МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ХУНТІ - НІ! Ющенко застерігає від небезпечних кроків

06/04/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Принципово важливі рішення, такі як скасування всенародних виборів Президента або продовження повноважень місцевих органів влади чи діючого парламенту, має приймати виключно народ, який згідно з Конституцією є єдиним джерелом влади у нашій державі.

На цьому наголосив Президент України Віктор Ющенко під час прес-конференції у Луганську.

«Коли ми говоримо про державний устрій, організацію системи влади – це виключна компетенція виборців, тому я закликаю просто не мовчати», – сказав Віктор Ющенко.

Глава держави закликав українське суспільство зайняти активну громадянську позицію у цій ситуації, оскільки те, що пропонується сьогодні як консолідація ПР та БЮТ, насправді є «новою і небажаною загрозою конституційному ладу країни». «Іншого мотиву цей альянс не має», – переконаний Президент. У цьому контексті він висловився про те, що йдеться про загрозу не лише для держави, а й для кожного громадянина, його права на вільне та демократичне життя.

Президент переконаний, що наміри двох політичних сил внести концептуальні зміни до Конституції без врахування думки виборців є неприпустимими.

Безумовно, зазначив Віктор Ющенко, праві ті, хто називає можливий альянс Партії регіонів та БЮТ неприроднім через те, що БЮТ тривалий час вів себе як демократична сила. Тепер у цьому виникають великі сумніви, підкреслив Президент.

«На мій погляд, ми не маємо справи з ідеологічними силами. Ми маємо справу з силами, які готові за те, що належить до приватних чи корпоративних інтересів, все решту продати», – сказав Віктор Ющенко.

«Ви не будете свідками дискусії, який Україні мати пріоритет – ви будете свідками того, як за кулісами домовляються про те, як треба інвентаризувати українську Конституцію, щоб вийти на гарантії Тимошенко до Януковича, що він є вічним Президентом, а від Януковича – через програму розвитку уряду (яка буде розглядатися у четвер) отримати спочатку мораторій на відсторонення уряду від влади, принаймні на один рік. А потім розбудовувати ініціативи по зміні Конституції, повноважень депутатів різних рівнів», – сказав Президент.

На переконання Глави держави, йдеться фактично про «конституційний переворот, який не має нічого спільного з національним інтересом та законністю».

Говорячи про бажання вказаних політичних сил продовжити повноваження місцевих органів влади та парламенту, прийняти рішення щодо виборів Президента у Верховній Раді, Глава держави сказав: «Це – політичний хабар на всіх рівнях для того, щоб сформувати альянс для одного злочинного проекту, переглянути українську Конституцію».

Безперечно, відзначив Віктор Ющенко, у парламенті може існувати коаліція між ПР та БЮТ, але є неприпустимими спекуляції виборчим мандатом для того, щоб відсторонити громадськість від прийняття рішень з даного питання. фактично, переконаний Президент, йдеться про повторення варіанту внесення змін до Конституції, яке мало місце 2004 року.

«Я переконаний, це призведе до серйозних соціальних потрясінь і протистоянь», – спрогнозував Президент.

«У мене немає сумніву, що разом з нацією я не допущу виборів Президента у парламенті, тому що це кінець національного суверенітету, це кінець українській демократії», – наголосив Віктор Ющенко, додавши, що для цього необхідна колосальна консолідована робота усього суспільства.

Глава держави вважає, що сьогодні розгорнуто основи розбудови України з демократичного ладу у режим тоталітарних устремлінь, що є злочином.

Президент запевнив, що робитиме все від нього залежне для вирішення цієї ситуації. «Вам не буде соромно за дії Президента у цій ситуації. Я вимагатиму і від політичних лідерів, і від політичних партій, які стоять за цими авантюрами, кроків, що відповідають закону і чинній Конституції. Іншого сценарію я як Глава держави не допущу», – сказав Віктор Ющенко.

Він висловив сподівання, що ці його застереження будуть враховані, зокрема Партією регіонів, яка має найбільшу підтримку у суспільстві.

«Я думаю, ця партія повинна нести відповідальність за стабільність, легітимний розвиток подій, а не йти у фарватері будь-яких авантюр, привезених з Москви чи розроблених Медведчуком. Будь-які інші ініціативи, окрім тих, що виходять з правових норм, я переконаний, не повинні прийматися», – сказав Президент.

«Давайте не будемо забувати, що ми суверенна держава, і питання, які стосуються організації роботи парламенту, формування більшості та меншості, відносин між ними – це внутрішні питання цієї країни. Давайте навчимося без порад приймати рішення і виходити з цієї ситуації», – сказав Віктор Ющенко.

http://www.president.gov.ua/news/14020.html

sean

Відповіді

 • 2009.06.04 | Tamerlan

  Гарно і правильно сказав. Якщо ще й зробить -

  вкотре переконаюсь що віддав свій голос за нього не дарма.
  І віддам знову.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.04 | Sean

   якщо сьогодні його представник прийде на суд

   "регламентний" і визнає позова - я б сказав, що це - моцно.

   Це так, зокрема
 • 2009.06.04 | Радич

  Re: ХУНТІ - НІ! Ющенко застерігає від небезпечних кроків

  РОЗУМНО. А ще важливо читко формулювати и переконувати. Фактури ж, досить, щоб розумила и бабуся и молода людина. Приклад сусидив показуе, хто в доми господарюе и як.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua