МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Суддя Келеберда захистив ВРУ від громадян

06/05/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Вчора суддя Окружного адміністративного суду м.Києва В.Келеберда врешті, після кількох перенесень, швидко розправився з позовом чотирьох громадян до ВРУ, спікера та Президента.

Як раніше повідомляв "Майдан", Віктор Гарбар, Володимир Мартинюк, Михайло Свистович та Олександр Северин вимагали визнання протиправною бездіяльности відповдачів щодо неприйняття, як того вимагає Конституція та кілька рішень Конституційного Суду України, регламенту Верховної Ради України у формі закону (а не підзаконної папірчини, як це є зараз).

Вчора пан Келеберда оперативно:

а) розпорошив справу по трьох різних адміністративних судах за місцями проживання позивачів (попри те, що у позові йшлося про порушення не індивідуальних конкретних прав позивачів, а про "кумулятивне" порушення),

б) розділив вимоги до окремих відповідачів,

в) за клопотанням ВРУ закрив провадження у "залишеній собі" справі за вимогами позивача-киянина до ВРУ у зв'язку з тим, що, мовляв, справу не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства (при цьому у якому порядку належить розглядати справу, якщо ст.55 Конституції гарантує можливість оскарження всіх рішень, дій, бездіяльности влади, а іншого порядку жодним законом не встановлено, суддя не повідомив).

Повний текст судового рішення - незабаром (після його отримання) на "Майдані", але вже зараз можна констатувати, що воно є знаковим:

1. Суд офіційно підтвердив "генеральну лінію" ВРУ - "колективного узурпатора" - громадяни не мають до неї стосунку і можливостей впливу.

2. Суд офіційно заперечив гарантоване ст.55 Конституції право, констатувавши таким своїм рішенням, що держава не забезпечила можливість його практичної реалізації.

Безперечно, надалі буде оскарження, будуть суди в крайових адміністративних судах за вимогами інших позивачів. Але крім того, буде новий позов, поява якого стане несподіванкою для декого, а також дещо іще, що має стати ще більшою несподіванкою. Тобто - буде весело.

Якщо влада вважає за можливе поводитися так, як вона поводиться, то ми також залишаємо за собою право на певний драйв. Інші любителі громадянського драйву у стосунках з несумлінною, свавільною і безвідповідальною владою матимуть можливість приєднатися.


p.s. Нас вже не дивує, що на жодному з засіданні не матеріалізувалися представники відповідача - Президента. Ну не хоче СП розтринькувати дорогоцінний час на захист інтересів патрона, дарма, що напевно визнання протиправною бездіяльности ВРУ йому не було б, м'яко кажучи, шкідливим. Ну то на "ні" і суду нема.

За темою:
"Конституційний лад повалено. Відновимо його!"
http://maidanua.org/static/mai/1233751576.html


Олександр Северин

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua