МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

«Українські заробітчани» на Бі-Бі-Сі (/)

06/06/2009 | Angry Orange
Щось BBC Ukrainian досить-таки часто про українських заробітчан пише останнім часом. Мабуть, безнадійні справи в Україні і наближення всеохоплючого п-ц-а породжує цілком природні настрої «зробити ноги» у досить-таки великої частини українців. І BBC ці настрої, напевно, відчуває.

Ось тут цілий кластер «Українські заробітчани» -
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/cluster/2009/06/090602_zarobitchany_cluster_oh.shtml

Недавно розповідали про Португалію: ''Португалія - це Україна мрій!'' -
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/entertainment/story/2009/06/090604_zarobitchany_portugal_oh.shtml

Ну, розписали, прямо як дійсно "Dream Country"... Чого ж тоді у кожному більш-менш великому канадському місті цілі португальські квартали повиростали (хочу відмітити, що морепродукти в іхних магазинах різноманитні і досить-такі добрі й недорогі). Ох, дуурить Бі-Бі-Ся людей, дуурить! Чи може, дійсно в Україні таке пекло, що людям і португальска платня великою здається?

Ось деякі цитати:

«...Валентина із Хмельницька повертається з відпустки. В Португалії живе вісім років. Каже, що не шкодує, що виїхала, але дітей туди не кличе, бо важка робота. В Україні Валя була головним бухгалтером, а в Португалії збирає малину. Її товаришка Наталя разом з чоловіком працюють на кам’яноломні. Зарплата невелика, але вони знімають окремий будинок, кілька разів на рік їздять відпочивати на океан і своїм життям задоволені. Жінки розповідають, що вже почуваються європейцями і ніяковіють від українських реалій...»

«...Тримає українців у Португалії не тільки гарний та стабільний заробіток, а й ставлення до них самих португальців. “Хоч ми з-за границі, хоч ми імігранти, до нас дома так не відносяться як до нас відносяться тут”, - хвалиться Стефанія. “Жиєш, працюєш, і тебе поважають. А в нас ... Я їхав перший раз додому, то до мене в Києві на вокзалі пристала міліція. Перерили всі сумки, 175 євро забрали, половину того, що я віз. Ось вам наша міліція! А тут я стільки роблю, до мене ще жоден міліціонер не підійшов, не спитав, де твої документи чи шо. Нема в нас добра! Нема чого вертатися! Тому і люди добре роблять, що роз’їхалися по світі. Хоч дітям поможуть», - каже чоловік, який їде в Україну на весілля свого сина...»

«...Віталій Шевчук втік до Португалії від успіху та багатства. В Україні він займався політикою і був власником швейної фабрики. Тут працює охоронцем на заводі. Каже, що щасливий. Біля хати має грядку: тут і редька, і цибуля, картопля, яка родить тричі на рік, єдине, що не росте – це кріп. Під вікнами – помаранчеве дерево. Господар припрошує збирати апельсини, щоб не гнили. “Я тут вільний. Тут всі посміхаються. Навіть коти тут добріші, собаки не кусаються”, - жартує Віталій. – Не думаю, що ми зіпсували ложкою дьогтю цю гарну країну – вписуємося, асимілюємося. Людина, яка вже тут пожила, їй важко переінакшуватися. Мене обурює, коли дивлюся наше телебачення: чомусь більшість депутатів кажуть, що ми тут в батраках, мало не унітази миємо. Люди добрі, та ви приїдьте подивіться!”...»

Ну, там далі порозписано, аж слина тече. Хоча там же вказується, що португальці:
«...самі їздять по світу на заробітки. Зараз, наприклад, їх тільки в Анголі три мільйони: країна відбудовується і зарплати там кращі ніж вдома...»

Щось не віриться, що в Анголі платня для будівників-работяг (не для інженерів) вище, ніж у Португалії...Хоча вищою, ніж в Україні, може бути запросто.

Для тих, кому ця тема цікава, привожу наступні лінкі з BBC Ukrainian:

«Заробітчанство українців в Італії на жіночих плечах» -
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/entertainment/story/2009/06/090602_zarobitchany_italy_oh.shtml

«Українські заробітчани в країні кориди» -
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/indepth/story/2009/04/090421_madrid_migrants_im.shtml

«Трудова еміграція з України до Чехії сягнула 100 тис.» -
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/entertainment/story/2009/06/090602_zarobitchany_praha_oh.shtml

Зверніть увагу на чеські перспективи. Особливо стосується залізничників:
«...Однак, в часи господарської кризи є позитивні новини. Ось, скажімо, Чеська залізниця заявила, що їй потрібні сотні машиністів тепловозів з України. «Готуємось шукати людей в Україні, де достатня кількість якісних залізничних шкіл», заявив заступник директора Чеської залізниці Мілан Руттнер. За його словами, випускникам українських училищ, які захочуть в Чехії працювати, відкривається перспектива переїхати і осісти в Чехії на завжди, навіть з сім’єю. Річ у тім, що протягом наступних десяти років аж половина з 4000 чеських машиністів вийде на пенсію, а чеські училища не в змозі виховати таку кількість їх наступників. А зарплата? Спочатку 740 євро брутто, а через кілька років 1100 євро на місяць.»

Найбільше трудових емігрантів з України, все-таки in Russia –
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/entertainment/story/2009/06/090603_zarobitchany_russia_oh.shtml

Але, хто буде читати, зверніть увагу на зовсім інший тон коментів заробітчан в Росії у порівнянні з Європою:
«...Ті люди, з якими я говорила, кажуть, що обов’язково повернуться в Україну, бо життя в Росії, а особливо в Москві важке. “В Москві? Ніколи в житті”, - каже Ігор на моє питання, чи хотів би він тут лишитися. – Оце мені навіть тут любий котедж дають безплатно – оце бери і живи – і я не схочу”... »

Хто хоче подискутувати чи висловить щось з приводу, на сайті Бі-Бі-Сі є форум -
http://newsforums.bbc.co.uk/ws/uk/thread.jspa?forumID=9052

Але майте на увазі, що форум пре-модерований і цензура на Бі-Бі-Сі в найкращих традиціях лівої політкорекності.

Ну, і попередження бути обережним з еміграцією, особливо жінкам. Скількі разів казали, а воно все продовжується :O
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/entertainment/story/2009/06/090602_israel_slavetrade_oh.shtml

Відповіді

  • 2009.06.06 | Пан Коцький

    Портуґальські квартали

    Angry Orange пише:
    > [....] Ну, розписали, прямо як дійсно "Dream Country"... Чого ж тоді у кожному більш-менш великому канадському місті цілі португальські квартали повиростали (хочу відмітити, що морепродукти в іхних магазинах різноманитні і досить-такі добрі й недорогі). Ох, дуурить Бі-Бі-Ся людей, дуурить! Чи може, дійсно в Україні таке пекло, що людям і португальска платня великою здається? [...]
    А поцікавтесь у них, коли вони приїхали і конкретно звідкіль (чи не з Азорських островів часом, себто з найбіднішої частини Портуґалії). Та й власне сама Портуґалія не так давно була однію з найбідніших західно-европейських країн...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.06 | Сергій Вакуленко

      А яке там молоко, на тих Азорах!..

      Пан Коцький пише:
      > Angry Orange пише:

      > А поцікавтесь у них, коли вони приїхали і конкретно звідкіль (чи не з Азорських островів часом, себто з найбіднішої частини Портуґалії).
  • 2009.06.06 | Сергій Вакуленко

    Не все грішми вимірюється

    Angry Orange пише:

    > Недавно розповідали про Португалію: ''Португалія - це Україна мрій!'' -
    > http://www.bbc.co.uk/ukrainian/entertainment/story/2009/06/090604_zarobitchany_portugal_oh.shtml
    >
    > Ну, розписали, прямо як дійсно "Dream Country"... Чого ж тоді у кожному більш-менш великому канадському місті цілі португальські квартали повиростали (хочу відмітити, що морепродукти в іхних магазинах різноманитні і досить-такі добрі й недорогі). Ох, дуурить Бі-Бі-Ся людей, дуурить! Чи може, дійсно в Україні таке пекло, що людям і португальска платня великою здається?

    Я жив у Портуґалії три роки й можу підтвердити: майже все — правда.


    > Ну, там далі порозписано, аж слина тече. Хоча там же вказується, що португальці:
    > «...самі їздять по світу на заробітки. Зараз, наприклад, їх тільки в Анголі три мільйони: країна відбудовується і зарплати там кращі ніж вдома...»
    >
    > Щось не віриться, що в Анголі платня для будівників-работяг (не для інженерів) вище, ніж у Португалії...Хоча вищою, ніж в Україні, може бути запросто.

    Мене цей момент теж неабияк здивував. По-перше, 3 млн. — це 30% населення Портуґалії. По-друге, поки я там був 2003–2006 рр., про таке й чувати не було. Повертатися тоді потроху почали самі анґольці. Гадаю, може йтися про анґольців з портуґальськими паспортами, хоча навіть у такому разі цифра мені здається фантастичною.

    Платня в Портуґалії справді невисока, тому до останнього часу (принвймні до кризи) самі портуґальці масово виїздили до Великої Британії заробляти британську пенсію (вона набагато більша за портуґальську). Однак у цій справі є й другий бік: а що ти можеш мати за ті гроші? У Портуґалії ще й дотепер немає відчуття життєвих перегонів. Людина може жити у своє задоволення. Якість послуг і товарів дуже висока, ціна відносно низька, загальна атмосфера напрочуд доброзичлива.

    Що ж до портуґальських заробітчан, то більшість із них — то спадок старих часів. До революції 1974 р. життя в Портуґалії для простого люду було, мабуть, гірше, ніж у совку. Відтоді побудовано суспільство, яке справді може здаватися раєм. (Це до питання про зітхання однієї жіночки: "Дай нам Боже через 100 років так жити...").

    Останні десять-п'ятнадцять років Портуґалія має позитивне міґраційне сальдо. (Не знаю, як на це вплинула криза). Українців справді було до 100 тис., а тепер поменшало, однак більшість із них поїхали до инших західних країн, де більше платять.

    Та особисто я, якби вибирав, де хочу жити (крім України), поставив би Портуґалію на перше місце. Досвід тривалого "практичного" (не туристичного) життя маю з Австрії, Польщі, Франції, Німеччини.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".