщині» і т. д.
    > З доповіддю про святкування Дня Героїв в українській історії виступив голова ГО “Люстрація” Олег Осуховський: “Свято Героїв - це день пам’яті усіх українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну. Українські герої поставили свободу рідного народу понад свої особисті інтереси і присвятили власне життя служінню українській нації”.
    > Учасники конференції прийняли рішення звернутися до Президента України, Прем`єр-міністра України, голови Верховної ради з проханням ініціювати з їхньої сторони розроблення та внесення проекту України щодо визнання вояків УПА учасниками національно-визвольного руху з відповідним правовим статусом та щодо визнання Дня Героїв (третя декада травня) національним святом, яке має святкуватися на державному рівні.
    >
    > Організатори конференції пообіцяли видати книгу матеріалів конференції, яку будуть розповсюджувати в освітньо-навчальних закаладах та серед тих, хто цікавиться історією визвольних змагань українського народу.
    >
    > Прес-служба ГО “Люстрація”
    > www.lustration.org.ua


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".