МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Росія не може заборонити контакти України з НАТО

05/30/2009 | keymaster
Перший віце-президент Центру моделювання стратегічного розвитку Григорій Трофимчук вважає необґрунтованими зусилля Росії, направлені на недопущення України і Грузії в НАТО, оскільки Москва сама співпрацює з альянсом.

"Росія не може заборонити контакти України з НАТО з тієї причини, що вона сама бере участь у партнерських програмах із тим же самим блоком. Якщо Москва візьметься кваліфікувати дії блоку чіткіше, тоді, за логікою речей, вона зможе пред'являти виразні претензії і до своїх найближчих сусідів. Якщо ж такої визначеності немає, то будь-які зусилля щодо недопущення до вступу в НАТО Києва або Тбілісі до бажаного результату не приведуть", - сказав Трофимчук.

На його думку, така ж аналогія спостерігається зі встановленням в Україні пам'ятників Степану Бандері та Івану Мазепі.

"Якщо сама Росія завозить на свою територію кістки Денікіна і перейменовує вулиці Леніна в бульвари Колчака, то наші сусіди реабілітовують взагалі все, що можна", - сказав експерт.

Водночас він припускає, що у разі вступу України в НАТО "українська молодь буде кинута на найважчі бойові ділянки".

Окрім цього, Трофимчук вважає, що для України немає варіантів для розвитку, окрім інтеграції в ЄС.

"Сьогодні Росія вже не може утримувати свої братські території, тому третього варіанту не дано. СРСР таку можливість мав. Будь-яка велика країна по факту утримує, "тупо" годує партнерські одиниці - це хомут держави. Наприклад, Америка так само змушена надавати гроші тому, кому вважає потрібним. Але їй трохи легше, вона ці ж гроші сьогодні і друкує", - відзначив він.

Відзначимо, що США також вважають, що Росія не має права вирішувати питання вступу України в НАТО. "Це рішення, яке приймають для себе українці. Ніхто не бажає їх туди втягнути, як це стверджують", - зазначив посол США в Україні Вільям Тейлор. "Росія тут не вирішує. Звичайно, ми за те, щоб у України були хороші відносини з Росією. Навіть тоді, коли вона стане членом Альянсу. Але остаточне рішення за Україною. Тут у Росії немає права голосу вирішувати "так чи ні", - вважає посол.

newsru.ua


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua