МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Цікавий збіг із потугами ПРУ та БЮТ (л)

06/03/2009 | GreyWraith
http://www.unian.net/ukr/news/news-318844.html


Михайло Гончар, директор енергетичних програм Центру «Номос»: Газпром волає і метушиться.

Михайло ГончарГазпром метушиться, волає і вустами і свого топ-менеджемента і російського керівництва вимагає від України оплати. Давайте розберемося, в чому справа. У Газпрому фінансова ситуація ахова. Їм не вистачає оборотних коштів. Минулого тижня російський монополіст обдер Мостенерго, де він є акціонером, узявши у борг 13,4 мільярда рублів. А якщо компанія починає обдирати фірми, в яких вона є акціонером, це індикатор того, що вона, м`яко кажучи, нестабільна.

Невже це справді у них зашморг на шиї? (зараз, звісно, прибіжать русофіли і будуть кричати, що не дочекаєтеся. :) Я сам не думав, що дочекаюся, але слова пана Гончара лише підтверджують нав'язливу і дещо істеричну наполегливість російського керівництва з приводу газових справ). І якщо ще декілька місяців у такому стані потримати, то до "Газпромом" прийде остаточний полярний лис?

Тому не дивно, що Москва могла наказати ПРУ і БЮТ метушитися із широкою коаліцією саме зараз: коли ця кодла, дорвавшись до повної влади, відсуне Ющенка, то може запросто згодувати "Газпрому" "Нафтогаз" і тим самим врятувати від краху. І в такому випадку вони пертимуть напролом, бо тут уже не до виборчих перспектив БЮТ; а якщо через протидію Ющенка зірветься "план А", то можуть задіяти і "план Б".

А з іншого боку - коли Захід всерйоз взявся цей самий "Газпром" зливати, то він запросто зможе видати Ющенку карт-бланш на будь-які дії проти заколотників.

P.S. Цікаве доповнення:
http://www.rosbalt.ru/print/644810.html
І це - той самий всемогутній "Газпром", шанувальники якого на українських форумах не так давно через губу відпускали "Нема Україні чим платити - хай не купує газ" і щось про збанкрутілу державу, яка нездатна забезпечити транзит, за що буде скоро анально покарана Європою. :lol:

Це ж пісня:

«Поэтому, если сегодня Европа газ не берет, мы сказали: уважаемые коллеги, сегодня некуда ваш газ с вашей ценой реализовывать. Или мы пересматриваем цену, или объемы», — резюмировал Голубев.

А це з того часу, як "Газпром" підписав із Туркменістаном угоду про купівлю їхнього газу на скільки там років наперед, - вибачте, проблеми не Туркменістану, а "Газпрому". :) Угоди треба виконувати, а коли не получається, - платити неустойку продавцям за збитки. Можна активами. А нема чим платити - оголошуй себе банкрутом.


По его мнению, у России сейчас более сильная переговорная позиция, так как альтернативных экспортных маршрутов у Туркмении пока нет.

У-у-у, і хто там верещав про підлих транзитерів, що викручують руки нещасним беззахисним поставщикам? :lol: Уявляю, що почнеться, коли "Газпром" почне за цією порадою крутити руки туркменам? Туркмени пару днів тому вже підписали перші контракти на газ, що має йти по "Набукко", і не з ким-небудь, а з німцями. І не здивуюся, що таких потуг "Газпрома" тільки і чекають разом із європейцями, щоб весело погуляти в судах...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua