МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вшанування 300-річчя Полтавської трагедії = план заходів (л)

06/05/2009 | Bestt
http://uapc.org.ua/ua/news/?newsId=314

4-8 червня 2009 р., відповідно до ухвали XIХ єпархіяльного собору Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви наша єпархія відзначатиме 300-річчя Полтавської битви 26 червня (8 липня) 1709 р. Поразка, що її зазнали в Полтавській битві українські війська на чолі з гетьманом Іваном Мазепою та союзна їм шведська армія, обернулася катастрофою для всієї Європи, наслідки якої давалися взнаки протягом сторіч. Неспроможність українських еліт згуртуватися довкола особи гетьмана та спільно протистояти небезпеці московської аґресії спричинила поразку в боротьбі Івана Мазепи за здобуття державних прав, а згодом – втрату автономії, перетворення Гетьманщини на частину Російської імперії, не зупинені й досі процеси винародовлення українців. Це мало згубний вплив на розвиток Київської митрополії та стан народної релігійности.

З нагоди цих сумних роковин у парафіях Харківсько-Полтавської єпархії пройдуть молитовні й суспільно-церковні заходи для вшанування учасників Полтавської битви, які боролися за волю України. Центральною подією ювілейних заходів стане соборне заупокійне богослужіння в Полтаві у суботу, 4 липня 2009 р.

1. Свято-Юріївська парафія м. Полтави (вул.. Зіньківська 16) у суботу, 4 липня 2009 р., на 10.00 відправа Архиєрейської Святої Літургії. Після Служби Божої пройде хресний хід на поле Полтавської битви й буде відправлено панахиду за загиблими воїнами.

2. В парафіяльних громадах 5-7 липня 2009 р. відправити панахиди за гетьманом Іваном Мазепою та всіма учасниками визвольної боротьби 1708-1709 рр.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua