МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

І Мірошниченко іноді розумне каже (/)

05/31/2009 | Sean
Депутат від Партії регіонів Юрій Мірошниченко виступає за всенародні вибори президента.

Про це він сказав в інтерв’ю Радіо Свобода, торкаючись питання можливого обрання президента в стінах парламенту.

"Ніхто, ніколи, ні за яких обставин не має права забрати у народу можливість обирати собі владу, адже в цьому є зміст демократії та зміст виборів президента. І саме народ повинен його обирати", - зазначив депутат.

"Тим більше, що всі опитування свідчать про те, що люди не готові делегувати це право парламентаріям. При тому рівні довіри до парламенту, який ми сьогодні маємо, я вважаю, що нечесно навіть ставити так питання", - заявив він.

Водночас Мірошниченко зазначив, що "Партія регіонів дійсно є прихильником парламентської республіки, більшість членів партії регіонів наполягають на цьому".

"Але ця модель передбачає в багатьох випадках обрання президента парламентом зі звуженням його мандату, тому що ключова теза – чим більша легітимність, тим ширший мандат. Легітимність визначається ступінню участі громадян в призначенні тієї чи іншої політичної особи", - вважає він.

"Якщо громадяни обирають президента (тобто найвищий ступінь легітимності), той мандат у нього має бути максимально широкий...Це все правильно! Але в умовах, коли суспільство довіряє парламенту, коли ця модель є прийнятною і підтримуваною більшістю. А бажано, щоб був консенсус з приводу організації влади", – заявив Мірошниченко.

Відповідаючи на запитання про діяльність київської влади, депутат заявив: "Я є членом тимчасової слідчої комісії парламенту, яка досліджує діяльність київської влади".

"Оптимізму в мене немає, тому що київська влада – популістська, нагадує чимось нашу виконавчу владу, вона намагається сподобатись якомусь одному прошарку населення, ігноруючи при цьому інтереси всіх інших. Ця влада має робити висновки і рости. Команда, яка працює, мала б бути не такою цинічною", - зазначив він.

"Дії мера Києва ніколи не були неадекватні. Вони були цинічні, прораховані та концентрували всі можливі ресурси", – заявив депутат.

"Якщо корупція у нас поширювалася горизонтально, то тепер – вертикально (всі грошові потоки рухаються наверх). Я не стверджую, що гроші в кишені мера чи його оточення, але побори існують", – сказав Мірошниченко.

Відповіді

 • 2009.05.31 | papaya

  Re: І Мірошниченко іноді розумне каже (/)

  Он о многом трезво рассуждает, но над ним висит партийный дамоклов меч
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.31 | Чучхе

   Угу. ГОворити розумно у нас всі можуть, а РОБИТИ розумно - ні

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.05.31 | Адвокат ...

    Пруцяки не можуть за визначенням.

  • 2009.05.31 | Адвокат ...

   Правда Ваша, кулєґо!

   Як го почитаєш,-- та блін, розумний хлоп, а як побачиш,-- то усьо стайоть ясно... :(
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.01 | Odesa

    Як на мене, то пацан просто готує собі особисто

    "запасний вихід" з ПР на випадок кризового розвитку подій. Таке собі "демкрило" удаване намалював, щоб ошляхетнити можливу за певних форс-мажорних обставин "втечу з корабля, що тоне". І - правильно було сказано вище - наразі це тільки СЛОВА...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua