МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Карпачова проти охорони пам’яток історії та культури у Львові

06/03/2009 | zaxid.net
29 травня на засіданні депутатської комісії з питань комунального майна та приватизації Львівської облради прийнято рішення відібрати приміщення Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури за адресою вул. Коперніка 40а і передати його державній структурі (представництву уповноваженого з прав людини). Про це 3 червня на прес-конференції повідомив голова ради Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Андрій Салюк.

"Це приміщення Товариство займає з початку 70-х років минулого століття після того, як відреставрувало будівлю. Товариство мало різні періоди: і підняття і занепад. За останні два місяці, після оновлення керівництва, члени Товариства за свій кошт зробили ремонт частини приміщення, провели міжнародну конференцію по реставрації каменю, ведуть перемовини з організаціями Німеччини, Литви, Естонії, Польщі про співпрацю і партнерство у залученні досвіду реставрації для збереження пам’яток Львівщини. Так виходить, що в той момент, коли Товариство відновило свою активну діяльність, завершило ремонт найбільш проблемної частини приміщення, депутати облради, навіть не повідомивши Товариство, прийняли рішення забрати приміщення у його законного користувача. До речі, це єдине приміщення, яке орендує пам’яткоохоронна організація Львівщини. Ми планували, що у цьому приміщенні знайдуть прихисток Товариства, які займаються охороною пам’яток історії, архітектури. Ми планували перетворити цей палац на Центр збереження культурної спадщини", - заявив Андрій Салюк.

За словами Почесного президента ЛОО Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, письменник Романа Лубківського, зараз Львів насичується елементами, які йому невластиві, Товариство займає активну позицію проти, зокрема, будівництва гаражів на перехресті вулиць Словацького та Коперніка. "Якщо привести до порядку, облаштувати добре колишню тюрму на Лонцького, то там можна було б зробити місце для уповноваженого з прав людини. Це було б дуже символічно", - зазначив письменник.

За словами Андрія Салюка, депутати пропонували залишити у приміщенні для Товариства одну кімнатку, однак з тим, що має робити Товариство, звісно однієї кімнатки замало.

zaxid.net

Відповіді

  • 2009.06.03 | Відкрита Полтава

    Re: а вона знає, що воно таке?

  • 2009.06.04 | Користь

    Re: Карпачова проти охорони пам’яток історії та культури у Львові

    Андрій Салюк як і його екс- дипломатичний представник - Роман Лубківський - справжні брехуни. які свої корисливі наміри ховають з стіною відродженя памяток історії та культури. Власне наступним обєктом реставрації та "захоронення" чужих грошей може стати і тюрма на Лонцького


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua