МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

На їхню узурпацію – наша люстрація! (/)

06/09/2009 | omela
09.06.2009 19:03 _ Олег Тягнибок
На їхню узурпацію – наша люстрація!

Події, пов'язані зі спробою двох найбільших олігархічних кланів – Партії Регіонів та Блоку Юлії Тимошенко – узурпувати владу в Україні вкотре засвідчили політичну нікчемність владної лжееліти.

Справжні мотиви замаху на українське народовладдя є зрозумілими. Неухильне падіння довіри громадян до мародерів від політики посіяло в їхніх рядах паніку. Страх перед волею народу проявився ще підчас дострокових місцевих виборів на Тернопільщині, коли ці ж сили у Верховній раді вчинили спробу незаконно їх скасувати. Відтак ПР і БЮТ додумалися разом упасти в ноги кремлівським держимордам з благанням посприяти новітньому закріпаченню українців. Повноважним представником Москви був призначений Віктор Медведчук, який заходився перекроювати Конституцію України під малоросійське генерал-губернаторство. Україна зупинилася за півкроку від національної катастрофи.

На жаль, у Верховній Раді не знайшлося жодної партії, яка б дієво і твердо стала на захист держави і прав українців. Ніхто цього разу не блокував трибуну, не знайшлося сил здатних до спротиву, нікому було бодай закликати до пікетування законодавчого органу, в якому окопалося кубло заколотників. Хіба що так звані націонал-демократи, які допалися до депутатських крісел в обозі олігархічних "мегаблоків" і донині скріплюють напівмертву коаліцію Юлії Тимошенко, грозилися, якщо "раптом що, то ой, що буде...". Насправді ж, усі, без винятку, парламентські партії торгувалися до останнього.

Поки одні "лідери" уповали на покровительство Москви, інші – хіба жалісно скаржились Європі.

Роздуті через трубку телевізора політичні ідоли не пройшли випробування на вошивість. І якби не готовність нації до спротиву, то вже цього тижня таємні плани путчистів стали б явною дійсністю.

Вагоме слово сказали лише деякі місцеві ради. Тернопільська, Львівська та Івано-Франківська обласні, Тернопільська міська та інші місцеві ради з ініціативи Всеукраїнського об'єднання "Свобода" засудили спробу державного перевороту та узурпації влади, закликали розпустити Верховну Раду та провести люстрацію. Проте показово, що і тут за результатами голосувань де-факто склалась коаліція ПРиБЮТ- місцеві речники цих партії по-суті підтримали заколот.

Після заяв лідерів ПР і БЮТ про відступ від своїх, вчасно викритих умислів, громадськість полегшено зітхнула. А даремно. Адже у своїх театральних промовах ні Віктор Янукович, ні Юлія Тимошенко навіть не каялися.

Повзучий державний переворот зупинено. Однак змовники навряд чи зреклися своїх марень про повне закабалення України і своє довічне правління. Тепер безчесні лідери разом зі своїми "кнопкодавами" і найманими політологами показують чудеса словесної еквілібристики, аби знову втертись у довіру до народу. Але українці здобули гіркий досвід – вірити пройдисвітам не можна.

З метою недопущення у подальшому подібних спроб узурпації влади Всеукраїнське об'єднання "Свобода" звернулось до Служби безпеки України із заявою про змову, спрямовану на насильницьку зміну влади та повалення конституційного ладу в Україні, і з вимогою притягнути учасників цього злочину до кримінальної відповідальності.

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" наголошує: повністю усунути загрозу узурпації влади антиукраїнськими силами можна лише шляхом люстрації, тобто докорінного очищення влади. Час припинити мародерство антиукраїнської лжееліти!

Тому наші вимоги незмінні:

- достроково припинити повноваження Верховної Ради і оголосити позачергові парламентські вибори;

- провести всеукраїнський референдум щодо визначення форми правління в Українській державі (президентської, парламентської чи змішаної) та проведення люстрації в органах влади.

У разі винесення на всеукраїнський референдум будь-якого проекту Конституції України Всеукраїнське об'єднання "Свобода" негайно розпочне роботу із проведення референдуму за народною ініціативою щодо ухвалення проекту Національної Конституції, розробленої Всеукраїнським об'єднанням "Свобода".

Очистимо владу – буде порядок!


http://blogs.pravda.com.ua/authors/tiahnybok/4a2e87c180a47/

Відповіді

 • 2009.06.09 | Sean

  Тягнибок не читає рішення КСУ

  omela пише:
  > У разі винесення на всеукраїнський референдум будь-якого проекту Конституції України Всеукраїнське об'єднання "Свобода" негайно розпочне роботу із проведення референдуму за народною ініціативою щодо ухвалення проекту Національної Конституції, розробленої Всеукраїнським об'єднанням "Свобода".

  як розпочне, так і закінчить
  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua