МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нафтогаз розрахувався. Газпром промовчав, що зводив наклеп

06/08/2009 | newsru.ua
ВАТ "Газпром" сьогодні підтвердив, що НАК "Нафтогаз України" розрахувався за постачання російського газу в травні в повному обсязі.

"Нафтогаз" у повному обсязі сплатив травневі постачання газу", - повідомили в управлінні інформації "Газпрому", передає УНІАН.

Як повідомлялося, з кінця травня влада Росії і керівники "Газпрому" не раз висловлювали сумнів у здатності України вчасно заплатити за спожитий газ.

Тим часом Президент України Віктор Ющенко 5 червня заявив, що для розрахунків за травневі постачання "Ощадбанк" виділив "Нафтогазу" 3,8 млрд грн (близько 500 млн дол) за рахунок рефінансування Нацбанку.

Того ж дня НАК "Нафтогаз України" переказав "Газпрому" гроші за спожитий у травні російський газ.

При цьому глава держави відзначив, що внутрішні неплатежі НАК "Нафтогаз України" з початку року становлять 7 млрд грн.

"Жодної реструктуризації, яку в бюджеті "Нафтогазу" на 2009 рік передбачено, шляхом перегляду відносин з держбюджетом не зроблено – жодної копійки. Більше того, НАК "Нафтогаз" з початку року заплатив 17 млрд грн податку до бюджету. Іншими словами, сьогодні провідна нафтова компанія України розтягнута, як Ісус Христос на хресті", - сказав Ющенко.

Нагадаємо, 3 червня прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що у разі порушення контракту з боку України, "Газпром" має право перервати постачання газу. І зазначив, що у такому разі можлива зупинка транзиту до Європи. Путін закликав європейських колег до спільних дій для того, щоб не допустити зупинки транзиту газу до Європи.

"Я в розмові з нашими європейськими партнерами звернув увагу на цю проблему і просив не залишати нас наодинці з цими питаннями. Ми заздалегідь попереджаємо про те, що такий конфлікт може виникнути, який може призвести в кінці червня - початку липня до повної зупинки нашого транзиту", - заявив Путін.

Раніше повідомлялося, що президент Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу заявив, що ЄС поки не може допомогти Україні фінансово в оплаті за газ. "Це дуже складно з нашим нинішнім європейським бюджетом допомогти Україні", - додав він. А 4 червня Баррозу вирішив сформувати комісію, яка вивчить газову ситуацію у Києві та Москві.

newsru.ua/finance

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua