МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Стабілізація-тільки через законні публічні зміни до Конституці

06/09/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Президент України Віктор Ющенко вважає, що здійснити заколот Партії регіонів і БЮТ не дозволили громадськість і журналісти. На цьому він наголосив на прес-конференції, яка відбувається зараз на галявині Секретаріату Президента України.

Говорячи про останні події зі створення коаліції Партії регіонів та БЮТ, Президент підкреслив, що в останні два тижні Україна, «по суті, пережила український варіант ГКЧП, коли за спинами людей хотіли забрати найсвятіше, що належить нації - соборність та незалежність». «Інтриги, свідками яких ми були, поставили на тест людську мораль, наше майбутнє, наш шлях», - сказав Президент.

В.Ющенко зауважив, що це було непросте випробування і для нього як Президента, і для кожного громадянина України. Водночас він наголосив, що був переконаний у тому, що такий заколот не відбудеться. Він нагадав, що завжди чітко заявляв, що не допустить обрання Президента у парламенті.

На його думку, зірвати ці плани змогли журналісти, які чесно інформували громадськість, а також позиція громадян, які висловились проти намірів внести зміни до Конституції, що розроблялися БЮТ та Партією регіонів. «Якраз через поведінку журналістів і громадськості ми не дали здійснити заколот», - сказав В.Ющенко.

Він нагадав, що сьогодні в українському парламенті планувалося голосування щодо внесення змін до Конституції України, але «це не вдалось». «Як сказав один із фігурантів: «Всьо пропало». Однак Глава держави закликав не тішитись з цієї тимчасової перемоги, зауваживши, що вирішити докорінно проблему зможе реформування системи влади.

Президент вкотре підкреслив, що політична нестабільність, в якій знаходиться українське політичне життя, - результат недолугої політичної реформи 2004 року.

Він заявив, що для виходу з політичної кризи необхідно внести зміни до Конституції, а також до виборчого законодавства для запровадження відкритих виборчих списків. «Найбільш чесним вчинком, моральним, було б сформувати таку і суспільну, і політичну обставину, коли б ухвалення змін і доповнень до Конституції стало одним із завдань порядку денного», - сказав Президент.

Він також підкреслив, що наполягає на розгляді у Верховній Раді внесених ним змін до Конституції. «Я наполягаю, щоб мій варіант змін і доповнень до Конституції України, за кожну букву якого я готовий десятки разів відповідати перед країною, перед кожним виборцем, був розглянутий у парламенті і направлений до Конституційного Суду», - сказав В.Ющенко. «Я сподіваюся, що в червні Україна отримає висновки Венеціанської комісії щодо тексту змін до Основного Закону, які мною були направлені в парламент», - також додав він.

Глава держави наголосив, що зміни до Конституції мають здійснюватись прозоро, публічно, з широким обговоренням. «Тільки через законні, публічні зміни до Конституції можна досягти стабілізації в країні», - заявив Президент.

http://www.president.gov.ua/news/14071.html

sean

Відповіді

 • 2009.06.10 | soso

  Re: Стабілізація-тільки через законні публічні зміни до Конституці

  Створенння на законних підставах коаліційної більшості в ВРУ тепер буде називатися ЗАКОЛОТОМ! УРАААА!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.10 | Адвокат ...

   Хву! Дуже груба маніпуляція! Чятєльнєє нано, чятєльнєє...

  • 2009.06.10 | Sean

   Re: Стабілізація-тільки через законні публічні зміни до Конститу

   soso пише:
   > Створенння на законних підставах коаліційної більшості в ВРУ тепер буде називатися ЗАКОЛОТОМ! УРАААА!

   І чого б це людина так кричала?... :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua